Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Kto si dá?
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... také hravé dovolenkové jedlo ... vnukovi v lete spravím /e/ si ..
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Dnes má syn narodeniny a na večeru som pozvala rodičov a svokrovcov, ale dnes je piatok a moje mamy v piatok mäso nejedia, prosím poraďte mi niečo dobré bezmäsité. (nesmie to byť karfiol, svokor ho nemusí)
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Take pekne a trochu slavnostne jedlo su napriklad plnene zemiaky. Predvarit v supke rozkrojit, vydlabat. Vydlabance pomiesat s nivou (bryndzou) pridat nasekanu papriku, kukuricku, sampiony. Naplnit zemiaky, posypat nastruhanym syrom, zapiect a k tomu nejaky pekny velky salat.
7 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Dnes má syn narodeniny a na večeru som pozvala rodičov a svokrovcov, ale dnes je piatok a moje mamy v piatok mäso nejedia, prosím poraďte mi niečo dobré bezmäsité. (nesmie to byť karfiol, svokor ho nemusí)
rybku na nejaký dobrý spôsob?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ludmilla Pozri príspevok
Dnes má syn narodeniny a na večeru som pozvala rodičov a svokrovcov, ale dnes je piatok a moje mamy v piatok mäso nejedia, prosím poraďte mi niečo dobré bezmäsité. (nesmie to byť karfiol, svokor ho nemusí)
poctivú záhorácku fazuľovú polievku s rezancami alebo knoflami a šmorn
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

za rady, idem sa posnažiť,

možno predsa rybku, ešte budem chvíľu rozmýšľať , pekný deň
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nejaký slaný závin z lístkového cesta, napr. tvarohový, bryndzový... s bylinkami, pekne ozdobený
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kapustnica s karmenadlou, hubami a smotanou.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Utorok: kapustová polievka, drotársky guláš, kysnutá knedľa
Streda: banán
Štvrtok: kuracia polievka s mrveničkou, pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Piatok: boršč, pečená krkovička, dusená kapusta, kysnutá knedľa
sejmout.jpg  
1 0
sawana sawana

sawana je offline (nepripojený) sawana

kremova karfiolova polievka a fasirka
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
gilda Pozri príspevok
Kto si dá?
to sú aké párky, lebo naše sa po 2min vrenia rozpadnú (pukne obal) a špageti sa varia tak okolo 8 min
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes segedín knedľa, ostane aj na zajtra a v nedeľu zahájenie letnej sezony klasickým kotlíkovým gulášom vonku na záhrade.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Šošovicová omáčka s volským okom a párkom.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes sme šťastne dojedli koložvársku kapustu, na víkend bude dačo ľahšie: zapečené kockaté kuracie prsia, s mrkvou, zelerom, brokolicou, kyslou smotanou, príloha cestoviny, polievka ešte neviem, hádam paradajková.
001.jpg  
002.jpg  
003.jpg  
1/1
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes bola klasika - špenátový prívarok, varené zemiaky, volské oko. Večerná dobrota čokoládový puding, po ktorom som si musela odšliapať 20 min na stacionárnom bycikli

Zajtra hovädzie na nejaký spôsob - ešte vymyslím, zeleninová polievka, hádam aj nejaký koláč...
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

narobila si mi chute, aj na špenát, aj na hovädzie.
Zajtra klasika roštenka na slanine a cibuli, novota bude iba v tom, že použijem špaldovú krupicu.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Čo budem vymýšľať, aj tak je u nás populárna len klasika, takže: knedlo-vepřo-zelo.
A aby ma poobede neotravovali že či nemáme niečo dobréééé tak
bande upečiem slivkový koláč. Zabijem tak dve rany jednou muchou: aj mrazničku treba pomaly pripravovať na nové rádioaktívne zásoby zeleniny a ešte ma nebudú znervózňovať plieskajúce dvierka od linky......
3 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Polievka zo zeleného hrášku s rajbaničkou, zemiakové pirohy s bryndzovou plnkou. Ku káve žĺtkové rezy.
11 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

rdb Pozri príspevok
Take pekne a trochu slavnostne jedlo su napriklad plnene zemiaky. Predvarit v supke rozkrojit, vydlabat. Vydlabance pomiesat s nivou (bryndzou) pridat nasekanu papriku, kukuricku, sampiony. Naplnit zemiaky, posypat nastruhanym syrom, zapiect a k tomu nejaky pekny velky salat.
mňam toto spravím zajtra vďaka
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať