Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Deganova dakujem velmi pekne za karfiolove receptiky, urcite vyskusam.
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ja musím varit každý den vždy niečo iné mám doma troch chlapov ,ktorí sa chcú riadne najest a nie hocičo žiadna zdravá výživa ale poriadny mäsový obed ,štavy tiež moc nie tak preto neviem čo každy den a len vymýšla a vymýšlam...dnes idem robit dusené mäsko vo vlastnej štave s ryžou uhorku k tomu,ešte je kuracia polievočka no zajtra už neviem čo zas...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, banícky guláš, kysnutá knedľa
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Dnes:
- pečené údené bravčové koleno /do pekáča pridám kuracie stehná a krídla/, podlejem vodou, pečiem pod alobalom
- do pekáča o poschodie nižšie dám zamiaky nakrájané na štvrťky, posolené, posypané rascou
- príloha zavárané uhorky s feferónkou /tak sú pikantné, mňam, až mi je po nich príjemne/
- ďalšia príloha - mierne chladený topvar
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
10. týždeň
10. týždeň.jpg  
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Hansa Pozri príspevok
Dnes:
- pečené údené bravčové koleno /do pekáča pridám kuracie stehná a krídla/, podlejem vodou, pečiem pod alobalom
- do pekáča o poschodie nižšie dám zamiaky nakrájané na štvrťky, posolené, posypané rascou
- príloha zavárané uhorky s feferónkou /tak sú pikantné, mňam, až mi je po nich príjemne/
- ďalšia príloha - mierne chladený topvar
A Topvar je zo siedmeho schodu?
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Jano24 Pozri príspevok
A Topvar je zo siedmeho schodu?
presne vystihnuté!
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás dnes narodeninová oslava dedka vševedka, takže obrovská obložená misa, ako chuťovky sú kuracie pečienky v trojobale, marlenka, a keď zaľahnú deti tak sa pridá nejaké vínko, pivo a pre poniektorých domovina.
zajtra hromada halušiek bryndzových aj kapustových.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
čaute hladoši, u nás dnes podbitá fazuľa s kyslou kapustou a zemiaky v šúpke: gazdovské ale sýte. dobrú chuť
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

slavka124 Pozri príspevok
čaute hladoši, u nás dnes podbitá fazuľa s kyslou kapustou a zemiaky v šúpke: gazdovské ale sýte. dobrú chuť
môžeš prosím dať recept na podbitú fazuľu s kyslou kapustou?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie obed, ale večera: v rúre pečený zemiak v šupke, maslo, tvaroh, kyslé mlieko
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera aj dnes mexický guláš s chlebom, pre muža do roboty slanú tortu. Ani som si ju netihla odfotit' a bola fuč.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
babi2 Pozri príspevok
môžeš prosím dať recept na podbitú fazuľu s kyslou kapustou?
jasné, že môžem- takže pred varením namočiť bobky fazuli do vody, aby sa skôr uvarili. ak bude napoly uvarená pridať kyslú kapustu a uvariť všetko do mäkka. pridať ingrediencie podľa chuti: popor, vegetu, bobkový list a jeden zeleninový bujón. ( ja osobne s kyslou kapustou pridávam aj trochu rôsolu- môže aj nemusí byť) a potom to podbijem s mliekom, pochúťkovou smotanou a solamylom( tak na riedšie - nemusí to byť husté). na koniec pridám zápražku s cibuľkou na masle a sladkou paprikou. k tomu sa uvaria zemiaky v šúpke, po vychladnutí narezať ako na zemiakový šalát a premiešať to s druhou polovicou zápražky.( tej zápražky treba urobiť viac ako len do polievky).
nič k tomu viac netreba, je to sýte jedlo. ak to niekto vyskúša- dajte mi vedieť či chutilo.
pekný víkend
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
slavka124 Pozri príspevok
jasné, že môžem- takže pred varením namočiť bobky fazuli do vody, aby sa skôr uvarili. ak bude napoly uvarená pridať kyslú kapustu a uvariť všetko do mäkka. pridať ingrediencie podľa chuti: popor, vegetu, bobkový list a jeden zeleninový bujón. ( ja osobne s kyslou kapustou pridávam aj trochu rôsolu- môže aj nemusí byť) a potom to podbijem s mliekom, pochúťkovou smotanou a solamylom( tak na riedšie - nemusí to byť husté). na koniec pridám zápražku s cibuľkou na masle a sladkou paprikou. k tomu sa uvaria zemiaky v šúpke, po vychladnutí narezať ako na zemiakový šalát a premiešať to s druhou polovicou zápražky.( tej zápražky treba urobiť viac ako len do polievky).
nič k tomu viac netreba, je to sýte jedlo. ak to niekto vyskúša- dajte mi vedieť či chutilo.
pekný víkend
U nás sa to volá strapkáč.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dnes francúzske zemiaky a ako dezert mafinky s belgickou čokoládou.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
tento názov prvý krát počujem, ale to by som si dala čo je u vás- mňam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Nie obed, ale večera: v rúre pečený zemiak v šupke, maslo, tvaroh, kyslé mlieko
Len jeden? To vám stačilo?
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

calawen Pozri príspevok
špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko
Pozdravujem!
Môžem ťa poprosiť o recept na špenátový prívarok?Mám ich veľa,ale stále skúšam či netrafím na taký ktorý ešte nemám a chutil by mi viac ako tie čo mám.Ďakujem!!!
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
keďže zajtra doobeda na programe malá oprava auta u synovca, dnes sa varilo i na nedeľu:

na obed francúzska cesnakovo-krémová polievka so strúhaným syrom a opekaným chlebom a /diétne / obvarený adidas bôčik tiež s cesnakom...takže chrípku sme zahnali.
na zajtra práve dopečené francúzske zemiaky / pozorujem, že som dnes nejak francúzska/ a dokončená nepečená smotanová torta s jahodami a piškótami oddychuje v chladničke.
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

kozlíček Pozri príspevok
Pozdravujem!
Môžem ťa poprosiť o recept na špenátový prívarok?Mám ich veľa,ale stále skúšam či netrafím na taký ktorý ešte nemám a chutil by mi viac ako tie čo mám.Ďakujem!!!
Na masle spením nadrobno nakrájanú cibuľu, do nej šplechnem špenátové pyré (už rozmrazené - aby bola voda odtečená), pridám soľ, korenie, pretlačený cesnak, majoránku, príp. ešte na čo mám chuť a na záver prilejem trochu mlieka - aby to nebolo príliš husté ani príliš riedke.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať