Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Dnes kapustnica a pre tých, ktorým nestačí, tak aj špagety s boloňskou omáčkou.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

GabiZ Pozri príspevok
Dnes kapustnica a pre tých, ktorým nestačí, tak aj špagety s boloňskou omáčkou.
Kapustnica aj u nás, varila sa včera a ešte je tekvicový prívarok s párkom. (robila som z dvoch menších)
3 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Tak neviem kde to zaradiť no snažila som sa včera robiť na obed plnenú papriku z kupovanej zomletej zmesi mäsa. Paprika OK, no keď som robila guľky, tak sa mi rozsypali, neviete mi poradiť, kde som urobila chybu?!
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

barbora.k Pozri príspevok
ja som tofu ešte smažené nikdy nerobila, stále som sa toho obávalá či sa mi to neroztečie, či to bude ochutené a tak, ak máte niekto dobrý recept, tak ho napíšte diiik
Ja obaľujem buď Tofu lahôdkové, alebo i obyčajné, ale to najskôr "napácujem" s pretlačeným cesnakom, troškou soli a sójovou omáčkou, potom obaľujem v zemiakovom cestíčku a vysmažím. K tomu čerstvá zelenina...
3 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

kimart Pozri príspevok
Tak neviem kde to zaradiť no snažila som sa včera robiť na obed plnenú papriku z kupovanej zomletej zmesi mäsa. Paprika OK, no keď som robila guľky, tak sa mi rozsypali, neviete mi poradiť, kde som urobila chybu?!
Do mäsovej ochutenej zmesi treba pridať uvarenú ryžu a vajíčko, potom sa formujú guľky.
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Erislava Pozri príspevok
Do mäsovej ochutenej zmesi treba pridať uvarenú ryžu a vajíčko, potom sa formujú guľky.
To mi je jasné, robila som ich presne ako z vareného mäska, všetky tie prísady...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

kimart Pozri príspevok
To mi je jasné, robila som ich presne ako z vareného mäska, všetky tie prísady...
...no, tam asi bol problém - kupované mleté mäso obsahuje okrem čistého mäsa všeličo možné i nemožné, neopražila si najskôr mäso samostatne ? Plnená paprika je najlepšia, keď sa mäso zomelie doma
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

U nas v masiarni nam pomelu maso pred nasimi ocami, ake chceme.
Ja som dnes varila, kuracie maso- a co chladnicka dala, pridam k nemu, zeleninu, cesnak, cilli, a na konieck kusky jablcka, sojovku. S ryzou je to vynikajuce.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

kimart Pozri príspevok
Tak neviem kde to zaradiť no snažila som sa včera robiť na obed plnenú papriku z kupovanej zomletej zmesi mäsa. Paprika OK, no keď som robila guľky, tak sa mi rozsypali, neviete mi poradiť, kde som urobila chybu?!
...do mletej zmesi si nezabudla dať aspoň jedno celé vajce? Ja dávam aj udusenú ryžu, korenie a soľ.
4 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tak ako dievčence spomenuli, ak si dala všetky správne ingrediencie, tak potom sa stala chyba zrejme inde. Môže to byť aj kupovaným pomletým mäsom, alebo nesprávny pomer, možno aj technika varenia. Keď robím guľky, trošku ich pomúčim v múke a dám do chladničky odstáť. Keď sa mi začne variť voda, potom ich tam vkladám a postup ďalší už poznáte. Takže ťažko povedať, v čom bola chyba. Možno keby sme mali možnosť vidieť, ako si ich robila prišli by sme na to, kde môže byť chyba. Uvidíš, skúsiš na budúce nie z kupovaného mletého mäsa a podarí sa.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ak pripravujem jedlá z tofu robím ich nasledovne:
do číny miešam 1 biele jedno údené,z cuketou len údené... má výraznejšiu chuť... biele tofu pripravujem nasledovne... pokvapkám sójovou omáčkou, nechám postáť ( prekrojím na polovicu po dĺžke aj šírke), následne prudko opečiem... zapekaciu misku tretriem naolejovaným štetcom, popučeným cesnakom, položím kocky opečeného tofu, prikryjem každú kocku plátkom Nivy, zalejem šľahačkou v rúre zapečiem cca 20 minút... zemiaková kaša a zeleninový šalát a môžeme jesť...
5 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Myslím, že je jedno či je to kúpené mleté mäso, alebo doma zomleté, rozdiel je iba v tom, že doma viem čo som pomlel niekedy ak kúsok prsta.
Do mäsa dám celé vajce, korenie, soľ, studenú uvarenú ryžu, ja dávam do mäsa pri mletí cibuľu a aj cesnak. Naplním papriky a zo zostatku uplácam guľky, ak si sa hrávala v pieskovisku nemal by to byť problém . Do vriacej paradajkovej šťavy nahádžem papriku a aj guľky, ešte nikdy sa mi nerozpadli.
Naposledy upravil Gapo : 28.09.11 at 19:11
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kimart Pozri príspevok
Tak neviem kde to zaradiť no snažila som sa včera robiť na obed plnenú papriku z kupovanej zomletej zmesi mäsa. Paprika OK, no keď som robila guľky, tak sa mi rozsypali, neviete mi poradiť, kde som urobila chybu?!
ja aby som sa vyhla "rozsypaniu" guliek a tiez mam rada hladku omacku, tak maskovu zmes dam do jenskej misy navrch paprika (aby to aj vonalo) a zakryte peciem v rure. Peciem vzdy vacsie mnozstvo aby mi zostalo aj do mrazaku

na tanier davam "rezy plnenej papriky" a zalejem omackou (paradajkove pyre povarim s paprikou, osolim, osladim - niekedy zahustujem solamylom a kvapnem trosku olivoveho oleja.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Karfiolová polievka,segedínsky guľáš s domácou knedľou.
A aby to nebolo také smutné, ťahaná štrúdľa s čierneho hrozna a maku a druhá aby reč nestála, jablková.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00786.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  66.9 KB
10 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zemiakový prívarok s pečenou fašírkou, plnenou párkom, chlieb.
4 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

barbora.k Pozri príspevok
ja som tofu ešte smažené nikdy nerobila, stále som sa toho obávalá či sa mi to neroztečie, či to bude ochutené a tak, ak máte niekto dobrý recept, tak ho napíšte diiik
Udené tofu rozrežem priečmo, aby bolo tenšie,posolím obalím v trojobale a vysmažím. Nič sa neroztečie. Nám to chutí. Treba vyskúšať.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dnes fazuľová polievka, fašírka a cibuľový šalát.
Pre mladých som robila varený, dobre prerastený bôčik, dobre napaprikovaný a nacesnakovaný.
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

zeleninové rizoto s kuracími žalúdočkami, pórová polievka
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

barbora.k Pozri príspevok
ja som tofu ešte smažené nikdy nerobila, stále som sa toho obávalá či sa mi to neroztečie, či to bude ochutené a tak, ak máte niekto dobrý recept, tak ho napíšte diiik
Na kocky nakrajane udene tofu polejeme sojovou omackou a nechame v chladnicke stat do dalsieho dna. Na olivovom oleji osmahneme. Podavame s ryzou.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Gapo Pozri príspevok
Karfiolová polievka,segedínsky guľáš s domácou knedľou.
A aby to nebolo také smutné, ťahaná štrúdľa s čierneho hrozna a maku a druhá aby reč nestála, jablková.Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  DSC00786.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  66.9 KB
Ty vieš ťahať cesto na štrudľu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať