Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra idem variť sladkú fazuľovú polievku s párkom a vyprážaný sýr s opečenými novými zemiačkami. K tomu zeleninový šalát.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Aj ja ju používam často, hlavne gurman style a italian style
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kedze som si odbehla na Slovensko,urobili sme si s mojimi rodicmi vyletik na Zbojsku.tatino tradicne bryndzove halusky a zincicu,ja a mama vyprazany ostiepok s opekanymi zemiakmi.

vcera mamina robila vyborne zemiakove gnocchi a k tomu spargla s brokolicou na pare sa zmiesala s oprazenou struhankou a polialo sa to syrovou omackou.mnam.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zeleninka z LIDL je vyni, vynikupujem všetky štyri druhy
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

rostli
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes guláš http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009/01/gulas/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak dnes je vo >viedni totalna horucava,prave som dosla,asi pred hodinou zo slovenska.takze si dam len vyborny syr a korbace,olivovy,tekvicovy a bodliakovy olej,kopec zeleniny a celozrnny chlebik.zapijem to bylinami od liecitela a je obed super.

na veceru spravim drahemu spagetti s pestom a syrovy tanier.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Halušky s vajíčkom, hlávkový šalát.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Osky a ako sa ti páčilo na Zbojskách.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes sme mali na obed každý niečo iné. Syn mal francúzske zemiaky čo zostali zo včera, dcéra grilovaný camerbert so zeleninovým šalátom, manžel zapekané plnené šampinony s varenými zemiakmi a ja som mala slepačiu polievku s rezancami a kýbel čaju.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Včera: šošovicová polievka, štefánske karbonátky (povedal by som dva minikarbonátky), zemiaková kaša, šalát
0 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

šošovica s údeným kolenom
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zemiakový perkelt+ sekaná s chlebom.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Anna123 Pozri príspevok
Osky a ako sa ti páčilo na Zbojskách.
ulupila som slovensku kvalitu a chut,o ktorej som si myslela,ze uz u nas nejestvuje.chvalabohu,este vsetko nezaniklo.takze dnesna mnamka bola rydzo slovenska a zdrava:

korbace s olivovym olejom,vrzdavy ovci syr s tekvicovym olejom,volske ocka z domacich slovenskych vajec,hlavkovy salat ,mlada mrkvicka s olejom s hroznovych zrn,mlada cibulka,pazitka,uhorka,redkvicky,celozrnny chlebik a slnecnicove zemlicky.mnam,mnam

vecerny dezert-ssladucke zelene jablka,stavnate pomarance-moj muz to nazval sok v miske/lebo som mu to nakrajala na kocky a naservirovala s vidlickou-lebo on neni moc kamos s vitaminmi,zje len ked mu to vopcham pod nos a stojim nad nim....ach jaj/,ja aj bylinkovy cajik
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Valika, ak nechceš, nemusíš dať kukuricu, v polievke však nechutí divne, nedávaš jej veľa, vyvažuje kyslastú chuť pretlaku. Aj mne sa stane, že nedám ak nemám alebo kvôli tomu neotváram konzervu.
Na troche olivového oleja upražíme drobné kocky slaniny a cibule, pridáme pokrájanú zeleninu(včera som použila z Lidla zn. Green GrocerS - Mixed Vegetables. Kupujem všetky 4 druhy, je to 3/4 kg balenie a je vynikajúca, majú ešte ázijskú, taliansku a mexickú, tá je dokonca výborne ochutená), pridáme soľ, vegetu, podusíme, prilejeme vodu, necháme prejsť varom, prisypeme trochu ryže. Keď je všetko mäkké, pridáme paradajkový pretlak. Posypeme petržlenovou vňaťou. Na tanieri posypeme parmezánom, keď nemám, tak ako včera, postrúham tvrdý syr.
Marína, uděluji ti řád zlaté vařečky.....
minestrone polievka je na svete, zeleninka má fakt úžasnú chuť a kombinácia je chutná i zaujímavá zároveň.Teraz som síce len ochutnala / a popálila si jazyk/ ,no zajtra bude na obed i so syrom.....dík!
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Valika, toľká to česť, ďakujem. Cmuk.
Aký druh zeleniny si použila?
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bryndzovú polievku s mrveničkou a vyprážaný sýr. Takže máme taký syrový deň
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Zapekaná cukina na stredomorský spôsob
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes mame brokolicovu polievku so zemiakmi od vcera, grecky salat a pecenu panenku s majonezkou.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Cesnaková polievka, pečené kuracie stehno, dusená ryža, uhorka
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať