Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes je pekne, cize zakladom dnesnej stravy je pivo. Polievka hovadzia, domace EU rezance, vajcia od sliepocky Kristiny. Potom si dam pecene bravcove, tekvicovy privarok (alabutka nova kapusta), domaca EU knedla. Dezert ... jahodovy liker, susene slivky v cokolade. Prajem prijemny vikend, lahky obed, tazke vino. :-)
4 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

Dnes ryža a sladkokyslá omáčka so zeleninou - sveet & sour.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Hovädzia polievka s rezancami a hovädzie stehno dusené na hubách v horčicovej omáčke s ryžou.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Slepačia polievka s domácimi rezancami. Bravčová zapečená panenka obalená slaninkou, K tomu ryža a hranolky a zeleninový šalát. Ako zákusok rebarborový koláč (ako berlínske rezy, len plnka je z rebarbory).
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka klasika s rezancami, bravčové soté so zemiakovými plackami, perníkový koláč.
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, plnené zemiakové placky po mexický, syr
Tie placky, po mexický, som jedol prvýkrát. Obyčajné placky, obyčajne ich plnia čalamádou. Bola tam taká šťava s fazuľou, kukuricou... Taká známa mexická omáčka.
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

erzet Pozri príspevok
Kapustová polievka, plnené zemiakové placky po mexický, syr
Tie placky, po mexický, som jedol prvýkrát. Obyčajné placky, obyčajne ich plnia čalamádou. Bola tam taká šťava s fazuľou, kukuricou... Taká známa mexická omáčka.

Napadlo ma pri tých plackách, že keď robím dusené mäsko na zelenine (používam mrazenú zeleninovú zmes - kukurica, hrášok, mrkva), a nechcú sa mi robiť placky, tak urobím omeletu (trošku zahustenú múkou). Omeletu dám na tanier, naložím udusené mäso so šťavou, preložím omeletu napolovicu, ako prílohu dám ryžu, hranolky a zeleninovú oblohu. Je to vynikajúci nedeľný obed.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Chlebová zeleninová polievka, jablkovo-tvarohová žemľovka.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Palacinky, pre dcéru s maslom a grankom, pre mamu s domácim ríbezľovým lekvárom a pre otca s tvarohom, no a ja sladké neľúbim, tak pre mňa plnené syrom a šunkou a vypražené v trojobale.Polievka ostala od nedele, slepačí vývar.
6 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Tiež sme dojedli z nedele - polievka slepačia s rezancami , pečená pacovaná krkovička , dusená červená kapusta, knedľa.
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes prívarok z bielych fazuliek so sekanou alebo volským okom,trochu zeleninovej polievky a zajtra hurá na chatu, takže grilovačka - pstruhy, klobásy, slanina a iné dobré nezdravé jedlá na prežieranie
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Erislava Pozri príspevok
Palacinky, pre dcéru s maslom a grankom, pre mamu s domácim ríbezľovým lekvárom a pre otca s tvarohom, no a ja sladké neľúbim, tak pre mňa plnené syrom a šunkou a vypražené v trojobale.Polievka ostala od nedele, slepačí vývar.
Mne chutia tiež slané, len ja ich plním nivou a nastrúhaným cesnakom, preložím na 4 časti, obalím v trojobale - mňam, už viem, čo dnes uvariť
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vyborny vynalez. :-)
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Dnes to vlastne nebude obed, ale večera, keďže robím dlhšie. Polievka zemiaková so strúhaným syrom a potom dusená zelenina, k tomu urobím omeletu so syrom, do toho zabalím tú udusenú zeleninu a k tomu buď hranolky alebo zemiakovú fučku. A ešte mi ostalo pár ríbezlí, tak narýchlo spravím bublaninu.
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka s párkom, moravské buchty (né cérky z Moravy)
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

U nás dnes pečené bravčové stehno (vylepšila som ho tým, že som spravila zárezy a do nich vložila kúsky slaninky, niekedy dávam aj syr-eidam ale až keď sa už dopeká) a k tomu ryžu a zeleninovú oblohu. Môže sa namiesto oblohy podávať aj s uhorkovo-rajčinovým sladkokyslým šalátikom.
2 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Polievku som pôvodne plánovala cesnačku, len som sa akosi zamotala v záhrade a nestihla som (nevadí, bude zajtra). Keď som dobehla, len som rýchlo dorobila druhé - zapekaný karfiol so syrom, k tomu varené zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou a uhorkový šalát.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som tú cesnačku robila a k tomu pražené huby, ktoré sme doobeda nazbierali.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

na večeru - pár kláskov varenej kukurice
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Potage aux champignons à la bressane
Gratin dauphinois
Tarte Tatin
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať