Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
Evka,hlavne tú tortu...
aj receptík by sa zišiel.
Valika, už ju tam máš. Čo sa týka ozdobovania, nie je sa čím chváliť, ja ozaj len tak jednoducho, chuťovo je však veľmi dobrá.
Tento nastavovaný piškot je ozaj veľmi dobrý, univerzálny. Síce som písala, že je čokoládová, to som sa však pomýlila, odobrala som 1 lyžicu múky a dala 1 lyžicu veľmi tmavého kakaa. Piekla som vo forme s priemerom 23 cm z 5 vajec. Recept od Bohus_L nájdeš TU Ten chlap ozaj dobre pečie.
Tortu som celý čas piekla na 140 st. aj so zapnutým ventilátorov, cca 50 minút. Na dno formy dala len papier, boky nepotieram tukom a nevysypujem múkou, aby ostala rovná.
Tak isto krém mám od neho, nájdeš TU Robila som 1/2 dávku. Najprv som myslela, že ju oblejem čokoládou, potom ma napadlo, že ešte urobím griláž a ňou ju obsypem, myslím, že som dobre urobila. Griláž nedrvím valčekom ale mixujem v mixéri.
Už som piekla aj orechovú, čokoládovú, ....... ozaj dobré cesto.
Naposledy upravil Marína : 04.04.11 at 08:07
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Utajené file, dusená ryža
IMG_5373[1].jpg  
6 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Zajtra idem objednať dvere do Polska tak že jednoznačne Polsko-Maďarská špecialitka uvarená v Polsku Placek po Wegiersku , odporúčam ochutnať každému kto vycestuje do Polska je to super!
placek.jpg  
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

som sa rozhodla a dnes sme kupili parný hrniec. Tak som na večeru testovala (obed bol u svokry)

Na prvom poschodi sa parila brokolica, mrkva, kaleráb, zemiak - všetko na plátky. Na druhom poschodi kuracie prsia naložené v kyslej smotane, vajíčku a korení. A na vrchu, v miske na ryžu omačka - smotana na varenie a zvyšky syrov - nakoniec rozmixované a pažítka.

No a hodnotenie - omáčka super, mäso - čakala som, že bude viac bez chuti. v pohode sme zjedli. No a zelenina - brokolica potrebovala trochu menej, inak pohoda. Tak snad sa pustim aj do iných veci - na pláne mám tento týždeň lososa.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
som sa rozhodla a dnes sme kupili parný hrniec. Tak som na večeru testovala (obed bol u svokry)

Na prvom poschodi sa parila brokolica, mrkva, kaleráb, zemiak - všetko na plátky. Na druhom poschodi kuracie prsia naložené v kyslej smotane, vajíčku a korení. A na vrchu, v miske na ryžu omačka - smotana na varenie a zvyšky syrov - nakoniec rozmixované a pažítka.

No a hodnotenie - omáčka super, mäso - čakala som, že bude viac bez chuti. v pohode sme zjedli. No a zelenina - brokolica potrebovala trochu menej, inak pohoda. Tak snad sa pustim aj do iných veci - na pláne mám tento týždeň lososa.
...na streche ......
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

bettylou Pozri príspevok
to sú aké párky, lebo naše sa po 2min vrenia rozpadnú (pukne obal) a špageti sa varia tak okolo 8 min
Dobrý postreh.Asi treba vyskúšať špagety z tvrdej pšenice (uvaria sa skôr) a naše párky sa dovtedy nestihnú rozvaliť, alebo pre istotu použiť klobásu.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

erzet Pozri príspevok
Utajené file, dusená ryža
No, naozaj ho tam nevidim. V čom dobrom je utajené?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dáša_ Pozri príspevok
som sa rozhodla a dnes sme kupili parný hrniec. Tak som na večeru testovala (obed bol u svokry)

Na prvom poschodi sa parila brokolica, mrkva, kaleráb, zemiak - všetko na plátky. Na druhom poschodi kuracie prsia naložené v kyslej smotane, vajíčku a korení. A na vrchu, v miske na ryžu omačka - smotana na varenie a zvyšky syrov - nakoniec rozmixované a pažítka.

No a hodnotenie - omáčka super, mäso - čakala som, že bude viac bez chuti. v pohode sme zjedli. No a zelenina - brokolica potrebovala trochu menej, inak pohoda. Tak snad sa pustim aj do iných veci - na pláne mám tento týždeň lososa.
Ten losos je výborný, dobre robíš... nabudúce brokolicu jednoducho vyber skôr, ja zeleninu dávam zvlášť od zemiakov, lebo tie potrebujú tých 20 min a zelenina je skôr. Mám pár receptov v téme o parnom hrnci, aj mäsovú roládu, bola dobrá
Tak sa teším na Tvoje nové receptíky
1 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Waw, tak tu sa varí a varí a každý iné, nič sa neopakuje, ďakujem, je si z čoho vybrať.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
gilda Pozri príspevok
No, naozaj ho tam nevidim. V čom dobrom je utajené?
http://www.porada.sk/1710648-post18.html
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Almuzna daleko, kapustnica s hribami. :-)
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes dojedáme grilované kuracie stehná s dusenou ryžou zo včera. Na prilepšenie k večeri práve dopečené falošné kura.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka, mäsové guľky v paradajkovej omáčke, kysnutá knedľa
DSC00328.jpg  
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes robím gulášovú polievku, ktorá zostane aj na zajtra. Špenátový prívarok s volským okom a zemiakové knedle.
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja robím hráškovú polievku so zeleninkou a ako druhé zapekané kuracie prsia so syrom a smotanou a k tomu ryža
2 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Vyskúšam dietnejšiu variantu(bez slaninky). Filé asi netreba rozmrazovať. Pri varení pustí "šťavu" (kopec vody, honosne nazývaný glazúra). Nemusím ani krájať, samo sa rozíde, zahustím smotanou.... dobrý tip diky.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

aby bolo rýchlo navarené: cestoviny so špenátom
http://recepty.pozri.sk/recept-cesto...o-spenatom-251 Posypať možno aj nastrúhaným tofu, porciu ozdobiť koliečkami paradajok...
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aby sa nemuselo par dni varit - plneny kapustny list.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
hm..dala by som si. Ale aspoň viem,čo v blízkej dobe uvarím...tak vďaka za tip!
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja si ho zvyknem vlozit do horucej kapustnice. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať