Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
majaks majaks

majaks je offline (nepripojený) majaks

a bez dezertu
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
majaks Pozri príspevok
no tak polievku odporuvam cesnakovu, je super
aj my sme dnes mali cesnačku, bola úžasná, až nám plamene z huby šľahali
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my sme včera mali guláš a polievku rezancovú, a na dnes som neuvážene sľúbila šúľance s opraženou strúhankou a krpci asi radšej s grankom.
1 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

likvidácia posledných silvestrovských zbytkov - šunkafleky
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - bryndzove halusky se skvarkama, pivo. A posledna majova bryndza z mraznicky fuc. :-)

Obed - rozok so slaninou, horcica, bylinkovy caj.

Vecera - pecene udene stehno na cibuli, zemiakova kasa s mliekom, cvikla, bylinkovy caj.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Hrášková polievka s vajcovými haluškami, minútkové kuracie prsia na póre, sladkej chilli a sójovej omáčke a kokosovom mlieku, na cibuli dusené zemiaky. Ako dezert si neskôr urobím "sladký" šalát - ľadový šalát, banány, kompótové mandarínky, pomarančová a citrónová šťava, trocha práškového cukru - skvelé.
3 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

alabut, stále píšeš bylinkové čaje. Prezraď aké ak to nie je tajné?????

Stále mi to ukladá pod ďalší príspevok, hoci to posielam pod ten, ktorému to patrí. Čo robím zle????
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Francúzske zemiaky po slovensky z dôvodov likvidácie zvyškov údeného, ktoré som pre istotu už odkladala do mrazáku. Polievka sa u nás takmer neje, ale zajtra bude zo súchého hrášku s párkom, tá letí u nás, ako aj špenátová a brokolicová, ale dnes je na obed iba polovica domácnosti, tak bez polievky.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Samozápalné rizoto Malo byť, ale nebude. Keď som ochutnala, myslela som, že mi huba horí. V dobrej viere som kúpila mletú sladkú papriku od pána z juhu Slovenska /už roky chodí k nám do dediny predávať ovocie a zeleninu zo svojej záhradky, takže som mu verila/ No chybička se vloudila a paprika štípe ako čert. Rizoto skončilo v koši, dúfam že tam nezačnú tlieť papiere. Teraz budú k obedu asi vajcové halušky.
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

ela 77 - bylinkove caje pijem, a rad ich pijem, nielen pre chut, ktoru si pijan sam vytvori, ale aj pre ich nenapodobnitelnu vonu. Za zaklad pouzivam slabsiu hrst neutralneho repiku, ku ktoremu pridavam bylinu alebo bylinky, ktore si chcem vychutnat nielen jazykom, ale aj nosom. Mnozstvo pridanych bylin je treba vyskusat, aby vhodne ladili k zakladnej byline. S citronom opatrne, moze zabit povodnu chut. Bylinky pripravujem v asi 2,5 litovom dzbane, kde ich necham asi 10 minut vyluhovat, potom ich precedim do druheho dzbanu, odkial cerpam jednotlive davky pre drazdenie mojich receptorov. Scedene byliny v lete nevyhadzovat, zaliat studenou vodou a po 24 hodinach je na svete skvely napoj na hasenie smadu, proti ktoremu sa rajecky paskvil s bylinkami javi ako cukrova voda. Este doplnim ... po vlastnorucne nazbieranom bylinkovom caji nezostanu na stenach nadob ziadne povlaky, nadoby ostavaju ciste. Dalsi moj oblubeny caj je sipkovy, ale o nom nabuduce. :-)
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špenátový prívarok s varenými zemiakmi a volským okom
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

alabut Pozri príspevok
ela 77 - bylinkove caje pijem, a rad ich pijem, nielen pre chut, ktoru si pijan sam vytvori, ale aj pre ich nenapodobnitelnu vonu. Za zaklad pouzivam slabsiu hrst neutralneho repiku, ku ktoremu pridavam bylinu alebo bylinky, ktore si chcem vychutnat nielen jazykom, ale aj nosom. Mnozstvo pridanych bylin je treba vyskusat, aby vhodne ladili k zakladnej byline. S citronom opatrne, moze zabit povodnu chut. Bylinky pripravujem v asi 2,5 litovom dzbane, kde ich necham asi 10 minut vyluhovat, potom ich precedim do druheho dzbanu, odkial cerpam jednotlive davky pre drazdenie mojich receptorov. Scedene byliny v lete nevyhadzovat, zaliat studenou vodou a po 24 hodinach je na svete skvely napoj na hasenie smadu, proti ktoremu sa rajecky paskvil s bylinkami javi ako cukrova voda. Este doplnim ... po vlastnorucne nazbieranom bylinkovom caji nezostanu na stenach nadob ziadne povlaky, nadoby ostavaju ciste. Dalsi moj oblubeny caj je sipkovy, ale o nom nabuduce. :-)
Repík máme radi aj my je to univerzálna bylinka na všetko. Skúšobne som ho popresádzala do záhradky z dvora, kde sa mi vždy asi z popadaných semiačkov objaví. Uvidím čo z neho bude, ale to že po vyluhovaní ho ešte potom zalievaš vodou, to ma zaskočilo, nevyluhujú sa potom už do vody aj tie nežiadúce účinky, ktoré prípadne má každá liečivá bylinka. Čo sa týka šípok, tak som nestihla naoberať. Vždy sme mali namletých usušených a tie sa máčali od večera a až potom sa dali kúsok zovrieť. Tak nech sme z tých byliniek zdraví, ešte sú dobré listy z maliny, ríbezle a jahody.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme mali len šalátovú polievku a volské oká. Polievka bude aj na zajtra len ešte ugrilujem bravčovú panenku k tomu zemiaková kaša a paradajkový šalát.
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

karé so sviečkovicou odpočíva v oleji, budú minútky, možno "tatarák", ja sa hostím na cesnačke, peso na kostičke
ela ja niekedy druhou vodou z čaju polievam kvety
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

sladka sosovicova polievka a huspenina
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zajtra varí svokra - mala meniny a švagor má narodeniny, ja prinesiem akurát sacher tortu so smotanou na šľahanie - tú vymiešame až na mieste, v sobotu bude pečené kurča - ale iba nohy (tzv. mäso na paličke) a krídla - cestou domov cez Bátku (či Baktu?) sme sa zastavili a kúpili 6 kg brojlera...
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - trojkralova prazenica, zeleny caj.

Obed - talianska fazulova polievka bez fazule, plneny kapustny list bez kapusty, pivo.

Vecera - co boh da, bylinkovy caj. :-)
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Ranajky - trojkralova prazenica, zeleny caj.

Obed - talianska fazulova polievka bez fazule, plneny kapustny list bez kapusty, pivo.

Vecera - co boh da, bylinkovy caj. :-)
Alabutko, keď všetko bez toho, čo je v názve, tak aj pivo bez piva, či?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

a bylinkový čaj bude bez byliniek, alebo bez čaju ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

hovädzí vývar s rezancami a hovädzia sviečková s domácou varenou (nie parenou) knedľou......
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať