Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

ivonka4 Pozri príspevok
Ahojte,
vie mi niekto poradiť repcept na výbornú syrovú omáčku?
Ďakujem.
http://www.porada.sk/t44106-syrova-omacka.html
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Toľko zatracovaný pangasius. Poučená z minulosti, nekupujem akciové a lacné, v Lidli kúpim, síce drahšie, ale nemeckú kvalitu.
Dnes som ho namarinovala a spolu so zemiakmi naparilav parnom hrnci. Na zemiaky som dala, ako ináč tento týždeň nakrájaný medvedí cesnak.
Zdenka,
ako si to marinovala? chcem vyskúšať ...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

rdb Pozri príspevok
Spenatove rizoto s udenym tofu. Uz druhy den za sebou sa nemozem dojest
Ale zajtra bude ta pizza na oslavu. Objednana. Nic nevarim.
môžem poprosiť recept na to rizoto? Vďaka
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes hovädzia romanca - recept tu http://varecha.pravda.sk/recepty/hov...24-recept.html
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Janka, v troške oleja som rozmiešala: soľ, kari korenie, "zelené tajomstvo Thajska" /koreninová zmes Kotányi v ktorej je petržlen, zázvor, chilli a kardamom/, polievkovú bylinkovú zmes od Grešíka, pár kvapiek zeleného Tabasca a citrónovú šťavu.
Naspodok som dala zemiaky, tie som tiež poprášila tou bylinkovou zmesou od Grešíka /je výborná!/ a trošku rozmarínu som obtrhala v kvetináči Zemiaky sa nesolia. Skús, nie je s tým žiadna robota, ja zapínam na 20 - 25 minút, v polovici sa vypne to "turbo" a doparí sa samé.
Na tanieri som len zľahka zemiaky a paradajky pokvapkala olivovým olejom, na paradajky trošku citrónovej šťavy.
Proste čo dom a chladnička ponúkla, to som tam dala
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

calawen Pozri príspevok
môžem poprosiť recept na to rizoto? Vďaka
... aj mne by sa hodil
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera- kapustnica, kapustné strapačky s údeným rebrom, pre syna bryndzové halušky. Dnes ku kapustnici moravské koláče.
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Zemiaky zapekané v rúre, brokolica so syrovou omáčkou.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja sa vrátim ešte k syrovej omáčke. Do smotany na varenie dám sýr v črievku smotanový a s nivou, pridám trochu vegety a trochu gustinu. Privediem do varu a je hotová.

Dnes budem na obed robiť šošovicovú polievku s párkom a lievance s lekvárom.
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes manžel dostane na večeru granadír, pre seba a syna som urobila ČVCHN - v kuchyni sa našla cibuľa a cesnak, v mrazáku zelenina pod sviečkovú, v chladničke jedna paradajka, kúsok papriky, maličký kúsok zázvoru, trochu suchej salámy - na masle udusené, trochu soli a oregána. Príloha varené zemiaky
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

pre calawen
Spenatove rizoto robime tak netalianksky, ze ozajstneho taliana by z toho asi slak trafil.
Jeden balicek mrazeneho listoveho spenatu hodime na poprazenu cibulku premiesame, pridame cesnak, sol a trosickú cierneho korenia a muskatoveho oriesku. Prikryjem podusim, potom pusti stavu, pridam triosicku vody a dodusim do makka.
Normalne uvarenu ryzu (u nas vacsinou naturalnu) pomiesam z podusenym spenatom, prehrejem a na taniery posypem nastruhanym udenym tofu. Je to nemiestne jednoduche a VYNIKAJUCE. A ako hovorim taliana by z toho slahlo.
2 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Tak pizza bola a just aj so slaninou. Ak to prezijem tak asi zacnem znova s tou ryzovou dietou . Asi nie.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mrkvičková polievka s čerstvým zázvorom zahustená haluškami zo špaldovej krupice. Pangas a zemiaky zo včera /kto si nepreje, ten má ...
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 31.03.11 at 13:42
fialky 001.jpg  
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

rdb Pozri príspevok
Tak pizza bola a just aj so slaninou. Ak to prezijem tak asi zacnem znova s tou ryzovou dietou . Asi nie.
...takže diéta to bola ...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

No, a poraďte mne, čo dnes na večeru ??? Tento týždeň som kvôli finišu DP chodila neskoro z práce a nevarila... Musím si dnes trhnúť u manžela i detí....
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

U nas na veceru cestovinovy salat, uvarena cestovina, uvarena korenova zelenina, surova zelenina, uvarene kuracie maso, biely jogurt a dochutit.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Toľko zatracovaný pangasius. Poučená z minulosti, nekupujem akciové a lacné, v Lidli kúpim, síce drahšie, ale nemeckú kvalitu.
Dnes som ho namarinovala a spolu so zemiakmi naparilav parnom hrnci. Na zemiaky som dala, ako ináč tento týždeň nakrájaný medvedí cesnak.
Máš pravdu,ja som kúpil v Jednote a ešte k tomu 2 balenia a všetko šlo do koša.Smrdeli bahnom,ale strašne.
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
JaDo Pozri príspevok
Kukuričná kaša
To je haluz , ja "vyrábam" kukuričnú múku a krupicu , ale kukuričná strava mi vôbec nechutí , neviem tomu prísť na chuť , radšej ryžu ,cestoviny, zemiaky .
ale napriek tomu idem vyskúšať jeden recept :
Na masle roztopiť cukor na karamel , do toho nasypať kukuričnú krupičku , chvílu opražiť a nasypať na cestoviny (namiesto maku,tvarohu,alebo kakavka) vraj je to výborne a klasické cestoviny na sladko sa môžu schovať .
tak som zvedavá , moc .....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

tak potom nezabudni podať správu, aké to bolo ... ak by bolo možné, tak aj foto si prosím
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

U nás dnes kurča na pive s hrozienkami s ryžou, bude aj na zajtra. Zajtra k tomu uvarím fazuľovú polievku na sladko s párkom.
V nedeľu hovädzí stroganov, hranolky, dojeme polievku.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať