Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
... a ja som práve dokončila kapustové strapačky s oravskou slaninkou
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom alebo čím si podobným ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje ........ neviete čo chýba tomu môjmu?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Biondi, možno vieme, že by kofein, tuk, cholesterol a k tomu lahodný pocit?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Bionda Pozri príspevok
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom alebo čím si podobným ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje ........ neviete čo chýba tomu môjmu?
Skús si šľahačku na viedenskej káve posypať škoricovým cukrom.....mňamky výborná to vec a škorica znižuje aj tlak.....
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Zapekaná brokolica aj s mäskom, cripsované zemiaky a zeleninová polievka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Bionda Pozri príspevok
... ja už asi dva dni snívam o viedenskej káve hmmm so šľahačkou a vrch poliať vajčákom alebo čím si podobným ..... vraví sa , že pri určitých potravinách, na ktoré máte chuť, niečo organizmu chýba a tak si to vyžaduje ........ neviete čo chýba tomu môjmu?
a brani ti nieco v tom aby si si ju pripravila?
ved raz zacas prehresok neuskodi.vsak je to aj balzam pre dusu.len si daj.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

MarcelkaT Pozri príspevok
Zapekaná brokolica aj s mäskom, cripsované zemiaky a zeleninová polievka.
ake su to cripsovane zemiaky.posli prosim navod.dik.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

u nás Koložvárska kapusta a varené zemiačky. Už som sa na tento výkon chystala hodne dlho. Ale už prišiel ten správny čas.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás kuracie prsia zapekané so syrom a ryža + uhorka
A ešte cestovinový šalát.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

U nás dnes hŕstkova polievka, pečená krkovička, zemiakové pyré a paradajkový šalát.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Jara Pozri príspevok
U nás dnes hŕstkova polievka, pečená krkovička, zemiakové pyré a paradajkový šalát.
U nás tiež pečená krkovička a zemiakové pyré , ale s cviklou. Polievka asi kelová.
Foto je len z mobilu.
21102009(004).jpg  
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Mám na linke sáčok z mäsom na ktorom je napísané:
Hovädzie na rezance
Co s tým poradte mi dobré dušičky
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Práve robím guláš, včera sme to mali pestré, ja som varila obed a dievčence urobili dezerty, bola nás plná kuchyňa. Dcéra so spolužiačkou (aj tá sa k nám nasťahovala ) robili krtkovú tortu a naše "novozélanďanky" robili tiramisu na ich spôsob. Manžel mal narodeniny a všetky baby mu spievali a obdarovali ho svojimi výrobkami, máme momentálne veselo
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bv_alexandra Pozri príspevok
Mám na linke sáčok z mäsom na ktorom je napísané:
Hovädzie na rezance
Co s tým poradte mi dobré dušičky
žeby mexický guláš?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

janaGT Pozri príspevok
žeby mexický guláš?
No to nie je zlý nápad ale poskytneš mi aj informáciu - receptík? Ja som ho ešte neskúšla doma variť
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

bv_alexandra Pozri príspevok
No to nie je zlý nápad ale poskytneš mi aj informáciu - receptík? Ja som ho ešte neskúšla doma variť
Mäsko si nakrájam na kocky, v hrnci na oleji opražím cibuľku a pridám mäso , ktoré sprudka opražím, okorením , osolím. Potom pridám paradajkový pretlak, aby bol základ červený, podlejem vývarom alebo vodou a dusím do mäkka. Pred koncom pridám hrach, buď mrazený alebo z konzervy. Niekedy si to zjemním troškou smotany, ale to je len môj výmysel. takisto môžeme pridať troška pretlačeného cesnaku. Dochutíme soľou-korením a podávame s ryžou . Na tanieri sa má ešte mäso posypať strúhaným syrom...
Niekedy namiesto hrachu dávam červenú fazuľu z konzervy.

alebo ešte hľadaj tu:
http://www.porada.sk/t9424-mexicky-g...oji-za-to.html
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
mysimis Pozri príspevok
Skús si šľahačku na viedenskej káve posypať škoricovým cukrom.....mňamky výborná to vec a škorica znižuje aj tlak.....
To som nevedela, že škorica znížuje tlak, ja si dosť často dávam na olovrant nízkotučný biely jogurt so škoricovým cukrom (to som si vymyslela a je to "mňamky".
(V obchode sa manžela už predavačky pýtali, že čo manželka toľko vypeká a ja skoro vôbec nepečiem .)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Žabinka Pozri príspevok
U nás tiež pečená krkovička a zemiakové pyré , ale s cviklou. Polievka asi kelová.
Foto je len z mobilu.
Aj u nás je pečená krkovička ale s kyslou kapustou a knedľou. To kyslé je pre nevestu /haa, haa zase budem babkaaa/ A manželovi ešte aj pečené údené kolienko ale ten to bude tlačiť s chlebom a horčicou
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ja som "spáchala" vyprážané kuracie stehná v kukurično-rohlíkovej strúhanke a cibuľový šalát ( my majonézu nemôžeme) ..... polievka ešte zo včera zo sliepky , zajtra bude hríbová kyslá
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kazu Pozri príspevok
Aj u nás je pečená krkovička ale s kyslou kapustou a knedľou. To kyslé je pre nevestu /haa, haa zase budem babkaaa/ A manželovi ešte aj pečené údené kolienko ale ten to bude tlačiť s chlebom a horčicou
Ja osobne by som dala tiež prednosť kapuste a knedlíku (mňam). Včera ma však ocko prekvapil plnou taškou cvikle, tak čo už s ňou? Zavárať sa mi ju nechce, tak ju budeme postupne konzumovať takto.
A všimli ste si, že ako sa nám zozimnieva, začínajú prevládať "nezdravšie" jedlá?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať