Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Lečo, a pre syna asi švédske guličky s hranolkami.
2 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

alabut Pozri príspevok
Maso? Musi byt?
No absolutne nepochybujem o majstrovstve toho kuchára ktorý pripravoval toto jedlo,ale mňa od jedla v ktorom nie je mäso,strašne bolia rebrá.Takže,mäsožraví to majú ťažké!
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

vysmazany karfiol, zemiaky, tatarska..zajtra pecene bravcove, zemiakova knedla, dusena kapusta
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kelová polievka a pečená zmes zeleniny
zmiešame nakrájanú zeleninu a šampiňóny + olivový olej, sójovú omáčku, kečup, med a dáme prudko upiecť do rúry na 220°- 230°C na hodinu a pol, musí to byť čierne, skoro pripálené. Aj keď to tak nevyzerá, je to dobrota.
Naposledy upravil kukučka : 10.09.11 at 14:39
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmm, kozlicek, ja nie som proti masu, naopak, ale v sezone zeleniny ho nahradzam domacim syrom a mliecnymi vyrobkami, a samozrejme zeleninou na rozny sposob a ovocnym alkoholom. Aj rozne psy, ked ich kamaratom vypustim, prve co hladaju, su zhnite zemiaky a burgyna, alebo trava. Najradsej sa pasu na alabutovom zeleninovom hnojisku. Este doplnim, ze v prispevku predchadzajucom foto je napisane, ze su v tom oskvarky, a kazit chut a vonu domacich oskvarkov masom je nepripustne. :-)
Naposledy upravil alabut : 11.09.11 at 06:32
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vcera som natlacil kapustu, iba sto litrov, este sedemdesiat sa pyta, neurodilo sa. Aj bez calamady budem tohto roku, kuwa.

Ranajky - Oskvarky, cesnek, spenat, vajce, zeler, domaci udeny syr, chlieb, bylinkovy caj a fernet na vylepsenie zraku, sluchu a ostatnych zmyslov.

Obed - hovadzia polievocka s porom a kurkumovymi rezancami, neviem, co alabutka, ale ja si udusim tekvicu s mangoldom na jogurte, rezen, zemiaky. Zajtra je Marie, mariujeho idem upiect jablkovo-makovu strudlu, amaretovy vyzretou malinovicou zosilneny liker.

Vecera - omastene zemiaky, uhorkovy salat, pivo.

Vecera -
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja robím brokolicovú polievku a kurča na smotane s nokrlami. Ako zákusok čokoládový puding a jahodami a šľahačkou.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zeleninová polievka, domáca knedľa, chrenová omáčka a dusené bravčové mäsko. Po obede na chatičke ku kávičke si nakrájame rajčiny a domáci syr, ktorý som v piatok vyrobila, ešte je v slanom náleve malej vnučenke odnesiem vyrobený biely jogurt
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

jozka, skus syr solit v slanej srvatke. :-)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut ďakujem za radu, toto bola prvotina, ale ver, že skúsim v utorok si dám kúpiť mlieko.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hov, polievka s rezancami, hov. roštenka so zemiakmi(vnučka neľúbi ryžu), rapadajkový šalátik.
4 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dnes to bola hovädzia polievka s rezancami, pečené kozľacie stehno so zemiakovou kašou a smotanovo-zeleninovou omáčkou, ako dezert rýchla jablková štrúdľa z lístkového cesta...
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

pečená dva dni pácovaná kozľacina s červenou dusenou kapustičkou a včera robenou knedľou. Samozrejme rezancová polievka dnes s baraních kostí.
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, dusená ryža a kuracie prsia na mexický sposob.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes varil moj muz,ja som upiekla len mucnik.

pecene bravcove koleno,pecene zemiaky spolu s nim,chlebik
dezert:jablkovo-orechovy paj

vcera som piekla pizzu-muzickovi sunkovu a sebe s hraskom.mnam
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V piatok: šošovicová polievka, moravské buchty
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
37. týždeň
sejmout.jpg  
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

U nás dnes pečená krkovička prešpikovaná slaninkou, kapusta v sladkokyslom náleve, knedľa.
VKZ.jpg  
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Krkovička, a ešte aj prešpikovaná slaninou?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

kurací vývar s krupicovými haluškami, kurací šalát, bagetky
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať