Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pohánka s hlivou.... jednoduché a dobré
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

losos na prírodno + špenát je perfektný krémový, nič mu netreba len ochutiť, teda prisoliť, pretlačiť cesnak a trochu plnotučného mlieka, čiže žiadna zásmažka.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes boli po dlhej dobe halušky. Nie však s bryndzou ale len so syrokrémom. Každý deň by sa už mohla objaviť májová bryndza.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
rýchla zeleninová polievka a ryba so zemiakmi a zeleninou...ja som to pomenovala "a la Magálová" ,lebo recept je z jej relácie

premýšľam , čo s koláčom, veľmi sa mi do neho nechce...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hnedoočka Pozri príspevok
r
premýšľam , čo s koláčom, veľmi sa mi do neho nechce...
Kedže nedávno boli veľkonočné ,ale aj tak sa žiada trocha sladkého, doobeda som dala nakysnúť sladké croissanty z lístkového cesta a o dve hoďky s nimi šup do rúry. Mňam, dobrééé.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes sme nevarili - iba ohrievali: texas topf + čerstvá bageta
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mňa na zajtra nejako obišla inšpirácia .....som v koncoch.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Mňa na zajtra nejako obišla inšpirácia .....som v koncoch.
srsková sľubuje na zajtra dietku - lečo
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
srsková sľubuje na zajtra dietku - lečo
však to sa budeš mať fajn.......ja som robila minule .Robievam k leču ryžu.
Lenže fakt ja som už mimo, už neviem čo pre mojich 6 dospelákov variť.Polievka je istá, ale čo ďalej ....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som dnes pre zmenu - brokolička & hranolky
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Po tom mäse troška zeleniny: momentálne u nás vedú krémové polievky, mrkvovú vystriedala zelenohrášková a ešte čaká na poradie nový kaleráb. / mám nový ponorný mixér a rozmixujem a zjem aj to, čo by som inak z polievky vyhodila /
Včera bola husacia pečeň na masle a dnes cícerový šalát, zajtra musím niečo vymyslieť ku cvikle, zrejme to bude encián v omelete
3 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Tweety Pozri príspevok
Kedže nedávno boli veľkonočné ,ale aj tak sa žiada trocha sladkého, doobeda som dala nakysnúť sladké croissanty z lístkového cesta a o dve hoďky s nimi šup do rúry. Mňam, dobrééé.
Majka, cením si inšpiráciu, no už sú na stole škoricovníky a orechovník....ja som bola cez sviatky preč, tak som nevypekala a bez sladkého nie je víkend... asi by zjedli mňa
Naposledy upravil hnedoočka : 14.04.12 at 20:28
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Zita5 Pozri príspevok
Mňa na zajtra nejako obišla inšpirácia .....som v koncoch.
Ja som sa rozhodla zajtra upiecť fašírku - vybrala som trochu pliecka a pol sliepky (domácej). Mäso zmiešam a bude dobrá fašírka. K tomu kôprovú omáčku(z mrazeného domáceho kôpru) a domáce knedle. Z kostí zo sliepky bude fajná polievka, ale tá pôjde do mrazničky. Jesť sa bude niekedy na budúce.
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
Ja som dnes pre zmenu - brokolička & hranolky
Prezraď ako si pripravil brokolicu? Či len ako šalát?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Restovaná bravčová pečeň, ryža, uhorky a kapustový šalát. Zajtra bude černohorský rezeň s opekanými zemiakmi.
3 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Podplameník na výstave Záhradkár 2012 v Trenčíne. Mňam.
1 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

včera sme večerali lokše s kačacou pečeňou a čerstvou zeleninou
Dnes bude vyprážaný karfiol
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Na obed len ryba v chrenovej kôrke, varené zemiaky a poobede mám už nachystaný kurací koktail, švédske koláčiky, čajové rezy, luxusné rezy a obloženú misu... ocko oslavuje narodeniny...
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Polievka sa už varí, tradične hovädzia a zmena je v tom, že budú v nej gágoríky. Kurací rezeň s kašou a zeleninový šalát. Koláč žiadny, lebo sme celý týždeň dojedali veľkonočné.
Urobím len čokoládový puding s piškótami a jahodami.
7 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
wagner Pozri príspevok
Ja som sa rozhodla zajtra upiecť fašírku - vybrala som trochu pliecka a pol sliepky (domácej). Mäso zmiešam a bude dobrá fašírka. K tomu kôprovú omáčku(z mrazeného domáceho kôpru) a domáce knedle. Z kostí zo sliepky bude fajná polievka, ale tá pôjde do mrazničky. Jesť sa bude niekedy na budúce.
Zdenka aj to je fajn.
Ja som vybrala včera večer z mrazáku pliecko ......a uvažovala čo s ním .Tak som sa rozhodla na nasledovné....napíšem Vám recept, lebo z pliecka som to robila prvý krát.Inak som používala na tieto rezne karé alebo stehno .Ale z pliecka boli fajnové a najmä mäkkučké.

Nakrájala som rezne z pliecka (bolo pekné a dali sa krájať rezne ), vyklepala ,osolila, obalila v strúhanke ,opäť vyklepať, namočiť do rozšľahaných vajec a dať opiecť z jednej aj z druhej strany na panvicu .Takto opečené rezne som poukladala na plech a poliala som ich vývarom, do ktorého som dala :2 dcl vody,1 lyžica horčice,1 lyžica kečupu,1 lyžica vegety,1 lyžica oleja, kúsok masla ,rozpučený cesnak,mleté čierne korenie.Plech som prikryla alobalom a nechala v rúre piecť 40 minút.K tomu zemiaky s vňaťou a zeleninová obloha.

Takže takto som vyriešila dnešný obed.
12 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať