Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes bravčové dusené na hrášku, varené zemiaky, zeleninová polievka
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tweety Pozri príspevok
Len jeden? To vám stačilo?
Veru Majka, mne jeden manželovi jeden a fakt stačilo, ledva som fučala, zemiaky boli totiž obrrrrovské.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Včera sme boli tu na chalupe na fašiangovom sprievode a na pohostení v kulturáku, dali sme si kapustnicu a výdatný zabíjačkový tanier, takže dnes len diétne - krémová brokolicová polievka a pečené kuracie stehienka so zemiakovou kašou a surovým zeleninovým pele-mele.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninová polievka zo včera, hovädzie rezne, zemiaková kaša, po obede sa chystám ešte bábovku upiecť...
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zeleninová polievka s obláčikmi, maslové halušky, kuracie prsia na smotane.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tradične nedeľná hovädzia polievka s domácimi rezancami. Sviečková. Ešte mi treba dorobiť knedlu a dúfam, že zostane aj na obed zajtra. Ako zákusok marlenka.
2 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Deganova Pozri príspevok
Adi a prípadný záujemcovia tu sú recepty:
Karfiolová roláda - 1/2 karfiolu surového postrúhať na jemno, pridať cca 15 dkg strúhaného syra ( Eidam, Niva), 3 vajíčka, soľ, korenie, bylinky podľa chuti, zmiešať a pridať cca 3 ČL hladkej múky - zmes trocha redšia ako na zemiakové placky. Formu na srnčí chrbát vytrieť olejom (maslom), vyložiť plátkami šunky tak aby sme nimi mohli pokryť aj vrch, vyliať zmes a piecť cca 3/4 hod, potom vrch pokryť plátkami syra (alebo strúhaným) a dať ešte cca 15 minút zapiecť. Kto chce može dať polovicu zmesi preložiť napr. plátkami Nivy, alebo šunky a znova zmes... záleží len na kuchárke. Výborná za tepla i za studena.
Kari karfiol - na oleji spením cibuľku, pridám na menšie kúsky nakrájaný karfiol, posypem kari, troškou mexického korenia, osolím, opražím, zalejem vodou a dusím. Na záver kyslá smotana s troškou hladkej múky. Prajem všetkým dobrú chuť.
Ten karfiol na karí je výborný, včera s ryžou dnes s hranolkami
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Obrátené bravčové rezne, zemiakové pyré, cviklový šalát. Poobede Kapustnica, šišky, šišky, šišky...Prídu vnúčatá - bude veselo.:-)))
0 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
kurča s medom a jablkami a poobede upečiem jablkový koláč, príjemnú nedeľu vám prajem
4 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

calawen Pozri príspevok
Na masle spením nadrobno nakrájanú cibuľu, do nej šplechnem špenátové pyré (už rozmrazené - aby bola voda odtečená), pridám soľ, korenie, pretlačený cesnak, majoránku, príp. ešte na čo mám chuť a na záver prilejem trochu mlieka - aby to nebolo príliš husté ani príliš riedke.
Veľmi pekne ďakujem!!!
Ja robím aj takýto istý,len dám ešte jedno vajíčko a veľmi rýchlo ho zamiešam,aby sa "stratilo" bielko.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes bola kačka + knedlo + zelo
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, pečená krkovička na cibuli s medom, zemiaková kaša, po obede Božský koláč.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

božský koláč?a receptík by nebol?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Božský koláč.
cesto- 300g hl. múky, 200g pr. cukor, 180g tuku, 1/2 prdopeč, 2 vajíčka-vypracovat' cesto, vyvalkat' a dat do pekáča.

Plnka- 500g mäkkého tvarohu, 2 vajcia, 2 PL rumu, 1 balíček pudingu- vanilkový,alebo banán, 3 PL pr. cukru, sekané orechy, hrozienka, kúsky čokolády, trošku mlieka- vymiešat' na stredne hustú hmotu, natrieme na cesto a upečieme.

Robila som ho prvý krát a nám chutí.
Ja som dala namiesto mlieka vanikový a broskyńový jogurt, končila im záruka, tak som ich tam šupla.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak ja som si dal dnes pravu , autenticku dobrotku:
http://www.google.co.th/images?hl=en...ult_group&sa=X
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
kde? V Košiciach?
Naposledy upravil hnedoočka : 07.03.11 at 10:35
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hŕstková polievka, kuracie pečienky na hubách, dusená ryža, uhorka
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes pohodička, všetko na obed mi ostalo zo včera.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Už sme dlho nič nemali s kokosom . Tak nech sa pači "Kuriatko v kokosovo-paradajkovej omáčke" Receptik tuto http://www.jedloakopriatel.sk/kura-v...jkovej-omacke/
Kura-v-kokosovo-paradajkovej-omacke-1.jpg  
Kura-v-kokosovo-paradajkovej-omacke-2.jpg  
Kura-v-kokosovo-paradajkovej-omacke-3.jpg  
1/1
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes som dojedala z nedele hovädziu polievku s rezancami, sviečkovú na smotane s knedlíkmi. A bude ešte aj zajtra .
008.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať