Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dusené zapravené bravčové mäsko s uncle bensom, zemiaková kaša, zeleninový šalát - čínska kapusta, mrkva, červená paprika, rajčiny, olivový olej, vegeta, citrón, štipku cukru.
8 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Varená baranina so zeleninou.
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Kapustová polievka, španielske vtáčiky z kuracích pŕs, slovenská ryža.
7 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

pečená kačka, červená dusená kapusta, domáca knedľa
aj som pozerala nejaké recepty na kačku, či na internete nenájdem niečo zaujímavé, ale našla som len také, že ... pomaly pečená kačka štyri hodiny ..., nič prevratné, tak som nevymýšľala, aspoň obed zožal ako vždy, keď ja to naša zaužívaná klasika, úspech ...
11 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som robil bravčové rezne , na želanie manželky a na zajtra bude dusené bravčové na kari, ryža, šalát.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra bude slepačia polienka s krupicovými haluškami. Zapečené kuracie rezne obalené v múke s mletou červenou paprikou, ryža, hranolky a uhorkový šalát. Ako sladkosť urobím čokoládový puding s jahodovým kompótom a šľahačkou.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kapustnicu synátor nel'úbi, tak som mu upiekla madärské klobásky na gril, a na zajtra ešte jahodové tiramisu.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - cerstva hovadzia polievka, domace kurkumove rezance.
Desiata - spikove kosti, chlieb.
Obed - vypchaty vtak, varene zemiaky s pazitkou, jahodovy kompot.
Olovrant - nebude.
Vecera - co kto uchyti.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

slepačia polievka s rezancami, dusená kapusta, knedla a kuracie stehná na víne, a pre grcajúcu časť rodiny suchá ryža + príp. mäso z polievky
3 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

vyprážané rybie filé a zemiaková kaša
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

hovädzia polievka, vyprážané kuracie rezne v jogurte a majonézový šalát
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Piatok+sobota fazuľová omáčka s údeným mäsom a chlebíkom, nedeľa+pondelok zeleninová polievka a na želanie som upiekla pizzu (2 plechy, nech sa môžu gnávit do sýtosti)
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Slepačia polievka, pečené morčacie horné stehno s kačacími prsiami, pyré z varených zemiakov v šupke, cviklový šalát, a po obede tiramisu
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Včera kelový prívarok s domácou klobásou, čajové rezy.
Dnes králik(slanina, cibuľa, cesnak, celé nové a čierne korenie, bobk. list, tymián, oliv. olej, maslo) s grilovanými zemiakmi na tymiáne a americký šalát, mačanka zo zajaca a chlieb(múka T650, pšeničná tmavá chlebová, žitná, celozrná, ovsené a pohánkové vločky, semená tekvicové, slnečnicové, ľanové, cesnak).
Naposledy upravil Marína : 30.01.12 at 08:29
kralik_1.jpg  
kel privarok s klob.jpg  
kralik_2.jpg  
kralik_3.jpg  
kralik_tymian zem_amer salat.jpg  

macanka.jpg  
cajove rezy.jpg  
chlieb 1.jpg  
chlieb 2.jpg  
1/1
19 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marína Pozri príspevok
Včera kelový prívarok s domácou klobásou, čajové rezy.
Dnes králik(slanina, cibuľa, cesnak, celé nové a čierne korenie, bobk. list, tymián) s grilovanými zemiakmi na tymiáne a americký šalát, mačanka zo zajaca a chlieb(múka pšeničná tmavá chlebová, ražná, grahamová, ovsené a pohánkové vločky, semená tekvicové, slnečnicové, ľanové, cesnak).
Jáj Evička moja, Ty si sa opäť realizovala v kuchyni......poprosím Ťa receptík na to krásne chleba.....to si piekla v rúre alebo v pekárničke????
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mysimis Pozri príspevok
Jáj Evička moja, Ty si sa opäť realizovala v kuchyni......poprosím Ťa receptík na to krásne chleba.....to si piekla v rúre alebo v pekárničke????
Mirka zlatá, keď to ja skoro len tak od oka. Múku si pamätám, lebo som chcela piecť z cca 1 kg a z viacerých druhov múky.
Zmes bola zhruba takáto:
múka hladká T650 - 400 g
pšeničná múka hladká chlebová - 300 g
žitná múka tmavá chlebová - 150 g
múka pšeničná celozrná jemne mletá bio - 150 g
Tie posledné tri kupujem tu Veľmi dobré múky na chlieb.
Do múky som zamiešala:
- 3 stredne veľké zemiaky uvarené v šupke, poriadne vychladené a postrúhané na strúhadle s malými okami.
- 4 rovné KL soli
- 1 PL octu
- 2 KL sušeného cesnaku
- cca po 1 PL ľanové, tekvicové, slnečnicové semená, ovsené vločky s klíčkami, pohánkové vločky(tie kupujem v tej istej predajni ako múku).
Kvások: 250 ml teplej vody, 1 kocka droždia(kupujem takéto), 2 KL kryšt. cukru, 1 PL múky. Vyšľahám metličkou a nechám vykysnúť.
Pridala som k múke a doliala ešte 250 ml teplej vody. Poriadne vymiesila v robote, s hákom. Rozdelila na polovicu, dala do dvoch pomúčených misiek, prikryla utierkami a nechala kysnúť cca 1 hod. Po hodine som postupovala presne takto až na to, že chlebíky som nechala podkysnúť 1 hod. a nie 1,5 hod. Dnes sa chuťovo fakt vydarili. Pečiem len v rúre, pekárničku ani nemám.
Mirka, nech sa vydaria aj tebe.
Naposledy upravil Marína : 29.01.12 at 21:35
8 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Marína fantastické papaníčko, chlebík vyzerá nádherne, a na obrázku 5, čo je v tej miske? americký šalát, to je čo?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A ten francúzsky chlieb sa zajtra pokúsim urobiť, ale múku použijem špaldovú
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

U nas skromne:
Ranajky - tepla tvarohovo-jablkova strudla, tepla kava, ale zelal by som si teply teplomer..
Obed - krcmarkine teple oci.
Vecera - teply caj, tepla postel, tepla nedelna polievka, teply kapustovy plneny list.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jozka56 Pozri príspevok
Marína fantastické papaníčko, chlebík vyzerá nádherne, a na obrázku 5, čo je v tej miske? americký šalát, to je čo?
jozka56 Pozri príspevok
A ten francúzsky chlieb sa zajtra pokúsim urobiť, ale múku použijem špaldovú
Jožka, recept na americký šalát nájdeš tu http://www.porada.sk/t143465-salatov...ml#post1452840. Osobne dávam o niečo menej octu a nedávam chilli. To už je na zvážení každého, ako komu aké chutí.
Ja som nepiekla podľa receptu Pain de Seigle(ražný chlieb), len miesenie a tvar chlebíkov som si taký zvolila.
Naposledy upravil Marína : 30.01.12 at 09:19
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať