Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kukučka Pozri príspevok
ja idem urobiť moju milovanú cesnakovú tatárku
Môžeš napísať recept? Ďakujem.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

grenadír (obľúbené jedlo môjho sb - má dnes meniny). K tomu dostane červené víno a bonboniéru
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

cestoviny s orechmi a polievka z mrazenej zeleniny- brokolica,karfiol, hrášok, mrkva-dnes varila dcéra, lebo je chorá
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen Pozri príspevok
grenadír (obľúbené jedlo môjho sb - má dnes meniny). K tomu dostane červené víno a bonboniéru

Nakoniec mi to večer ofrflal po jednom súste, lebo som to urobila z kukuričných cestovín namiesto tradičných pšeničných, lebo jemu nechutia.
Ja som zas nechcela variť na 2x, lebo z normálnych cestovín v mojej strave by malého Adriána strašne nafukovalo, bolelo ho bruško, plakal by a ja mu nechcem ublížiť...
Tak mi jeho porcia zostala dnes na obed...
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

u nás bude restovaná hydinová pečeň na cibuľke - mňam
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Investovali sme )) a tak by som teraz potrebovala rubriku "Čo lacné dnes na obed ))"

Šošovica s vajičkom alebo klobáskou a chlieb. A verim, že ostane aj na zajtra na polievku ))
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Rezance s tvarohom.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
m.hladka Pozri príspevok
Rezance s tvarohom.
Nasladko, či naslano?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Kura na šampiónoch so smotanou a knedľou.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Jak já som hladná!!!!!!!!!!!!!!!!
Nestíham ísť ani na obed
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kukučka Pozri príspevok
Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.
Ďakujem, vyzerá to zaujímavé, aj to vajce po zaliatí vriacím nálevom bude zahriate, teda nemala by hroziť salmonela alebo podobné problémy. Vyskúšam.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

celozrnne spagety s makom a hnedym cukrom.
moj muz-pecene mäso so zemlovou knedlou a cervenou kapustou.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
hliva ako rizoto s pohánkou
0 0
dadulinek dadulinek

dadulinek je offline (nepripojený) dadulinek

holka ktorá rada čerpá nové info ...viac
zeleninova polievka a mussaka
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes som robila chladničkový výmet. Zobrala som čo zostalo od nedele až do včera nespotrebované, pridala trochu čerstvého a ešte som dostala aj pochvalu
0 0
tigaki tigaki

tigaki je offline (nepripojený) tigaki

pangasa v cestičku, zemiakové pyré, šalát mix - ľadový šalát, rajčina, uhorka, pokvapané citrónom - dobrá večera
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
tigaki Pozri príspevok
pangasa v cestičku, zemiakové pyré, šalát mix - ľadový šalát, rajčina, uhorka, pokvapané citrónom - dobrá večera
Tak to verím, že dobrá večera, pochválili Ťa?
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Dnes-mňáááám-vyprážaný kapor a obyčajný,zemiakový ,,slovenský,,šalát
Synovi,rybacie prsty.Bože,ja tak milujem ryby......celá rodinka ich zbožňujeme-okrem syna,hm...
No,dnes určite budem mat ,,čemer,,!
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
včera som kúpila bravčové srdce, takže dnes bude srdiečková omáčka na smotane a knedľa, polievka je od včera kelová
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať