Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Veľký hrniec gulášovej polievky, je výborná,hustá /niečo medzi polievkou a gulášom/ takto ju máme radi.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Špagety s paradajkovou omáčkou a kuracím mäsom.
4 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla - ako pre celý regiment. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
wagner Pozri príspevok
Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla - ako pre celý regiment. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.
ak mám veľa, roztopím, dám do fliaš a nechám v chladničke opäť stuhnúť....vydrží aj dva mesiace
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

starú litrovú fľašu od uhoriek strážim ako oko v hlave /nemá zúžené hrdlo/ a niekedy si v nej urobím tlačenku, zbytok horúcej polievky vypijem s cesnakom a peprom
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes trochu mrzne, tak nieco teple:
Ranajky - ovsena kasa, pomaranc, med, biela kava.

Obed - halaszle, zeleny caj.

Vecera - plneny kapustny list na slanine, bylinkovy caj.
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

ja dnes dojedám zapekaný karfiol a synovi urobím špagety.
evaj63 ma inšpirovala, ďakujem ...som mala hlavu v smútku čo mu na rýchlo urobiť...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

wagner Pozri príspevok
Včera som varila huspeninu.Asi som to množstvo dobre neodhadla - ako pre celý regiment. Kto má chuť, nech sa príde najesť, lebo ja to budem jesť asi tak dobrý týždeň. Našťastie mrzne a nemá šancu sa roztopiť. Inak je výborná.
S čím ju zvyknete jesť?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dnes segedínsky od svojej lásky.To sa je samo...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pokial ho nevari kazdy den. :-)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ja ho jem aj tri dni,mne to len vyhovuje,predsa ho nevyhodím!Trikrát do mesiaca kľudne može byť,to znamená 8-9 dní v mesiaci ho možem jesť.Teraz v zimnom období je to lepší liek ako tie farmeceutické s.ačky.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
adi11 Pozri príspevok
Vyprazany karfiol, varene zemiacky s petrzlenovou vnatkou a tatarka.
Tak to sme sa Aďka trafili. My sme tiež mali včera vyprážaný karfiol síce s hranolkami a zeleninová polievka.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zemiakový guláš zostal zo včera, ale dnes chcem zmenu, tak ho dojeme zajtra. Dnes kurací paprikáš s haluškami (z celozrnnej špaldovej múky)
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás dnes AtómKaša /hrachová kaša/ s chlebom opraženou cibuľkou a opečenou klobásou, polievky ešte trochu zo včera zostalo cesnakovej.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera vyprážaný syr s vlnkatými hranolčekmi pečenými v rúre (mrazený polotovar) a tatárkokečup.
Okolo polnoci som dovarila plnenú papriku na dnes, zajtra a pozajtra.
A popozajtra? Inšpirovala ma hrachová AtómKaša, mňááám, to sme už tak dávno nemali
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

hnedoočka Pozri príspevok
ak mám veľa, roztopím, dám do fliaš a nechám v chladničke opäť stuhnúť....vydrží aj dva mesiace
Ja mám našťastie miesta v chladničke dosť, tak tam môže byť dlho. Inak dobrý nápad.

marleau Pozri príspevok
S čím ju zvyknete jesť?
by som so smiechom povedala že lyžicou, ale to vieš aj bez toho. Niekedy si dám k huspenine cibuľu a chleba, inokedy čalamádu, uhorku. Podľa toho na čo mám chuť. Ale niečo od zeleniny k nej musím mať.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Odpad zo stuk, zubacov, kaporov, pangasiov, polievka doklokotala, vynikajuca. O chvilu pride alabutka, snad ma s nou nevyhodi. Nenavidi ryby z celej duse, byvala 20 m od rieky a stary bol vychyreny pytliak, aj rybari za nim chodili, ked nic nechytili, aj zo zvazu, ked chceli informacie o rybach. Vana v ich pivnici bolo plna ryb. :-)

Este mi ostal vycisteny cely kapor, kuwa, dumam, ci ho urobit na zelenine, alebo upiect kaporovy kolac.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zvalik Pozri príspevok
Tak to sme sa Aďka trafili. My sme tiež mali včera vyprážaný karfiol síce s hranolkami a zeleninová polievka.


Ja som dnes karfiol parila spolu so zemiakmi ako prílohu k zapekaným kuracím prsiam, pečeným na cibuli, mrkve a petržlene a obaleným v oravskej slaninke.
1 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes odchádzame na prázky, iní budú variť za nás, pre nás , tak sa teším
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Od utorka som sa chystala na hrachovú kašu, a dnes mi to vyšlo s údeným mäsom a opraženou cibul'kou, k tomu drevorubačský chlieb.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať