Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
alabut Pozri príspevok
Kristus neprikazal sa postit, to je vymysel cirvi. Jeho najdolezitejsiu myslienku ... milujte svojich nepriatelov, pretoze priatelov a blizkych doakze milovat kazdy blbec ... ludia vobec nedodrzuju. Toto treba dodrziavat, nie nejaky post. Inak by nebolo aspon v krestanskom svete konfliktov a vojen.

Dnes na Kristovu pocest - kapustnica s karmenadlou, bravcovy gulas ... vsetko bez oliv. :-)
Ježiš sa neprikázal postiť - sám sa postil na púšti 40 dní pred ukrižovaním... Jogíni si očisťujú telo tiež jarnými pôstami. A nám vôbec neuškodí, ak si sami - zadarmo, svojou striedmosťou, v tomto jarnom období, aspoň trochu očistíme telo od "zimných stravovacích návykov" . Každý tak, ako sa cíti. Netreba to nariaďovať - toto obdobie je veľmi múdre, tak ako aj celá Biblia.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes dusím nad parou brokolicu a k tomu cestoviny so syrovou omáčkou. Polievočku len zapraženú so zemiakmi
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
calawen Pozri príspevok
dnes bude strieľací deň - fazuľový prívarok
Inac ked trosku fazulu povaris, potom tu vodu vylejes a znova das varit do "novej" vody, tak ziadna strelba nebude :-) A tiez pomoze ked si po fazulke dash zazvorovy cajik
3 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Problem je, ze jedine co sa cato dodrziava je nejedenia masa. Skutocny ocistny post vyzera trochu inak.Napriklad palacinky so zaprazenou polievkou su vselico len nie ocistny post. Od posledneho februaroveho tyzdna az do konca marca drzime prisnu ocistnu kuru. Natural ryza, zelenina, strukoviny, morska sol (velmi striedmo) bylinky (velmi striedmo) Je to trochu narocne, ale aj tak si myslim, ze ten napor v marci kazdy rok zvladneme len kvoli tomu. Citim sa vzdy nadherne preciteny a taky lahky. Nema to nic spolocne zo ziadnou filozofiou ci vierou. Je to jednoducho dobra vec na predlzenie kvalitnrho zivota.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorky
Naposledy upravil erzet : 10.03.11 at 14:11
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
KATA50 Pozri príspevok
Ježiš sa neprikázal postiť - sám sa postil na púšti 40 dní pred ukrižovaním... Jogíni si očisťujú telo tiež jarnými pôstami. A nám vôbec neuškodí, ak si sami - zadarmo, svojou striedmosťou, v tomto jarnom období, aspoň trochu očistíme telo od "zimných stravovacích návykov" . Každý tak, ako sa cíti. Netreba to nariaďovať - toto obdobie je veľmi múdre, tak ako aj celá Biblia.
ja som včera nepil (alkohol), nefajčil a mal som tri pomaranče, u mňa je takmer každá streda škaredá
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erzet Pozri príspevok
ja som včera nepil (alkohol), nefajčil a mal som tri pomaranče, u mňa je takmer každá streda škaredá
Škaredá streda včera ešte nebola, tá bude až tesne pred Veľkou nocou.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes na obed rožkové knedle, z čerstvého chrenu a smotany omáčka a pečená krkovička.
No, pôst budem mať vtedy, keď nebudem stíhať variť, ani jesť
1 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
mám tu kuracie prsia dám ich zapiect s magi nápadmi urobím ryžu a bude polievočka je hríbiková so strúhaničkou
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

plnená paprika
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

janaGT Pozri príspevok
plnená paprika
mňamík

u mňa IT obed: káva, perník, 2 cigy
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes zemiaková kaša s fašírkami a čalamádou alebo tatarkou. Polievka hovädzia s rezancami. Zo včera pár kusov šišiek ku káve.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Tweety Pozri príspevok
Škaredá streda včera ešte nebola, tá bude až tesne pred Veľkou nocou.
Nie, škaredá streda bola včera, lebo vraj všetky ženy mali sviatok. Babka vravela, že tým ženám, ktoré sa bavili po polnoci, po pochovaní basy, sa posmievali že sú škaredostredáčky.
http://www.moneo.sk/clanky/detail/po...kareda-streda/
Naposledy upravil erzet : 10.03.11 at 14:27
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No a aby sme tento týždeň zavŕšili kokosové orgie. pripravili sme si dnes Krevetovú polievku (http://www.jedloakopriatel.sk/krevet...m-a-zeleninou/)... a nie su v nej ani oči ani fúzy
Naposledy upravil taiko : 10.03.11 at 15:18
Krevetova-polievka-s-kokosom-3.jpg  
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes iba slaninkové osúchy.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Co sa ondite s tym postom? Vacsina ludstva sa posti po cely zivot a aj tak im je to naprd. Kristus serie iba na velku kopu a Mojzis nesuc desat prikazani pod pazuchou dal zabit 3 500 sukmenovcov. Rovno slahol prikazania o zem, tiez boli a su v celej historii naprd.

Zajtra slaninka, chlieb, cibula a som rad, ze na to mam. Biskupstvo slope na oslavu Jezisovej popravy tokaj, ja si dam pramenitu vodu a malinovicu.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Alabut, tak veľa pravdy v dvoch vetách som už dávno nečítala.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

kopec pravdy máš alabut, ale netreba brať ľuďom ich presvedčenie ....pokiaľ nejde o život, ide o....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Viac sa mi nechcelo pisat, nechcem dopadnut ako Mojzis a slahnut klavesnicu o zem. Bez nej vyzijem, ale bez potravy a vody tazko. V predvecer oslav Kristovej popravy zelam vsetkym ludom sveta, aby sa nemuseli postit a uz vobec nemuseli pocuvat cirkevne blaboly, ake je to uzitocne. Aj pes vie kedy ma hryzt travu a clovek je horsi ako on? :-)

Kupil som Hrinovsku tehlu, ze vyskusam priemyselny syr. Ludia ho chvalili, mna skoro slak trafil. Samy margarin.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
jožka správne napísala...netreba brať ľuďom ich presvedčenie...
jeden môj známy povedal neveriacemu ako ty, toto:
Ak ja verím a nie je to pravda,tak sa mi nič nestane,ale ak ty neveríš a je to pravda, tak dopadneš horšie......
bolo to strašne dávno,ale dodnes si tu vetu pamätám.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať