Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Polievka, rezance o chvilu budu, vytiahnu sa spikove kosti, varena zelenina, sol, cibula chlieb, dnes bez alkoholu a hodokvas moze zacat. Na strudli je najhorsie olupat jablka. :-)
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes experiment stratená panenka
Celkom sa podarila, aj chuťovo je to dobré, aj to dobre vyzerá:
http://bezservitky.markiza.sk/clanok...alentovej.html
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Hovadzia polievka, raznici na plechu, zemiaky, uhorkovy salat
2 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

kapustová polievka,vyprážaný pangas,zemiakový šalát
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hovädzia polievka, pečené mäso, tarhoňa, čalamáda z cibuľka, paprika, uhorka, karfiol.
Alabut jablká nemusíš lúpať. Prekroj napoly, vyber jadrovník a strúhaj. Šupka Ti zostane v ruke.
Naposledy upravil babka - ježibabka : 10.04.11 at 15:03 Dôvod: preklep
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

babka - ježibabka Pozri príspevok
Hovädzia polievka, prčené mäso, tarhoňa, čalamáda z cibuľka, paprika, uhorka, karfiol.
Alabut jablká nemusíš lúpať. Prekroj napoly, vyber jadrovník a strúhaj. Šupka Ti zostane v ruke.
AKé je to prčené mäso? Žeby napaprčené?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ďakujem. To sa mi teda podarilo. Už je upečené Vonku je zima, karty nemám s kým hrať, dobre že mám aspoň Vás a zabavím sa.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pokračujem v hraní sa s parným hrncom - ešte ma to baví .

našla som staru čínsku kuchárku (vydanú v časoch socializmu ) a tam boli také trochu ine parene knedle, plus bochničky plnené vajíčkom so špenátom, prípadne mletým koreneným masom. Ku tomu omáčka. Ku tomu ešte dezert, parené hrušky s čokoládovou omáčkou.
parny1.jpg  
parny2.jpg  
1/1
6 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Dnes bola hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, pečené zemiaky v šupke, ryžo-tarhoňa, pečené bravčové plece, pečené kurča a pečený bôčik, falošná kačacia pečienka, uhorkový šalát. Kto čo chcel, ale všetci chceli kúsok zo všetkého, iba vnuci 4 a 5 roční jedli nasilu ako vždy, 9 mesačná vnučka ich asi aj tromfla v jedení, ale o chvíľu prišli, babi máš niečo sladké? tak dostali dezert, piškóty s pochúťkovou smotanou, zaliate čokoládovým pudingom a šľahačkou
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievkas rezancami -ako každú nedel'u,sviečková na smotane, knedl'a, jahodová torta.
1 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Všimli ste si reklamu na majolenku Hellmans ? No tak toto som dnes skúsila. Mäso osolené , okorenené, potreté majolenkou ( nemusí byť Hellmans ) s cibuľou a cesnakom položiť do zapekacej misy a všetko posypať strúhankou . Upiecť a podávať s pečenými zemiakmi a šalátom. Je to naozaj dobré-až prudko jedlé
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babi2 Pozri príspevok
Dnes bola hovädzia polievka s knedličkami z hovädzieho mäsa, pečené zemiaky v šupke, ryžo-tarhoňa, pečené bravčové plece, pečené kurča a pečený bôčik, falošná kačacia pečienka, uhorkový šalát. Kto čo chcel, ale všetci chceli kúsok zo všetkého, iba vnuci 4 a 5 roční jedli nasilu ako vždy, 9 mesačná vnučka ich asi aj tromfla v jedení, ale o chvíľu prišli, babi máš niečo sladké? tak dostali dezert, piškóty s pochúťkovou smotanou, zaliate čokoládovým pudingom a šľahačkou
A to sa mne zdalo, že som varila veľa druhov
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Dáša_ Pozri príspevok
A to sa mne zdalo, že som varila veľa druhov
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

morčacie prsia na kocky dusené na olivovom oleji spolu s gurmánskou zeleninou z Lidlu a zaliate smotanou na varenie. Príloha hranolky. Polievka zeleninová s jačmennými krúpami zo včera, dezert mokrá verzia sypaného tvarohového koláču - zvyšný pol plechu zo včera...
3 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Prvykrát som robila pečené kurča na pivovej fľaši :-)) s opekanými zemiačikmi...mňam,mňam,mňam...všetkým veľmi chutilo...
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zeleninová polievka, jablková žemlovka
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Neviem, možno je to trochu , ale máte nejaké tipy? Prídu mi na stavbu robotníci a sme s nimi dohodnutí, že budú mať jedno teplé jedlo denne. Aké jedlá sa zvyknú variť. Vďaka
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Toto treba uvariť:
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bettylou Pozri príspevok
Neviem, možno je to trochu , ale máte nejaké tipy? Prídu mi na stavbu robotníci a sme s nimi dohodnutí, že budú mať jedno teplé jedlo denne. Aké jedlá sa zvyknú variť. Vďaka
Neviem, čo sa zvykne, ale ja by som im varila jedlá, ku ktorým ide chlieb, aby sa dobre zasýtili. Guláš bravčový(hovädzí), segedínsky, koložvársku kapustu, fazuľovú(šošovicovú) polievku s údeným(to by som vybrala z polievky a podávala s chrenom, horčicou, kyslou uhorkou), plnená kapusta, plnená paprika, zemiakový šalát s rezňami, pečené kurčatá s ryžou, kurací paprikáš s nokami(kolienkami), fazuľu na cibuli, cesnaku, paradajkovom pretlaku s klobásou, zemiaky na kyslo s fašírkami, .............
9 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zo včera...
cesnaková polievka s haluškami, opečené kuracie prsia s ryžou a syrovou omáčkou.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať