Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Karfiolový paprikáš-veľmi jednoduché a rýchle.
Karfiol rozobrať na ružičky (ja mám radšej väčšie, lebo mám čo hrýzť ), dáš variť do osolenej vody (vody len málo, cca do polovice karfiolu, lebo potom je riedky. Radšej rozriedim nakoniec, ak je hustý). Kým sa varí, v kyslej smotane rozhabarkuješ hladkú múku s trochou červenej papriky -preto paprikáš , vleješ do karfiolu, povaríš. Podľa chuti pridáš ocot, soľ. Varím nie dlho, nemám rada rozvarený karfiol, a kým chladne, ešte trochu zmäkne. Teraz som robila za väčší hrniec -dva karfioly, dve veľké kyslé smotany.
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

u nas budu varene udene rebierka s cibulovymi zemiakmi a dusena sudova kapusta..nie moc podla mojho gusta, ale musim sa prisposobit mojim chlapom..
4 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

U nás dnes hovädzie s chrenovou omáčkou, knedľa. Pre dieťa (diétne po operácii varené hovädzie na mrkve, zemiaková kaša).
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

dnes sme mali výborný obed , švagrinka nám navarila lazane. Mňam boli vynikajúce.
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

A u nás bolo dnes lečo.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my sme včera zabili kozliatko, tak sa už pácuje na nedeľu a z vnútorností som včera urobila taký dusený pekáč : pečeň, obličky, srdce a jazyk pokrájala na kocky, hodila na udusenú cibuľu, podliala troškou vody a po zmäknutí dochutila, cesnakom , soľou a paprikou, aby vznikol dobručký sósik až sme si mali v čom chlebík máčať.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

hrachova polievka, zemlovka
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

keďže je piatok, tak tradične dusený špenát, varené zemiaky, volské oko...
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás dnes vývar s haluškami, plnené kurča a ľadový šalát s kukuricou, za chvíľu bude aj pohánkový chlebík a ešte by to chcelo aj sladkosť, načnem bonboniéru
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pórová polievka a granadír marš.
7 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

Dnes obed v rešte - bryndzová polievka,jablkovo-tvarohová žemľovka
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, kuracie kung-pao, dusená ryža s hráškom
30032012158.jpg  
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
14. týždeň
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Prvý raz v živote som kúpila lososa - chladený filet. Včera som ho upiekla na masle a k nemu boli varené zemiaky, dnes s mrkvou, slaninkou a s americkými zemiakmi. Mňam, ako sme doteraz mohli existovať bez takej skvelej rybky?
Naposledy upravil ivuliatko : 30.03.12 at 16:37
1 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..kysla zemiakova polievka {omacka s klobasou} a makove rezance
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

a kde nám zmizol alabut a jeho kulinárske špecialitky?
čo mu odpojili internet?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Obalený karfiol vo vajíčku a strúhanke(bez múky) a upečený v rúre. K tomu dusenú kyslú kapustu. Na večeru som ho dojedla s tatárskou omáčkou.
6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na večeru som sa dokotil: zelenina + mäsko z čerstvej hovädzej polievky + kari ryža s výpekom z morčacieho stehna
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

u nas po tolkom mäse len odlahcene menu:
zeleninove rizoto-urobene z ryze natural,s cukinami,mrkvou,zelerom a kopou pazitky,cesnaku a zeruchy.
milacik ohrnal nosom,ale popapkal-vsak bol hladny.obcas moze aj bez mäska,ze ano...
4 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

špízy (kur.prsíčka,cukina,šampion,kápia,cibuľa)
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať