Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

šošovicová polievka z červenej šošovice na sladko-so zeleninou (stihla som uvariť ráno pred odchodom do práce) a včera som si zamiesila cesto na fánky, ktoré sa pečú v trúbe - nový recept - doteraz som vždy len vysmážala ... tie zas upečiem po príchode z práce
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.
Obrázok 258.jpg  
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

U nás dnes výsostne zdravé, rascová polievka s haluškami, zemiakový prívarok.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja tiez zdrave - cicerova polievka a "rizoto" z pohanky so zeleninou
8 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bryndzová polievka a rizoto s kyslou uhorkou.
5 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Žabinka Pozri príspevok
Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.
Niekde zarevalo prasiatko?Ja tiež rád pustím niečo také do žalúdka.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

My dnes máme guľáš z diviny, starký je poľovník.
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kozlíček Pozri príspevok
Niekde zarevalo prasiatko?Ja tiež rád pustím niečo také do žalúdka.
No niekde určite, ale u nás v paneláku? Niéé, to je z mäsiarne...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dam si od masa pokoj, idem zvykat na krestansku krizu:
Ranajky - nic s cajom.
Obed - suchy rozok s pivom.
Vecera - porova polievka, leco. :-)
1 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
Ja som dnes robila roládu z mletého mäska naplnila som ju so syrom, šunkou a vajíčkom k tomu pyré chlapci si chválil večer sme ju jedli studenú s chlebíkom krásne to rozvoniavalo
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Žabinka Pozri príspevok
Dnes bude po dlhšej dobe niečo trošku nezdravé. Pečená jaternica, klobáska, varené zemiaky, uhorka, polievka paradajková so syrom.
Prepánajána a čo je na tom nezdravé?
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

salka Pozri príspevok
šošovicová polievka z červenej šošovice na sladko-so zeleninou (stihla som uvariť ráno pred odchodom do práce) a včera som si zamiesila cesto na fánky, ktoré sa pečú v trúbe - nový recept - doteraz som vždy len vysmážala ... tie zas upečiem po príchode z práce
Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend.
Naposledy upravil GabiZ : 16.02.12 at 07:40
2 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

GabiZ Pozri príspevok
Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend.
áno, presne tieto som robila...dobré boli, len by som ich možno piekla na 210 st....ale to záleží od trúby, treba vyskúšať.
A ja by som do cesta šprtla aj trochu rumu
Šišky si vytlačím a vyskúšam cez víkend, ďakujem
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes skúsim prvý krát v živote hovädzie steaky...len neviem sa rozhodnúť či ich mám dať urobiť do trúby alebo na panvici
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

salka Pozri príspevok
dnes skúsim prvý krát v živote hovädzie steaky...len neviem sa rozhodnúť či ich mám dať urobiť do trúby alebo na panvici
Asi pred mesiacom som ich tiež skúšala prvý krát, no a trošku sme sa s mojou polovičkou nezhodli, lebo oni sa nesmú robiť dlho. Najskôr sa mali opiecť prudko na panvici, také 3-4 min. a potom do rozohriatej rúry na takých 10 min. Lenže on ich robil na tej panvici dosť dlho a keď sa potom dali do rúry zapiecť, tak boli tvrdé, ledva sme ich ukúsali. Takže asi treba dodržať ten postup. A ten bol nasledovný:
Mäso musí byť dosť hrubé aby sa ti neprepieklo, na prozpálenej panvici na oleji zprudka opeč mäso zo všetkých strán aby sa ti pri pečení z neho nestrácala šťava. Rozohrej si rúru na 180°C a daj ho do rúry na cca 10 - 15 min. Ako dlho ho tam necháš tak bude urobený. Tak veľa šťastia.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes dojedáme paradajkovú polievku, druhé jedlo skromné - kolienka s vajcom, a na prilepšenie hrnčeková bábovečka.
Obrázok 271.jpg  
Obrázok 265.jpg  
Obrázok 268.jpg  
1/1
6 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Inak u nás dnes brokolicová krémová polievka, zapečené cestoviny so smotanou a syrom.
2 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
dnes mám napláne bryndzové halušky
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Už tretí deň zeleninový tanier s grilovanými kuracími prsiami, krutónmi a syrom podľa ponuky chladničky (čo ostalo po nájazde 13-ročného syna ) mňááám
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...kupované špagáty s kupovanou omáčkou z konzervy...(hadi povedali- bársčo...no a ja som urobila čo bolo najľahšie...a posypem im to syrom, aby mali výdatnejšie...tak...
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať