Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja varím na zajtra fazuľkovú polievku s údeným kolenom....
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bravčové dusené na hrášku s ryžou
7 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

kuracia polievka s rezancami
špagety s kečupom a syrom
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

beabea Pozri príspevok
Zužu, posielam recept na špenátové lasgne....inak čistá improvizácia:-)
na cibuľke a cesnaku orestovať špenátový pretlak, pridať korenie, sol, trošku muškátového oriešku, nakoniec vmiešať črievko syrokrému na zjemnenie. Vytrieť pekáč maslom a vrstviť lasagne, špenátová hmota, nastrúhaný syr....viac vrstiev, zaliať smotanou a troškou vody, aby boli lasagne zakryté vodou, lebo sa nepredvárajú, zakryť alobalom a cca hodinu piecť.. na 175 stupňov .pred koncom odokryť, nastrúhať poslednú vrstvu syra a dopiecť do zlatova...dobrú chuť
ja davam slahackovu smotanu do spenatu a touto redsou zmesou zalievam surove lasagne

vyskusajte pridat este ricottu/tvaroh/cottage ako dalsiu vrstvu - moze byt zriedene mliekom/smotanou alebo pridane do casti besamelu ... zvysny s parmezanom davam navrch
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Plnená paprika s chlebom.
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Opekané čínske rezance.
3 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Hrachova polievka, hliva ustricova na smotane s cestovinou.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

babka - ježibabka Pozri príspevok
Plnená paprika s chlebom.
Ja tiež plnenú papriku, ale s knedľou(domácou) a kôprová omáčka. Mňam.
5 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes improvizacia. Olivovy olej (konecne som zohnal v tejto posr... republike olivovy olej!!), cherry paradajky (na marec teda mimoriadne jedle), sol, susene chili, cierne korenie a stipku oregana, toto chvilku orestovat. V Bille som objavil spagety DeCecco. Sice drahe, ale naozaj kvalita. No a k tomu medvedi cesnak len tak na chiffonade pokrajany a pecorino romano. Pochybujem, ze by iny syr fungoval, lebo ten medvedi cesnak potreboval nieco presne take vyrazne, aby prilis neprerazal. Parmezan by bol asi prilis jemny na ten ucel. Takze vsetko premiesat* a hned aj jest. Vypalilo dost dobre.

*len by som chcel podotknut jednu vec. U nas je taky divny zvyk na cestoviny dat na kazdu porciu zvlast omacku aj syr, nech si to dotycny sam zmiesa. To je zle. Paradoxne pri nasich cestovinach (rezance s tvarohom, vlasskymi orechmi, makom atd.) sa tato chyba nedeje, takze nechapem. Cestoviny sa maju po uvareni scedit, ihned premiesat s omackou (a vacsinou aj so syrom, lebo vacsinou tvori sucast ''omacky'' a v omacke musi byt vzdy nejaky tuk, najcastejsie maslo alebo olivovy olej), lebo omacka na cestoviny cakat kludne moze, ale cestoviny na omacku v ziadnom pripade nesmu cakat, a okamzite sa maju aj zjest. Tym som chcel len prispiet k odstraneniu tejto chyby v slovenskych domacnostiach.
Naposledy upravil Slayer666 : 28.03.12 at 20:23
5 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

fašírka s chlebíkom, paprika plnená syrovo-vajíčkovou plnkou a palacinky tvarohové aj nutelové
taká daňová improvizácia rýchlo navariť lebo nestíham, a palacinky - načo mám deti?

chcela som povedať - načo mám deti, môžu aj spraviť - inak boli fajné
Naposledy upravil Ivana Š : 28.03.12 at 21:34
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vysmážaný karfiol, zemiaky s petržlenovou vňaťou, ľadový šalát s citrónovým nálevom.
6 0
rchrenko rchrenko

rchrenko je offline (nepripojený) rchrenko

Na obed bravčové karé so zeleninou: http://dobre-jedlo.blogspot.com/2012...zeleninou.html



A na večeru obvarený karfiol a brokolica
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

rezance s makom
4 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dnes - čo chladnička dá
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

rchrenko Pozri príspevok
Na obed bravčové karé so zeleninou: http://dobre-jedlo.blogspot.com/2012...zeleninou.html



A na večeru obvarený karfiol a brokolica
takéto som presne včera varila, len mäso bolo na kocky a bez smotany s ryžou, bolo to dobručké, a na dnes chystáme boršč, mňáááám.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes šošovicová polievka s párkom (ostane aj na zajtra) a jablkovú žemlovku.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Už som trochu premäsovaná, tak dnes len karfiolový paprikáš s kolienkami.
Obrázok 353.jpg  
8 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

200 gr strakatej fazule dáme namočiť na noc alebo na 6 hodín,
namočenú fazuľu zlejeme do 6 l hrnca,pridáme asi liter vody,zeleninovú kocku a uvedieme do varu,
pridáme na kocky nakrájaného 500 gr br.pliecka alebo krkovičky varíme asi 3/4 hod ,
medzitým si očistíme 2 mrkvy, 1 petržlen a 1/4 zeleru a dáme variť k fazuli a mäsu, tiež pridáme roztlačené 3 stručiky cesnaku a 1/2 feferonky
po cca 1 hod varu pridáme cca 3/4 kg udeného mäsa /rolka, kolienko/ narezané na velké kocky /4x4 cm/
medzitým orežeme 3 zemiaky, nakrájame ich na kocky,
po asi 3/4 hodine varu, keď udené mäso pustilo šťavu vyberieme ho z polievky,
pridáme zemiaky aj s vodou ktorou su zaliate a povaríme ešte 1/2 hodiny, dochutíme provensálskym korením.

Ak chceme inú chuť polievky spolu so zemiakmi pridáme 4 lyžice paradajkoveho pretlaku
vznikne takto Maďarska fazuľová polievka /Jókai bab léveš/.

Dobrú chuť.

Celková doba varenia polievky cca 2-2,5 hodiny, podľa toho ako sa uvarí fazuľa.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka (bez kuraťa) s rezancami, horehronský rezeň (horehronský obal sa im trochu prismažil, ťažko sa krájal), zemiaková kaša, šalát
29032012158.jpg  
2 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Žabinka Pozri príspevok
Už som trochu premäsovaná, tak dnes len karfiolový paprikáš s kolienkami.
ÓÓÓ,to vyzerá dobre!Slina je na krajíčku.Mohol by som poprosiť recept?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať