Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
kedže je ten pôst no jesť treba tak mi dnes ideme mať fazulkovú polievku - zelenú strukovú fazulku , a tvarohovo jablkovú žemľovku
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Polievka mrkvová s ovsenými vločkami, zemiaky poliate opraženou cibuľkou, k tomu acidofilné mlieko.
2 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
prepáč ja viem ako sa to píše len som v rýchlosti nemohla nájst na klávesnici ,,ä,, a tiež nie ,,určo,, pá..
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ja rozmýšlam,že slíže,tvarohové,vajíčkové podla chuti papáčov a asi urobím aj granadír
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
u nás dnes bude zeleninová polievka a rybie filé so zemiakmi
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)
Len nezabudni, že dnes sa môžeš dosýtosti najesť len raz.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alabut Pozri príspevok
Dnes je pekna streda, slnecno, ale zima a vietor, zenske este chodia zababusene, alabutovo oko nema na com spocinut.

Ranajky - kava s alabutkou, prechadzka.

Obed - nic s pivom.

Vecera - palestinska kuracia polievka, vyprazany syr, varene zemiaky, nieco na pofrckanie, nieco na dezinfekciu a nieco ku kave. :-)
Alabut, aka je to "palestinska kuracia polievka" ?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Niekde som tu daval recept aj link. Uvarim kuracie kridla spolu s cibulou, jacmennymi krupkami a korenovou zeleninou. Moze byt aj trochu ruzickoveho kelu. Pridame bobkovy list a nove korenie. Ked su kridla makke, vyberieme zeleninu a rozmixujeme s jogurtom (hodne), vlejeme naspat nechame trosku povriet, petrzlenova vnat, dochutime a mne strasne chuti. Ziadny ocot, cukor a pod. Nato mame mrkvu a jogurt. Kridelka vyberiem, uvarim k nim zemiaciky, celu malu cviklicku a lahke dietne jedlo je na svete. Dnes ku kridlam pridam vyprazany syr a nejake kreposti na pofrkanie. :-)
Naposledy upravil alabut : 09.03.11 at 13:28
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ja dnes pôstím, ale na večeru urobím : špagety s kaparami, cesnakom a sušenými paradajkami /1x sa môžem najesť do sýta/
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes mali deti voľno kvôli Monitoru, tak som narýchlo varila kyslú šošovicovú polievku a tvarohové palacinky.
Snímek 1192.jpg  
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...

Myslim, ze aj Kristus by si rad dal, keby mohol. Ved na druhy svet sa mu nechcelo. Aj vina bolo hojnost, aj macesu, aj ryb, ovocia. Olivy pravdepodobne nemal rad, ked jeden nechal vyschnut. Olivy by sa nemali jest pocas postu, co aj dodrzujem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vcera som kupila sampiony,ze si ich dne s vyprazime ,ale nebola som schopna varit,taka unavena som dosla z prace....
tak som po ceste domov kupila kazdemu v stanku u Turkov kus pizze-muzovi tuniakovu a sebe margeritu,a bolo navarene.
post sme dodrzali.

a ku vcerajsiemu sviatku-moj muz sa teda vyfarbil.
dostala som balicek nadhernych bombonov,z malej viedenskej manufaktury.
rucne robene pralinky boli neeeeeskutocne a hriesne dobre,nedalo sa s nimi prestat.....no co vam budem hovorit.ozaj hriech to jest.to boli fakt take ze nevies prestat jest.ale nechcela som ich nechavat na dnes,lebo je post a rada by som postne obdobie ochudobnila o nase hriesne pazravostne vrtochy...a tak- spucovali sme ich spolu,na dvakrat.napchavali sme sa nimi do jedenastej vecer....
no ale dali sme si zaväzok,ze cez post sa taketo veci u nas nebudu kupovat!!!!
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka ešte zo včera- hrachová, ryžový nákyp s jahodami. Jogurty sa nejak prestali jest', tak som do nákypu dala aj 1 jahodový jogurt, nákyp bol vynikajúci.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
alabut Pozri príspevok
Alabut, Alabut - dnes je Popolcová streda, mäso sa dnes nekonzumuje ...

Myslim, ze aj Kristus by si rad dal, keby mohol. Ved na druhy svet sa mu nechcelo. Aj vina bolo hojnost, aj macesu, aj ryb, ovocia. Olivy pravdepodobne nemal rad, ked jeden nechal vyschnut. Olivy by sa nemali jest pocas postu, co aj dodrzujem.
Post dodrziavame aj my. Ale uz som pocula aj taky nazor, ze nech radsej trpi hriesne telo ako keby mal dar bozi vyjst navnivoc.
Myslim, ze Kristus nenechal olivovnik vyschnut, ale ho vytal, pretoze nepriniesol ovocie.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kristus neprikazal sa postit, to je vymysel cirvi. Jeho najdolezitejsiu myslienku ... milujte svojich nepriatelov, pretoze priatelov a blizkych doakze milovat kazdy blbec ... ludia vobec nedodrzuju. Toto treba dodrziavat, nie nejaky post. Inak by nebolo aspon v krestanskom svete konfliktov a vojen.

Dnes na Kristovu pocest - kapustnica s karmenadlou, bravcovy gulas ... vsetko bez oliv. :-)
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes bude strieľací deň - fazuľový prívarok
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja si dnes vyberiem nieco z toho
mnam
http://www.google.com/images?oe=UTF-...w=1280&bih=832
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hrstková polievka a granadír marš.
Naposledy upravil Tweety : 10.03.11 at 12:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať