Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Suši
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Paradajková polievka s ovsenými vločkami, zapečená brokolica, varené zemiaky.
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hovädzia polievka s domácou mrveničkou, panenka zapečená so šampionmi, šunkou a syrom, hranolky v rúre a domáca tatarka. Ako dezert boli malé croasanty.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Slepačia polievka- bez nej by nebola nedel'a, rezne v chrumkavom obale, ryža, l'adový šalát s paradajkami, dezért- jahodové tiramisu.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - kava s alabutkou.

Obed - pivo s obchodnickou.

Vecera - pozostatky z nedelnych orgii. :-)
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
calawen Pozri príspevok
Dnes som sa po dlhom čase odhodlala urobiť klasické bravčové vyprážané rezne, k tomu zemiakovú kašu a uhorku. Zeleninová polievka zahusťovaná jačmennými krúpkami, po obede bude asi bábovka...
a ako to skončilo?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

erzet Pozri príspevok
a ako to skončilo?
v celku ušlo... len rezne som musela ešte zo 20 minút dopekať v rúre, lebo celkovo 16 minút im bolo málo, keďže boli trošku hrubšie (ale naklepané)...
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
ach, dnes na obed zdravá strava :-(

zeleninka (karfiol, mrkva, brokolica) na pare a prehodená plátkom syra...

aj vifonku som si zabudla, tak dnes len "príloha" :-D
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Dnes naturalna ryza k nej poduseny medvedi cesnak s cicerom tymianom a cesnakom. Na veceru placky s ryze a fazule a velky zeleninovy salat.

Nerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Nerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?[/QUOTE]

rdb, prísny pôst /bez mäsa, max. 3 x jedlo za deň - z toho 1 x dosýta a 2x len-tak/ sa musí držať na Popolcovú stredu a Veľký piatok.....
Pôstiť sa neznamená, iba nejesť mäso, ale napr. nepozerať telku, nesedieť hodiny pred PC, urobiť dobré skutky, nefajčiť, nepiť alkohol, oželieť sladkosti a pod... očistiť nielen telo, ale najmä dušu !

ha, i my sme mali včera bravčovú panenku v anglickej slaninke, opekané zemiačky a dubáčikovú omáčku.... dnes len zeleninový šalát....
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Údená polievka, údené mäso, hrachová kaša, chlieb
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Kazdopadne teda telo podla toho co citam neociti nikto Tak vsetkym zelam nech to vyjde s dusami.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kaslat na post, ved to nema zmysel. Kto nepracuje, nech neje. :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evuš Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?
rdb, prísny pôst /bez mäsa, max. 3 x jedlo za deň - z toho 1 x dosýta a 2x len-tak/ sa musí držať na Popolcovú stredu a Veľký piatok.....
Pôstiť sa neznamená, iba nejesť mäso, ale napr. nepozerať telku, nesedieť hodiny pred PC, urobiť dobré skutky, nefajčiť, nepiť alkohol, oželieť sladkosti a pod... očistiť nielen telo, ale najmä dušu !

ha, i my sme mali včera bravčovú panenku v anglickej slaninke, opekané zemiačky a dubáčikovú omáčku.... dnes len zeleninový šalát....[/QUOTE]
Skrátka : nepiť, nejesť, nefajčiť, nemilovať, netančiť, nezamestnať sa, už vôbec nepracovať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rdb Pozri príspevok
Dnes naturalna ryza k nej poduseny medvedi cesnak s cicerom tymianom a cesnakom. Na veceru placky s ryze a fazule a velky zeleninovy salat.

Nerozumiem tomu, pred troma tyzdnami sa pisalo o tom, ze je post a ako citam vcera same rezne?

čítala som včera o tvojej ryžovej diete - teda priznám sa, také by som asi nevydržala. Aj keď ma to celkom láka. Ale už len predstava neslanej ryže...

U nás pôst znamená, že žiadne sladkosti (teda, žiadne z obchodu) a žiadna káva. Okrem iného

A ešte ma celkom zaujalo, to čo si písal o tom, že jeme len to čo, vieme, čo je... To je velmi zaujímavá téma, to by stálo za diskusiu
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
neslana ryža je supeer, inú ani nerobím
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, dnes sa postit je eknomicky nevyhodne. Pravdepodobne preto ludia preferuju vydatnu stravu ... aj v podobe reznov.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabut Pozri príspevok
Kaslat na post, ved to nema zmysel. Kto nepracuje, nech neje. :-)
pôst v jedení môžeš kľudne nahradiť tzv.sociálnym pôstom.To znamená ,že v tomto období budeš robiť vo väčšej miere dobré skutky iným ľuďom...a myslím, že toto u teba nebude problém,vzhľadom na dobré susedské vzťahy,pomoc poraďákom v núdzi a podobne........
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nad tym sa zamyslal uz Tolstoj. I vyplynulo mu, ze almuzna dana jednemu chudakovi, je vzata inemu. Susedske vztahy s normalnymi ludmi mam asi dobre. So silovymi reprezentantmi najma z vyhodu, velmi zle. :-)
Naposledy upravil alabut : 22.03.11 at 06:59
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
citujem:Nad tym sa zamyslal uz Tolstoj. I vyplynulo mu, ze almuzna dana jednemu chudakovi je vzata inemu.

toto je už filozofická úvaha...to by znamenalo tiež, že keďže nemôžeš zachrániť národ, necháš "skapať" i jedinca?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať