Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Ančika,vyzerá to dobre,skusím,ďakujem!
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Vyprážaný syr v kelových listoch, zemiaky.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
toto v kelovom liste, Anna - to nepoznám? ak môžem, vyprážaš pred alebo po vložení do listu event. aký postup

Ja dnes som bola po dlhšom čase za "šikovnice"- polotovar- frutti di mare - morské plody ( doslova ovocie ) to istili- spaghetti ( pre nových talianskych učňov-čítaj spagetti)po našom špageti a bolo navarené
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Recept: Vo vriacej osolenej vode povaríme umyté listy kelu, scedíme a položime na dosku. Hrubú časť listov jemne naklepeme, aby boli poddajné. Na každý list dáme plátok syra, zvinieme a previažeme niťou. Závitky obalíme múkou, vajcami, strúhankou a v horúcom tuku vyprážame. Podávame so zemiakmi. To je recept. Ja tie závitky neprevezujem niťou, držia, treba skúsiť. Dobrú chuť.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

kelová polievka a ryžový nákyp
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rybacia polievka z filé a pečené lekvárové buchty
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zeleninová polievka, mäsová roláda, ryža, kyslá uhorka.
A ešte zo včera smotanový osúch a kakaový točený koláč.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

U nás fazuľová polievka a placky (nastrúhaná cukina, pečeň nadrobno nakrájaná, cibuľka, cesnak, vajce strúhanka, soľ, korenia) - robila som ich 1.krát, tak som na to zvedavá.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Karfiolová polievka, francúzske zemiaky a zas kyslá uhorka
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anna123 Pozri príspevok
Recept: Vo vriacej osolenej vode povaríme umyté listy kelu, scedíme a položime na dosku. Hrubú časť listov jemne naklepeme, aby boli poddajné. Na každý list dáme plátok syra, zvinieme a previažeme niťou. Závitky obalíme múkou, vajcami, strúhankou a v horúcom tuku vyprážame. Podávame so zemiakmi. To je recept. Ja tie závitky neprevezujem niťou, držia, treba skúsiť. Dobrú chuť.
Mňam, tak toto môžem. Ja do listov zabalím okrem syru aj plátky šunky. Tiež nezaväzujem, dá sa obaliť aj bez toho, je to však trochu prácne. Ale výsledok za tú námahu stojí.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
šniclu a potom hupky, dupky internistke so srdiečkom.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

U nás dnes kapustnica s údenými rybkami a pečená krkovička, červ. kapusta a knedla.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

peceny pstruh,zemiakovy trhanec,zeleninovy salat;
tvarohova strudla s visnami z listkoveho cesta
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bolo lečo s klobáskou
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Včera som navarila, dnes bude na obed - čo chladnička dala v tlakovom hrnci. Morčacie stehno spodné, 6 ks mrkve, 2 ks ptržlenu, kalráb, celer, 4 väčšie zemiaky - toto všetko očistené a vcelku dané do hrnca a zaliate vodou tak akurát. Ďalej som pridala jeden zeleninový bujón, 2 pol. lyžice ryže a do takej malej antikorovej nádobky s dierkami som dala nové korenie, bobkový list, kmín a čierne korenie. Zavrela hrniec a nechala cca 30 min variť. Po dovarení som všetko vybrala, zeleninu a zemiaky pokrájala na kocky, mäso obrala od kosti a tiež pokrájala. Nakoniec som to dochutila ešte soľou a roztlačeným cesnakom a vznikla z toho taká hustá polievka a celkom dietna, pretože to stehno nie je mastné a nejde tam žiadna zásmažka. Rýchle, chutné, zdravé.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

U nás dnes: polievka brokolicový krém, buchty na pare s čučoriedkami.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes kapustová polievka nakyslo, údené zadné koleno, chrenová omáčka, knedľa.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

U nás dnes polievka z hlivy a bravčový guláš s kolienkami.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Včera lečo s párkom a zemiakové halušky, dnes zemiaky s maslom, cibuľkou a kyslým mliekom,zajtra na raňajky hot-dogy a idem nakladať kyslú kapustu, som pôvodom z Oravy a bez kapusty a zemiakov si neviem predstaviť zimu ani zimné varenie.Cez víkend ešte nemám naplánovaný jedálny lístok, ale zasa toho musí byť veľa a dobré.Na raňajky robím deťom ráno hrianky s cesnakom , maslom a zeleninou, cesnak až štípe, ale zjedia veľkí po dva krajce a 2-ročný Ľubko jeden veľký ale musí byť aj slamka / salámka /.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ja sa chystám zajtra na guláš tak dnes už nejem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať