Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes zeleninová polievka s krupičnými haluškami, španielske vtáčky s ryžou a kompót.
7 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Hŕstková polievka, langoše
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38139
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dusene hovadzie na hubach, ryza, kysla uhorka.
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

dnes francuzska polievka a rizoto...zajtra muzovi po chuti hovadzia polievka a pecene bravcove so zemiakmi a uhorkovym salatom
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak ja si zajtra z chuti vypcham vtaka, polievku z domaceho hovada s curry rezancami, varene zemiaky, nejaku zmes salatu a dresingu s hubami a zeleninou. :-)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som vybrala morčacie prsia...ale za boží svet ma nevie napadnúť ako ich urobiť...chcela by som niečo nové.... hoďte nejaké netradičné recepty....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka Pozri príspevok
Dnes sme šťastne dojedli koložvársku kapustu, na víkend bude dačo ľahšie: zapečené kockaté kuracie prsia, s mrkvou, zelerom, brokolicou, kyslou smotanou, príloha cestoviny, polievka ešte neviem, hádam paradajková.
Keďže obed bol ľahší, pokúsila som sa o moje prvé škvarkové pagáče v živote, tí, čo ich jedli, sa tvárili, že im aj chutia .
Snímek 1209.jpg  
Snímek 1210.jpg  
1/1
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Napríklad tu... http://www.hellmanns.sk/recepty

Budúci týždeň sa chystám urobiť nejakú hydinu podľa reklamy na tatarku...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Aby som doplnila, čo bolo na obed, tak zeleninová polievka (mrkva, hrášok, zemiaky); dusené hovädzie na cibuli a cesnaku, dusená ryža a po obede sypaný tvarohový koláč, miesto hrozienok som doma našla sušené brusnice. Pol plechu padlo za obeť popoludňajším chúťkam, zvyšok vezmeme zajtra k známym na chalupu
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Žabinka Pozri príspevok
Keďže obed bol ľahší, pokúsila som sa o moje prvé škvarkové pagáče v živote, tí, čo ich jedli, sa tvárili, že im aj chutia .
vyzeraju vyborne, tak ako tie moje minule..urcite boli aj chutne...ja uz ziadne pecenie do leta... ja som potom pazrava, horuce to hltam a len sa z toho pribera...a leto sa blizi...
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

adi11 Pozri príspevok
vyzeraju vyborne, tak ako tie moje minule..urcite boli aj chutne...ja uz ziadne pecenie do leta... ja som potom pazrava, horuce to hltam a len sa z toho pribera...a leto sa blizi...
No, mi hovor niečo o pažravosti , muža som odháňala od horúcich, a keď sa otočil, hneď som si uchmatla . Jeden plech už zmizol. Ale leto je ešte ďaleko, aspoň ja sa tak utešujem . No čo, keď mi chutí...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak, dnes nas volala na obed mama - kapustnica z údeného masa so širokými rezancami, cibuľový šalát s udeným masom.

A pred chvíľou volala svokra - pre zmenu nas volala na obed zajtra - vraj budu pečene kuracie stehná.

Po povedzte, nemam sa ja výborne ?
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
Tak, dnes nas volala na obed mama - kapustnica z údeného masa so širokými rezancami, cibuľový šalát s udeným masom.

A pred chvíľou volala svokra - pre zmenu nas volala na obed zajtra - vraj budu pečene kuracie stehná.

Po povedzte, nemam sa ja výborne ?
maminky su strasne dobre vymyslena vec.
my sme na slovensku ale chceli sme tu nasu usetrit takze dnes sme sa vybrali na turistiku-Povazsky Inovec-a po zostupe sme si dali na chate obed,nech nemusi varit.

otec:
cesnakova polievka,svieckova z diviaka so zemlovou knedlou a brusnicovou
omackou,pivo

mama:
borsc,jeleni gulas,chlieb,hranolky,pivo

ja a moj muz:
jeleni gulas,hranolky,kofola,kava

dezert doma,poobede-rozne kekse a kolaciky z Rakuska co sme doniesli nasim,kava,vinko,slane tycinky.....
1 0
ferokristofik ferokristofik

ferokristofik je offline (nepripojený) ferokristofik

dnes som jedol :španielský ptáček , ryžu a polievku brokolicovú so zemiačikmi a pivko.Dobre ale malo peprné a čo bude zajtra asi to iste.Alebo sa nechám prekvapiť.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ja som vybrala morčacie prsia...ale za boží svet ma nevie napadnúť ako ich urobiť...chcela by som niečo nové.... hoďte nejaké netradičné recepty....
u nás veľmi obľúbené:
opražiť trochu póru, alebo mladej cibuľky, opražiť nakrájané prsíčka, kvalitné ostré kari korenie, pridať kokosové mlieko, zahustiť podľa zvyklostí, nechať zovrieť, nakoniec pridať nahrubo nakrájané šampiňóny.
Podávať so zemiakovou kašou, alebo ryžou.

Druhá možnosť: do omáčky pridať dopredu namočené: sušené slivky, marhule a sultánky - veľké hrozienka.
Namiesto kokosového mlieka môže byť aj smotana, ale chuť je iná. /Dá sa vyrobiť aj z kokosovej múčky, neskúšala som/
sultánky.jpg  
3 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dnes klasika šalát + rezeň
zemiakovy salat + rezen.jpg  
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tradične ako každú nedeľu musí byť hovädzia polievka s domácimi rezancami. Ako hlavné bude dnes bravčový rezeň v haruľovom cestíčku, opečené zemiaky, reďkovkový šalát. Ako zákusok bude postrúhaná mrkva a jablkom a mandarínkou.
6 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

pivko Pozri príspevok
Dnes klasika šalát + rezeň
U nás tiež rezeň v klasickom trojobale, z kuracieho stehna, bez kostí a kože, zemiaková kaša, ľadový šalát, zeleninová polievka(mrkva, zeler, petržlen, kalerát, pór, kapusta, olivový olej, maslo, cibuľa, pohánka). Tiež som upiekla kakaovú tortu s grilážovým krémom a chlieb.
Možno neskôr odfotím(ak sa mi bude chcieť), ešte nie je dovarené.

Dodatok: Chcelo sa mi.
Naposledy upravil Marína : 04.04.11 at 09:29
IMG_4546.jpg  
IMG_4547.jpg  
IMG_4541.jpg  
IMG_4542.jpg  
1/1
7 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
U nás tiež rezeň v klasickom trojobale, z kuracieho stehna, bez kosti a kože, zemiaková kaša, ľadový šalát, zeleninová polievka(mrkva, zeler, petržlen, kalerát, pór, kapusta, olivový olej, maslo, cibuľa, pohánka). Tiež som upiekla čokoládovú tortu s grilážovým krémom a chlieb.
Možno neskôr odfotím(ak sa mi bude chcieť), ešte nie je dovarené.
Evka,hlavne tú tortu...
aj receptík by sa zišiel.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Tak návšteva na chalupe známeho sa nekoná, známy je chorý, takže polievka zo včera, pre zmenu bravčové dusené na hrášku, ryža, ľadový šalát a pol plechu sypaného tvarohového koláča zo včera...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať