Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

evaj63 Pozri príspevok
Na hliníkový pekáč potretý troškou oleja dám surové zemiaky v šupke,rozkrojené na štvrt'ky, ked' je už šupka taká ružová, tak ich osolím a pridám ostatné koreniny, na 8 zemiakov dám 8 strúčkov cesnaku,namelem trošku čierneho korenia, pol šálky cibul'ovej vňate a asi za 2 lyžice rozmarínu, ak by bol čerstvý tak štvrt' šálky. Sú vynikajúce, dajú sa jest' samé, ako príloha k vínu, poprípade k pivu, ale aj ako príloha k m'asu. Prajem dobrú chut'.
Jááááj. Ja že griluješ na grile . Takéto podobné robím aj ja. Akurát bez čierneho korenia a cibuľky.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Tekvicový prívarok, trošku duseného mäska a zemiaková kaša. Zákusok s červeným ríbezlím a snehom.
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
No a teraz mi skúste poradiť niečo jednoduché, rýchle a nie otrepané
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Bryndzove halusky, domace kysle mlieko, kopor.
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
nechce sa mi ísť do obchodu na bryndzu a kôpor :P ... a okrem toho tie som nedávno robil
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Jano69 Pozri príspevok
nechce sa mi ísť do obchodu na bryndzu a kôpor :P ... a okrem toho tie som nedávno robil
tak napis co mas doma
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
vajcia, cukor, soľ, múka, slanina, cestoviny, mlieko,džemy,maslo, kečup..

a teraz z toho niečo vymyslieť
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Jano69 Pozri príspevok
vajcia, cukor, soľ, múka, slanina, cestoviny, mlieko,džemy,maslo, kečup..

a teraz z toho niečo vymyslieť
1. cestoviny s prazenicou na masle/slaninke k tomu kecup

2. palacinky

3. prazenica
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

objednat pizzu
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
Dara presne som urobil práve cestoviny s praženicou na slaninke a dal som na to kečup ešte skôr ako som videl, že si to napísala som to urobil

celkom sa podarilo
Naposledy upravil Jano69 : 09.07.11 at 17:44
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Jano69 Pozri príspevok
Dara presne som urobil práve cestoviny s praženicou na slaninke a dal som na to kečup ešte skôr ako som videl, že si to napísala som to urobil

celkom as podarilo
tak dobru chut!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... u nás dnes bola Pita, píšem bola, pretože už z nej nič nezostalo bola len jemnou spomienkou na Chorvátsko asi tým počasím
0 0
Jano69 Jano69

Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

:-)
ludmilla Pozri príspevok
... u nás dnes bola Pita, píšem bola, pretože už z nej nič nezostalo bola len jemnou spomienkou na Chorvátsko asi tým počasím
Pita? to by sa aj patrilo vysvetliť V Chorvátsku som bol 9 krát ale Pita si nepamätám Pamätám si síce podobné slovo, čo u nich znamená pitie
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Jano69 Pozri príspevok
Pita? to by sa aj patrilo vysvetliť V Chorvátsku som bol 9 krát ale Pita si nepamätám Pamätám si síce podobné slovo, čo u nich znamená pitie
Možno si spomenieš - Pita je lístkové cesto prekladané a plnené zmesou z vajec, kyslej smotany cottage cheese robené na slano.

jano69 mňa by zasa zaujímalo to číslo 69
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

nechala som sa inšpirovať:

http://varecha.pravda.sk/recepty/kur...78-recept.html

+ pečené zemiaky
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - lupem hrach, hrst hrachu, ostatni maliny, jahody, smotana, kava, bylinkovy caj, slivovica.

Obed - alabutka pretrhala petrzlen, cize slovenska klasika, kuracia polievka s pecienkovymi haluskami, bravcovy rezen, omastene nove zemiaky a ladovy salat, rukola, bazalka, mangold, paradajka, uhorka, cibula, cesnek, feferonka, paprika, kazdemu, co hrdlo raci, bylinkovy caj, pivo.

Vecera - zmrzlina s likerom z lesnych jahod, kava.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

mňam....
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes kuracia polievka s krupicovými haluškami. Zapečené kuracie prsia s broskyňou a syrom. K tomu hranolky a zeleninový šalát. Na večeru budeme asi riadne vyšťavení z tepla tak urobím melónové boule.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Gabi03 Pozri príspevok
Jááááj. Ja že griluješ na grile . Takéto podobné robím aj ja. Akurát bez čierneho korenia a cibuľky.
Mám rúru s grilom, takže grilujem. A vonku na grile sa dajú presne tak isto urobit'.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka s rezancami, mad'arský guláš s knedlou. Dnes to je bez dezértu, v takom teple sa nikomu nežiada zákuskov, možno tak zmrzlina.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať