Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kvalitny tuk, kvalitne lipidy (steny buniek). Zeby platilo aj privela kvalitneho tuku, privela kvalitnych buniek?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1Dara Pozri príspevok
ja viem ze lepsie by bolo naopak ... ale teraz nemam cas na vytapanie
Veď vytopiť môžeš, ale jesť ich už nemusíš, ráno múdrejšie večera, nechaj si ich radšej na ráno. Mňam domáce škvarky tiež ľúbim.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Tweety Pozri príspevok
Veď vytopiť môžeš, ale jesť ich už nemusíš, ráno múdrejšie večera, nechaj si ich radšej na ráno. Mňam domáce škvarky tiež ľúbim.
joooj sak nie vsetky idem zjest len tak na chut ... mam len kilo slaniny, vela toho nebude a aj na ine dni si chcem nechat ... a dam si k tomu pohar bieleho vinka, vraj spaluje tuky
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

špenátový prívarok, zemiaky, volské oko
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(1Dara) ... mam len kilo slaniny ...

Skoda hrnce mazat. :-)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

alabut Pozri príspevok
(1Dara) ... mam len kilo slaniny ...

Skoda hrnce mazat. :-)
v mikrovlnke - vyslo skoro liter masti a za malu misku skvariek ... mne to do jesene staci - dufam
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

calawen Pozri príspevok
špenátový prívarok, zemiaky, volské oko
u nas detto
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Hrášková polievka, roláda z kuracích pŕs a zemiačky sa ešte paria na hrnci.
---------
doparené ... dobrú chuť
mnaaaam,vyzera to super.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zajtra:
Ranajky - ovsena kasa, med, struhana mrkva, bylinkovy caj, potom 10 km tura za pramenitou vodou a pivom.

Obed - pod alabutovou slivkou kusok slaniny, spod snehu vyhrabany mangold a rukola, chlieb, pivo.

Vecera - rezance s makom, bylinkovy caj. :-)
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes bola plnená zem. placka zastrúhaná syrom, s kopou zeleniny.

Zajtra osmáhnutá br.pečeň s pečenými zemiakmi, tatárkou, zeleninou....mnam ,sa teším
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
po opakovanom citovom vydieraní sa zajtra chystám na poctivé domáce rezance (deckám som ich sľubovala ešte v lete - a furt nič)... to bude zas kuchyňa jak po výbuchu
najprv si dáme také čerstvé iba "holé" - teda trochu omastené a posolené, ďalšie dni krupicové, tvarohové alebo vajíčkové s kyslou uhorkou
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

mama nám k nim robila aj "lekvárové perky" ... to boli také taštičky, plnené lekvárom... išli sme sa za nimi utĺcť
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hlivový paprikáš, ešte neviem, či budem lenivá a budú k nemu kolienka, alebo halušky
5 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

u nás bude na obed zeleninová polievka s cestovinou a papierové halušky (zemiakové šúlance)
5 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Jaternička s čerstvým topoľčianskym chlebíkom a kyslou uhorkou. Som sama dnes, nechce sa mi vyvárať...
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Veľký hrniec segedínskeho aby sme mali aj na zajtra a hurá na kopce užiť si krásu zimy. U nás je krásne všetko zasnežené.
8 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

verkaz Pozri príspevok
Veľký hrniec segedínskeho aby sme mali aj na zajtra a hurá na kopce užiť si krásu zimy. U nás je krásne všetko zasnežené.
u nás presne to isté ...aj plný hrniec segeďáku aj kopec snehu
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

vidím, že všetci naháňame vitamíny a sneh, , u nás tiež hrniec segeďáku , až máme aj na zajtra a na dnes som napiekla aj hromadu zemiakových pľaciek.
2 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Dnes som piekla oškvarkové pagáčky.Chcela som sem dať foto,ako sa smejú na nás na stole,pekne upečené do červena,nie a nie sem priložiť súbor.Žeby všetci vypekali?
4 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Hlivový paprikáš, ešte neviem, či budem lenivá a budú k nemu kolienka, alebo halušky
jé, ten robím zajtra aj ja - jednoznačne s haluškami
Vývar som robila dnes, bude aj na zajtra a aj na pozajtra (dúfam)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať