Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

VERONIKA6 Pozri príspevok
A ja papám už 2. mesiac rôzne šalátiky, prílohy kuracie mäsko, rybky na masle,
nízkotučné jogurty, ovocie a zhodila som 8 kg. Už som si myslela, že to nikdy nezhodím. Na takúto stravu som si zvykla a zlepšil sa aj cholesterol.
Veronika ja som na tom so stravovaním podobne už 6-sty týžden...4 kg dolu...ešte aspon 2-3 a hotovo...ale toto zdravé stravovanie sa mi páči a hodlám v tom pokračovať

Dnes obedujem zeleninový šalát s tuniakom...už sa teším
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Lievance z acidofilného mlieka robím od oka. Teraz som robila z litra a dala som 3 vajcia, 1 vanilkový cukor, štipku soli, , pol PDP, a asi 1,5 lyžičky sody bikarbony, polohrubú múku, teraz som pridala aj celozrnú, tak aby vzniklo hustejšie cesto, ako na klasické lievance a nechám postát' 20 minút.Potom už len upiect'.Potriet' džemom a zlepit'.
Do kyslej smotany pridám vanilkový cukor a vel'mi často aj kakao, zamiešam a máme miláčika, a pridám na tanier k lievancom a už len dobrú chut'.
6 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Dnes sme mali na večeru francúzske zemiaky, budú aj zajtra na obed. Musím zajtra pracovať, podanie daňových priznaní sa blíži. V nedeľu upečiem kačicu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dogicka Pozri príspevok
Osky prosím, ako robíš huibovú zmes?
no,momentalne len tak jednoducho.su to vlastne len take ochutene hribiky

1.dam si na panvicu trochu olivoveho oleja,a sampiony/mozu byt aj ine hribiky/nakrajam na tenke platky.dam na rozpaleny olej a podlejem troskou vody.len tolko vody,aby sa nepripalovali.a dusim pomalicky do mäkka.ked su polomäkke,ochutim cesnakom,palivou paprikou a osolim.ked su mäkke,nechame tekutinu odparit a sampiony nechame trosku poopekat.hotove posypeme petrzlenovou vnatou.

volakedy som robila inak,ale teraz sa snazime jest a zit zdravsie,takze uz varim trochu inak.
povodne:
2.na rozpalenom oleji oprazime cibulku,pridame na platky nakrajane huby a podlejeme vinom.dusime,podlievame,ochutime sojovou omackou,bielym korenim,cervenou paprikou,mozeme pridat slaninku.vsetkopodusime do mäkka a napokon nechame tekutinu vyparit a dobre orestujeme.
3 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
erzet Pozri príspevok
Šošovicová polievka na kyslo, vyprážané rybie filé, zemiakový šalát
toto urobím v nedeľu....myslím filé a šalát
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Smotanový perkelt z poslednej várky mrazených kuriatok, čo sme nazbierali vlani na jeseň, k tomu kolienka a narýchlo opečené medailónky z bravčovej panenky. A cesnačka, lebo je rýchla a čaká ma dnes strihanie a striekanie stromov. Ak bude veľmi teplo, možno si po obede spravím zmrzlinu zo zamrazených malín.
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dne brokolicová polievka, vyprážaný sýr a opečené zemiaky.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zeleninova jarna s halustickami, svieckova na smotane s brusnicami, knedla
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ešte máme trošku brokolice a k tomu som upiekla misu pampúškov so slivkovým lekvárom, vraj sa mi dnes mimoriadne podarili, povedali puboši, /asi boli hladní / a poobede ideme spáchať prvú jarnú opekačku.
5 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

grécke stifádo

http://www.humpolak.cz/modules.php?n...ticle&sid=3961
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes som po dlhej dobe nevarila. Dcéra išla s kamoškou k jej babke, a synovi som len strčila americkú pizzu do rúry. S mužom sme išli na neskorý obed na grilované koleno a rebierka. Koleno som nezvládla, polovica zostala synovi na večeru.
2 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

bravčovinka s výbornou omáčkou,k tomu zemiaky
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

polievka fazuľková (zelená) na kyselo + varené krumpire so špenátom a volské oká
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kuracie stehná s bylinkami (bylinkové korenie na šalát) dusené na póre a len tak,lebo diéta a na zajtra sa teraz pečie-uvarená brokolica+karfiol,rôzne korenie podľa chuti,do toho 2 vajcia,z toho urobím takú kašu a do toho pokrájaná na kocky kuracia šunka a údené tofu.
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

u nás starý známy segedín
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som vyňúrala v mrazáku naporciovaného zajaca, tak som ho včera napácovala do zmesi z vajec, grilovacieho korenia a cesnaku, teraz sa pečie a rozvoniava celá ulica, k tomu dusená hlávková kapusta a knedľa. A samozrejme nedeľná rezancová polievka.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Už tradične v nedeľu hovädzia polievka s domácimi rezancami. Sviečková a knedla. Zákusok som kúpila polotovar laskonky, ktoré som naplnila čokoládovým krémom.
5 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Kurací vývar, pečené kuracie stehná + plnka + ryža, šalát z čínskej kapusty. Dezert piekla nevestička - kinder mliečne rezy.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

čerstvá pomarančová šťava-zriedená..... nejako si nedarí od piatku jesť
1 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

na želanie domáceho maróda - hustá hovädzia polievka so zeleninou a ryžou (lyžica musí v polievke stáť ), k varenému hovädziemu paradajková omáčka a varené zemiaky
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať