Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

včera večer zeleninové rizoto s hubami.
5 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

U nás dnes " obzerance "...kto sa obzrie,možno niečo uchytí..
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dan Pozri príspevok
U nás dnes " obzerance "...kto sa obzrie,možno niečo uchytí..
Dani, ak sa obzrieš, uvidíš moje pečené kura s ryžou . Pozývam..
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vcera som prebral v krcme, dnes mi akosi nechuti, iba voda s citronom. :-)
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šošovicová polievka s párkom, plnená mäsová fašírka, zemiaky na kyslo.
DSC00364.jpg  
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zemiakový letný šalát, vyprážaný kapor jednej polovici rodiny a druhej fašírky.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes:
brokolicova polievka s cesnakom
pecene kurca/zjedli sme len stehna a kridla/,celozrnne pecivo a kooopec salatu z cinskej kapusty,pazitky a paradajok

zajtra:
zostatok brokolicovej polievky
rizoto/z prsiciek co som upiekla dnes,brokolica,mrkva,zeler,cukina,cervena fazula/

stvrtok:
spenat s volskymi ockami a zemiakmi na pare

piatok:
zapecene rybie file,zemiakova kasa,kopec salatu z cinskej kapusty,mrkvy,paradajok,uhorky a pazitky
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes musim vystacit s kapustnicou zo soboty, vecer jaternice, dusena kapusta, varene zemiaky. Pitny rezim ... voda z vodovodu s citronom, bylinkovy caj. :-)
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

likér nikde? už ti došli? Ja sa zbožne pozerám na malú fľašu trnkového vína čo som dostala pred pár dňami, tento rok zbieram trnky

paradajková polievka, namiesto ryže pohánka, cícerový zeleninový šalát, buchty ako mafíny hneď dva plechy
8 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

zeleninová polievka s kuracími srdiečkami a rezancami, pečené kurča na kari prešpikované cesnakom, dusená ryža s hráškom a kukuricou a podľa chuti aj so strúhaným syrom, uhorky-nakladačky
7 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

nejaká som nekreatívna od kedy chudnem...stále len ovocie, zelenina....synovi som včera na rýchlo vyvarila špagety a dnes ich chúďa bude mať zase...ale mala by som navariť už aj niečo normálne
Naposledy upravil salka : 07.03.12 at 11:21 Dôvod: gram.chybička
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

sprav lečo na slanine, vlk sýty, ovca celá
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zapekana ryba so syrom+zemiaky, polieva - mäsový vývar so zeleninou a rezancami
večer "hašééé" z chladničkových zásob -pomleté masko, zvyšok ryže spojené vajcom, dochutené korením a bylinkami rozmiešané s kyslou kapustou - hodila do pekáča, kupodivu všetkým chutilo.
žiaden recept, žiadna námaha, jedný výsledok, čo viac môžem chcieť?
k tomu som urobila zemiakovú kašu
k druhej polke syn pýta dusenú zeleninu - urobím na masle, zlatý chlapec, nenáročný.
9 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Vajcová polievka s petržlenovou vňaťkou, dusená krkovička, fučka a uhorky.
7 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Cesnačka s krúžkami surového póriku a nastrúhaným syrom, jablkovo-tvarohová žemľovka.
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Co uvarit? Chladnicka prazdna, dochod daleko, alabutka hladna, MDZ na krku, v spajzi trocha zemiakov, susedy tiez biedia. Podla tradicie nasich koncin najlepsie utiect do hory, kuwa, este je zima, kopu snehu, korienky sa este nedaju vyhrabat. Uz som to zazil, aj vtedy bola pri koryte pravica. :-)
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Ja som na tom podobne a vieš čo som si pripravila? Uvarené tri zemiaky a jedno varené vajce som premiešala so zbytkom kukurice v konzerve, pridala kúsok zvädnutého póru a scedila zaváranú cviklu. Je z toho taký zemiakový šalát na iný spôsob a mne predstav si že chutí a je to môj dnešný obed. Varila som len pre seba, bo som sama doma, ale cez víkend budem musieť vymyslieť pre ostatnú časť mojej rodiny niečo zmysluplnejšie. Tak sa nechaj inšpirovať.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes: kyslá šošovicová polievka, granadír s uhorkou.
Obrázok 336.jpg  
Obrázok 339.jpg  
1/1
4 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Mňáám-akurát obedujem čo som si vcera navarila: Zemiaky uvarené a do nich "chladnička dala" udusenú kapustu aj kyslú aj čerstvú (to bolo pred časom k pečenému masku) + popražená slaninka s cibulou. Roztlačila som to len 50/50, aj trocha vody som nechala v tých zemiakoch a prišmrncla trošku mlieka. Inšpirovali ma východnarky, ktoré varili v nedelu u Kamili na STV - no neviem ako sa to volá, ja som to nazvala "halušky bez múky" a objavili sme Ameriku :-))
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Majkas Pozri príspevok
Mňáám-akurát obedujem čo som si vcera navarila: Zemiaky uvarené a do nich "chladnička dala" udusenú kapustu aj kyslú aj čerstvú (to bolo pred časom k pečenému masku) + popražená slaninka s cibulou. Roztlačila som to len 50/50, aj trocha vody som nechala v tých zemiakoch a prišmrncla trošku mlieka. Inšpirovali ma východnarky, ktoré varili v nedelu u Kamili na STV - no neviem ako sa to volá, ja som to nazvala "halušky bez múky" a objavili sme Ameriku :-))
strešeňina - bo šicko še ľem do misky da, a streše še (lebo všetko sa da do misy a pretrasie sa)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať