Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hej, zavarane. Skusim nedat cibulu. Aj tak do gulasu treba hodne. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ALABUTKO, ja aj do zaváraného dávam cibuľu. Ale na vareche je recepísek len tak, surové papriky a rapadajky, a sterilizovať.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Bojim, aby mi neskyslo. To alabutka ked mi kukne do hrnca s mliekom, okamzite skysne. A ona bude do hrnca kukat. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neviem, ako robíš ty, ale ja to všetko trochu podusím(ako pri klasike, čo zjeme hneď) a až potom dám do pohárof.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez som tak robil, ale som od prirody lenivy ako pes, tak po novom nevarim, priamo sterilizujem a katastrofa. :-)
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ked robim sterilizovane leco, tak len papriky, paradajky (pomer podla chuti) a trochu soli, spolu podusim a sup do flasiek. Do dunstu tak na 10 minut a je to... S cibulou sa nam prekysalo...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Jedna davka leca uz klokota v 13 litrovom hrnci, idem ho pokropit svatenou vodou, aby neskyslo. Zajtra druha davka a tento rok s lecom finito. Vdaka za moralnu a odbornu podporu. :-)
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..aby mi nekyslo leco davam na vrch kazdej flasky trochu oleja, zatvorim a sterilizujem uz len chvilku..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..mna este len caka zavaracka leca..neviem naco moj sb caka..veru zajtra behnem na rinek po kolko to sekaju
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Cibuľu do leča dávam vždy a ešte sa mi nikdy neskazilo. Len ju najprv na minime oleja trochu podusím. Ak sa bojíte, dajte do leča aj ocot a trochu cukru. Je také dobré, že ho zjete rovno z fľaše aj bez klobásy. Narobili ste mi chuť, bude zajtra, ale ja tam musím mať dobrú slaninu.
3 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes sme mali zo včera, zostala roštenka s ryžou. Zajtra bude plnená paprika. Fúúúj, už vidím ako na prejem a zase mi bude dobre zle.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

...s domacou klobasou je tiez dobre.. ked nie je, staci aj s vajickom, cerstvy chlieb..
..leco zavaram ako moja mama robila, v tomto neskusam, neexperimentujem..ale kazdy ma svoj overeny recept
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uhorky mam svoje, ale paradajky mam skarede, papriku vobec. Kupil som p 0,5 € krasne, skoda bolo do leca. :-).
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..už zase treba variť?...kuwňa ja by som to zakázala zákonom!!!...asi palacinky...
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

No ja lečo robím tiež ako moja mama. Papriku nakrájam, posolím, premiešam a nechám postáť cca 2 hodinky aby trošku pustila šťavu. Nakrájam paradajky, zmiešam s paprikou, plním do pohárov, dolejem pustenou šťavou a sterilizujem. Je oveľa lepšie ako keď sme ho dusili.. Nikdy nám neskyslo.
5 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

granatír
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..já dnes varím cesnakovú krémovu polievku a jablkovo-pudingovu žemlovku
P8014124.jpg  
4 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Veľmi dobré inšpirácie, čo navariť hlavne pre nás, ktoré varíme asi každý deň, keďže sú prázdniny a deti nemôžu zostať hladné. My dnes budeme mať bryndzové halušky. Je to jedlo, ktoré je najchutnejšie čerstvé, ale možno stojí zato vyskúšať spôsob, ako si ho ohriať aj na druhý deň aby bolo naozaj chutné ako čerstvo pripravené (možno poznáte). Halušky zmiešam s opraženou slaninkou, dám zvlášť a bryndzovú omáčku zvlášť. Potom prihrejem len halušky a omáčku primiešam a obed je hotový aj na druhý deň.
8 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Odvcera ostalo vela, ale aj tak dnes jest nemusim, bude v utorok, ci? Flochol som styri piva, to staci. Idem sa pustit do leca, papriku mam nakrajanu, este paradajky, davate cibulu? :-)
Ja lečo zaváram už uvarené, takéto
http://www.porada.sk/1486968-post103.html
http://www.porada.sk/1491763-post122.html
http://www.porada.sk/1492397-post134.html

Zaváram aj pár fliaš osolenej papriky s paradajkami, to dávam napr. pod mäso.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Fazuľová polievka, 3 langoše
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať