Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes, zajtra, a možno aj pozajtra : zeleninová polievka s jačmennými krúpami, koložvárska kapusta so zemiakmi.
002.jpg  
001.jpg  
1/1
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Zeleninová polievka s medvedím cesnakom /namiesto petržlen. vňate/, karfiolový paprikáš, kukuričné cestoviny.
Zdeni,uz ta pozorujem dlhsie,ako sa zdravo stravujes.ved prihod daky recept,napr.na ten karfiolovy paprikas.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja som dojedla zajacinku a muz si rozkazal spaghetti alla carbonara.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

oska, kurna, mate zajaciu farmu?
0 0
beabea beabea

beabea je offline (nepripojený) beabea

Marína Pozri príspevok
Dnes segedínsky guľáš s parenou knedľou, Henri vajcia(pod nimi schovaný lahôdkový šalát) a jogurtový krémeš podľa tohto receptu.
Predstavila som si, že to môže byť trochu mdlé, tak som piškóty dosť husto posypala lúpanými broskyňami(kompót).

Tie Henri vajcia vyzerajú super....môžeš odhaliť aj ten lahôdkový šalát pod tým.? Napíš detailnejší popis...dík
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

osky Pozri príspevok
Zdeni,uz ta pozorujem dlhsie,ako sa zdravo stravujes.ved prihod daky recept,napr.na ten karfiolovy paprikas.
Ale veď to je obyčajný paprikáš, len namiesto mäska dáš karfiol
Cibuľku osmažíš na oleji, pridáš červenú mletú papriku, na menšie kúsky čerstvý karfiol, chvíľu aj ten popražíš, potom pridáš soľ, korenie a trošku vody a podusíš, keď je karfiol polo-mäkký, pridáš sladkú smotanu na varenie, / môže byť aj mlieko/ s trochou múky, necháš zovireť a ešte chvíľu povariť. Ja nakoniec dochucujem ešte citrónom, mám rada kyselkavú chuť. K tomu sa výborne hodia halušky, ale keďže sa mi nechcelo, tak cestovinka.
Podobný recept tu už je, len namiesto červenej papriky kari korenie.
S tým zdravším stravovaním je to tak, že som prišla na to, čo mi škodí a čo nie ...
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

cestoviny s červenou omáčkou. Na obed boli špaldové vrtule, na večeru ryžové rezance, manžel pšeničné penne...
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Špenátová polievka, rizoto z bravčového mäska.
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Žabinka Pozri príspevok
Dnes, zajtra, a možno aj pozajtra : zeleninová polievka s jačmennými krúpami, koložvárska kapusta so zemiakmi.
Teda na tú koložvársku sa mi zbehli slinky
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Kukuričná kaša
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - jogurt.

Obed - jogurt, pivo.

Vecera - kapustnica, steak so zeleninou.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Deganova Pozri príspevok
... pre všetkých priateľov, ktorých som našla tu na porade, pre tích ktorí vždy ochotne pomôžu...
Z čoho sú tie žlté motýliky na strednej fotke?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hŕstková polievka, kapustníky
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ale veď to je obyčajný paprikáš, len namiesto mäska dáš karfiol
Cibuľku osmažíš na oleji, pridáš červenú mletú papriku, na menšie kúsky čerstvý karfiol, chvíľu aj ten popražíš, potom pridáš soľ, korenie a trošku vody a podusíš, keď je karfiol polo-mäkký, pridáš sladkú smotanu na varenie, / môže byť aj mlieko/ s trochou múky, necháš zovireť a ešte chvíľu povariť. Ja nakoniec dochucujem ešte citrónom, mám rada kyselkavú chuť. K tomu sa výborne hodia halušky, ale keďže sa mi nechcelo, tak cestovinka.
Podobný recept tu už je, len namiesto červenej papriky kari korenie.
S tým zdravším stravovaním je to tak, že som prišla na to, čo mi škodí a čo nie ...
Keď bol môj syn malý tak mal heslo "fuj, fuj mäso". Teraz má štvrťstoročie, v nedeľu, keď som mal na obed palacinky tak prehlásil: "v nedeľu na obed, palacinky? V nedeľu má byť na obed "šnicľa".
Čudujem sa, že mäso nazývaš mäskom. Ty. Ja "zdrobneliknou" nazývam čo milujem.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

erzet Pozri príspevok
Z čoho sú tie žlté motýliky na strednej fotke?
Erzet, tie žlté motýliky sú podľa mňa formičkou alebo podľa šablóny vykrojené zo žltej hrubostenej papriky....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

syr
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Evuš sa nemýli, motýliky ako aj tulipány vykrajujem formičkami z paprík, listy zasa z póru
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ale veď to je obyčajný paprikáš, len namiesto mäska dáš karfiol
Cibuľku osmažíš na oleji, pridáš červenú mletú papriku, na menšie kúsky čerstvý karfiol, chvíľu aj ten popražíš, potom pridáš soľ, korenie a trošku vody a podusíš, keď je karfiol polo-mäkký, pridáš sladkú smotanu na varenie, / môže byť aj mlieko/ s trochou múky, necháš zovireť a ešte chvíľu povariť. Ja nakoniec dochucujem ešte citrónom, mám rada kyselkavú chuť. K tomu sa výborne hodia halušky, ale keďže sa mi nechcelo, tak cestovinka.
Podobný recept tu už je, len namiesto červenej papriky kari korenie.
S tým zdravším stravovaním je to tak, že som prišla na to, čo mi škodí a čo nie ...
super,jednoduche a iste dobre.ja si to urobim bez tej smotany,lebo mi treba schudnut.
tie minulotyzdnove lievance boli preslap,uz nikdy viac!!
budem vdacna za kazdy takyto zdravy receptik.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pre Alabuta.
nemame farmu,ale moj oco chova odjakziva zajace.momentalne ma sice len jednu samicku,lebo likvidoval stary rod,aby obnovil chov,ale normalne ma 3 samice/niekedy aj 4/ a jedneho samca.
do roka vychova z kazdeho hniezda 3 razy minimalne po 6 mladych.
takze pre styroch ludi je to az,az.ked sa konci sezona,supneme cosi do mraznicky na horsie casy.no a presne to boli tie stehienka z nedele.uz celkom posledne.
ale oco ma uz v zajacniku od tej jedinej samicky zase 8 mladych,este taky mesiac a budu pouzitelni na jedenie.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zajace mam rad, my sme ich chovali hodne, ale alabutka zajaca nevlozi do huby a co ich budem sam jest? :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať