Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Karfiolová polievka, bravčové pliecko na smotane, cestovina veretienka.
2 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

mňam, katka23 môžem poprosiť o postup receptu ako sa robí pliecko na smotane, /ako to okoreniť...atď/ ešte som to neskušala, ale viac krat som to jedla vramci obeda v meste a velmi mi to chutí, rada by som to vyskúšala aj doma. ďakujem
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes lusková biela polievka a langoše
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

dnes ešte len bude domáca kapustnica.
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, pivovarský tokáň, kysnutá knedľa
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Cestoviny s duseným kalerábom, polievka hlivová so zeleninou, zahustená krúpkami.
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes dojedáme víkendové zvyšky :
1. zeleninová polievka, karfiol a brokolica dusené nad parou, preliate syrovou omáčkou, varené zemiaky
2. zeleninová polievka, bravčové stehno dusené na šampiňónoch, ryža, kyslá uhorka
3. grécky šalát-to mám ja
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

..... dobré, ale tá 1-ka je u mňa tiež 1-ka *...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ak mi nebude stačiť 3-ka, dám si aj z 1-ky
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

adejka_79 Pozri príspevok
mňam, katka23 môžem poprosiť o postup receptu ako sa robí pliecko na smotane, /ako to okoreniť...atď/ ešte som to neskušala, ale viac krat som to jedla vramci obeda v meste a velmi mi to chutí, rada by som to vyskúšala aj doma. ďakujem
Nič extra. Klasika na masti opražiť cibuľu s paprikou , do toho trocha popražiť korenie - bobkový list , čierne a nové korenie , troška rasce , pridať mäso , podlievať podľa potreby až je mäsko mäkké. Medzitým si nastrúham na jemno zeleninu - mrkvu , petržlen , kaleráb, zeler .Ďalej si pripravím karamel - skaramelizujem asi 4 čl cukru zalejem 2 dcl vody a cukor rozvarím. Nastrúhanú zeleninu povarím s karamelom , rozmixujem a pridám k mäsu . V sladkej smotane rozhabarkujem hl.múku prilejem k mäsu , dochutím omáčku jablčným octom , povyberám korenie aby nebolo v omáčke a servírujem.
Dobrú chuť.
4 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
erzet Pozri príspevok
Kuracie prsia obalené v slanine
Vyzerá to dobre!!!!!
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

jozka56 Pozri príspevok
Dnes lusková biela polievka a langoše
Aká je to lusková polievka ? To na Spiši nepoznáme , alebo áno?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mladé fazuľové struky sa u nás volajú lusky
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Dnes som robila cuketu na úplne nový spôsob,tak sa idem s Vami o ten recept podeliť,lebo to bolo fajn. Cuketu som narajbala ako jablká. Na masť som dala cibuľu, po opečení pridala cuketu,cesnak 4 strúčky, 4 bez kože pokrájané paradajky,trochu posolila,opiekla , podliala 2 dcl bielým vínom, trochu octu a nechala udusiť,samozrejme občas premiešala. Keď bola cuketa hotová dala som tam 3 syrokrémy,/ale v recepte sa píše že by to mal byť Bymbino a smotana / a dochutila vegetou,bazalkou a oregánom. Je to dobré s cestovinou,ale dá sa to zjesť aj so zemiakovou kašou. Možno že tento recept väčšina z Vás pozná,ale pre mňa bol nový,tak som sa chcela podeliť.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pretoze sa EU prasklo po keseni a darovalo mi z mojich dani 20kg vrtuliek, skusim lasagne s vrtulkami. Polievka pre alabutku - kelova. Dezert - ziadny, aj tak chudne potvora. A na vecernu vrtulu pouzijem vinovicu riedenu amaretom. :-)
1 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Rizoto s lesnými hribami... vonavééééé.
1 0
Lubava Lubava

Lubava je offline (nepripojený) Lubava

Karfiolová polievka, kuracie soté v hríbovej omáčke, cestoviny vretená
2 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Vysmážaný karfiol, zemiaky a uhorkový šalát
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

rizoto s kuracim masom, paradajkovy salat
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

katka 23 Pozri príspevok
Nič extra. Klasika na masti opražiť cibuľu s paprikou , do toho trocha popražiť korenie - bobkový list , čierne a nové korenie , troška rasce , pridať mäso , podlievať podľa potreby až je mäsko mäkké. Medzitým si nastrúham na jemno zeleninu - mrkvu , petržlen , kaleráb, zeler .Ďalej si pripravím karamel - skaramelizujem asi 4 čl cukru zalejem 2 dcl vody a cukor rozvarím. Nastrúhanú zeleninu povarím s karamelom , rozmixujem a pridám k mäsu . V sladkej smotane rozhabarkujem hl.múku prilejem k mäsu , dochutím omáčku jablčným octom , povyberám korenie aby nebolo v omáčke a servírujem.
Dobrú chuť.
tento recept ja robim ovela jednoduchsie, neviem, ci by chutili rovnako. No pridam aj ja.
na oleji oprazim pokrajanu cibulku- ked je uz skoro hotova, pridam kocky masa, prazim, kym kocky nezbeleju. potom to posolim, pridam dost cca 3 CL cervenej papriky a jeden bujon. Podlejem vodou a prikryte dusim.
ked je maso makke pridam smotanu, v ktorej som rozhabarkovala 1PL hl.muky. Uvediem do varu, omacka zhustne. Podavam s "nokerlami"- /vajicko, muka, voda, sol/. Je to velmi fajn. deti si zvyknu na to naskruhat este aj syr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať