Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Keď je taká veľká skús prívarok, robí sa ako z tekvice, a k tomu kurací paprikáš.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

calawen Pozri príspevok
na zajtra plánujem využiť obrovskú cuketu (váha cca 2 kg, v chladničke zaberá celú poličku).... nápady?
http://varecha.pravda.sk/recepty/zap...69-recept.html
..zapecena vyzera dobre..nemam vyskusane..ale placky som robila..boli dobre a aj som vysmazala
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Katarina Pozri príspevok
Keď je taká veľká skús prívarok, robí sa ako z tekvice, a k tomu kurací paprikáš.
..

...k prívarku skôr fašírky...a je to dobrý nápad, išla som sem posnoriť, čo by bolo dobre na zajtra...a mám to!..

...aj paprikáš je super nápad, tak s haluškami...len mi nejako prestali chutiť kurence, dáke vodové mäsko majú už aj tie topolčianske...
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na zajtra bude cukina, plnená uduseným mletým mäsom, zapečená so syrom, preliata kyslou smotanou, príloha varené zmiaky a zeleninový šalát
076.jpg  
078.jpg  
1/1
10 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

mali sme vcera paprikasove leco s kridiel
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Na zajtra ostala hrášková polievka, ktorú sme mali dnes a urobím bryndzové pirohy
5 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Calawen... tu je niečo na výber ...
a z jadier polievka - vydlabaný stred z jadrami povariť cca 1 hodinu v slanej vode s celým čiernym korením, potom precediť, pridať koreňovú zeleninu, celú cibuľku, 2 -3 strúčiky cesnaku, kúsok zelenej papriky, vegetu a variť ako klasický vývar
Naposledy upravil Deganova : 21.07.11 at 05:40
2 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes lúsková polievka, rizoto, zeleninový šalát a na zajtra som sľúbila slivkovo-makové gule
4 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dnes fazuľková polievka na kyslo, domáce zemiaky na cibuľke, vyprážaný rezeň a rajčinový šalát.
4 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Sosovica na kyslo s kuskom vonavej sekanej.
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Francúzska polievka, rezeň, kapustový šalát
3 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahojte...
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami a langoše s prílohami, kto má načo chuť alebo plnené
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

u nás neskorý obed: vyprážaný syr (robí srsková) + nové zemiaky (telefonicky zadaná úloha mne)
3 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ryžový nákyp, pre mäsožravcov kotlíkový guláš zo včera
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, fazuľkový prívarok s párkom.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Cuketa. Pre zmenu cuketové lodičky plnené údeným tofu a zeleninou, čo nájdem v chladničke ... /tofu utekám rýchlo kúpiť, aby som nezmokla /
včera sa cuketa "nekonala", zato dnes áno, veľmi chutná, plnila som ryžou s tofu a zeleninou /do ryže som zamešala odpad /vlákninu/ z odšťavenej zeleniny, čo som mala na raňaky/
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 21.07.11 at 13:06
dobré jedlo 002.jpg  
4 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

U nás dnes zapečená brokolica so syrom. Klasický recept som trošku vylepšila a pridala niečo naviac a bolo to fantastické. Brokolicu len zľahka asi 2-3 minútky obvaríme v osolenej vode, scedíme, dáme do zapekacej misky. Pridáme na malé kocky pokrájaný zemiak (jemne posolíme), nastrúhanú točenú (kto nemá rád tak mäkký salám, prípadne šunku - podľa chuti), postrúhaný niva syr. Zmiešame sladkú smotanu s kyslou, vylejeme to celé navrch. Dávam aj trošku vody, aby sa pri pečení neprilepilo. Dáme to na 20 min. zapiecť pri teplote 200-220 stupňov (elektrická rúra). Nakoniec vyberieme a posypeme nahrubo nastrúhaným syrom - najlepšie eidam. Necháme zľahka dopiecť do ružova - asi 5 min. A potom už len dobrú chuť. Je to naozaj výborné. Niekto namiesto šunky, nivy dáva len brokolicu, mozzarelu, rajčiny, zaleje sa to len sladkou smotanou a posype syrom. Pri tomto jedle sa dá aj experimentovať a dať si tam kto čo má rád.
7 0
kremienok76 kremienok76

kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

taká cuketa je výborná vec, hlavne keď je jej kopec hneď v záhradke.....ja som robila minule, naplnenú praženicou so šunkou, posypanú syrom, a bolauž u nás aj polievočka na spôsob brokolicovej vyskúšam aj tento recept
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
včera sa cuketa "nekonala", zato dnes áno, veľmi chutná, plnila som ryžou s tofu a zeleninou /do ryže som zamešala odpad /vlákninu/ z odšťavenej šťavy, čo som mala na raňaky/
Zdenka, máme dnes podobné obedy.. Dobrú chuť.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zemiaková na kyslo so zapustenými vajíčkami, palacinky s ovocím.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať