Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja dnes chystám zasa cesnačku, aby bola polievočka a v špajzi sa už dva dni váľa brokolica, takže ju zapečiem so syrom a smotanou, k tomu zemiaková kaša a uhorky alebo cvikľa a puboši -jasná vec- tatarka.
P.S odkedy som začala varievať tú cesnačku, prestal nám ostávať starý chlieb, lebo ho vždy na kocky opečiem do polievky, a aké to je dobré.
4 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Huspenina, vraj je dobrá na kĺby...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aj u nas dnes opät cesnacka,
kuracie prsia nalozene v marinade na Cinu,bio naturalna ryza z biomarketu,miesany listovy salat

vecer ako dezert budu akciove jahodky.mnaaaam.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Juuuj ja cesnak rad. No docista ste ma uz pobalamutili s tou cesnackou, asi si cez weekend zase zasantim v kuchyni, ked nejaky fajny receptik zozeniem.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka so strúhankou, grilované kuracie stehno, strapačky (áno so strapačkami, ale dalo sa to zjesť)
15032012156.jpg  
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes som nevarila, bola som pozvaná do reštaurácie a dala som si hráškovú polievku, kurací rezeň, pečené zemiačky a ešte aj moravský koláčik bol.
Moja paradajková polievka a zapečená brokolica so zeleninou a zemiačkami dostali košom, budú na zajtra
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Polievka sýta- hov. bravčový guláš so zemiakmi a haluškami.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko Pozri príspevok
Juuuj ja cesnak rad. No docista ste ma uz pobalamutili s tou cesnackou, asi si cez weekend zase zasantim v kuchyni, ked nejaky fajny receptik zozeniem.
Ja mám v poslednej dobe z každej polievky nielen cesnačku ale aj "koreničku" - míňam staré korenie aj bylinky - jak sušené, tak mrazené.
Ešte si primeliem rovno do taniera čili papričky.
Čaj tiež varím s korením a nielen to, aj do bielej kávy si dávam škoricu zmiešanú s perníkovým korením.

indický čaj

Keď čítam tvoje odkazy, nadlho sa stratím, aj bodík za posledné jedlo som ti dala až teraz, to okrem iného za kombináciu cesnaku a ďumbiera. Takéto jedlá varieva moja princezná, najbližšie vyskúšame.
Doteraz som ho dávala len do čaju a výborných keksov, recept z vianočného pečenia tuším od Ľudmily.
Naposledy upravil kukučka : 15.03.12 at 16:12
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Najúžasnejší obed je ten, ktorý som nemusela variť ja. Včera boli maturitné písomky a ostatní študenti mali voľno, takže dcéra bola doma a ukuchtila kuracie mäso s medom a sójovou omáčkou, k tomu dusenú ryžu. Aleluja! A ostalo aj na dnes. Rajčinovú polievku sme mali od utorka, ale dvojdňový veget skončil, dnes večer musím niečo stvoriť na zajtra, asi šošovicovú omáčku a ráno uvarím nejaké to vajco.
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Šošovicová kyslá polievka, granatír a ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Nám zostalo zo včera, tak na prilepšenie lievance z 1 litra acidofilného mlieka. Len sa po nich zaprášilo, ešte štästie, že detvákom som odložila na zajtra do školy, len čo som ich dorobila. Budú mat' s vanilkovou smotanou a jahodami.
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Dnes nie obed ale večera Kotbulare s L...a k tomu žemľový knedlík a paradajková omáčka do ktorej som práskla štipku sojovej omáčky...Bóže až hriech tak sa napraskať...
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

evaj63 Pozri príspevok
Nám zostalo zo včera, tak na prilepšenie lievance z 1 litra acidofilného mlieka. Len sa po nich zaprášilo, ešte štästie, že detvákom som odložila na zajtra do školy, len čo som ich dorobila. Budú mat' s vanilkovou smotanou a jahodami.
Evka, poprosím ťa o recept na tie acidofilné lievance...ja by som ich upiekla ako vafle, nemám totiž odkedy varím na indukcii na lievance panvicu
A tiež aj návod na vanilkovú smotanu. Vdaka
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

u nas dnes zemiakova polievka,ale samozrejme s kopou cerstveho cesnaku a zemiakove placky plnene hubovou zmesou a struhanym syrom,kapustovy salat s mrkvou
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vcera hubova polievka, dnes piatok ... post, suchy rozok, voda pramenita.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

osky Pozri príspevok
u nas dnes zemiakova polievka,ale samozrejme s kopou cerstveho cesnaku a zemiakove placky plnene hubovou zmesou a struhanym syrom,kapustovy salat s mrkvou
Osky prosím, ako robíš huibovú zmes?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

A ja papám už 2. mesiac rôzne šalátiky, prílohy kuracie mäsko, rybky na masle,
nízkotučné jogurty, ovocie a zhodila som 8 kg. Už som si myslela, že to nikdy nezhodím. Na takúto stravu som si zvykla a zlepšil sa aj cholesterol.
7 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

VERONIKA6 Pozri príspevok
A ja papám už 2. mesiac rôzne šalátiky, prílohy kuracie mäsko, rybky na masle,
nízkotučné jogurty, ovocie a zhodila som 8 kg. Už som si myslela, že to nikdy nezhodím. Na takúto stravu som si zvykla a zlepšil sa aj cholesterol.
Veronika, držím palce. Ja som začala minulý týždeň, dala som dolu 2 kg, dúfam, že vydržím.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Šošovicová polievka na kyslo, vyprážané rybie filé, zemiakový šalát
DSC00366.jpg  
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
12. týždeň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať