Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuacia s rezancami, estonske kura, dusená ryža, celý pekáč plnky, medový mrežovník so slivkovým lekvárom.
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=evaj63;2040583]Kuacia s rezancami, estonske kura, dusená ryža, celý pekáč plnky, medový mrežovník so slivkovým lekvárom.[/QUOT

receptík?
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Prvy chod: Tonnarelli cacio e pepe. Domace hrube rezance z hladkej muky a vajec, nastruhany pecorino toscano (pecorino romano by spravne mal byt, ale ten som nemal) v stedrom mnozstve a stedro cerstvo pomlete cierne korenie. Miska sa trochu nahreje, prida sa syr a peper a potom trochu vody, v ktorej sa varili rezance, a miesa sa to, kym sa syr neroztopi. Pridaju sa rezance, premiesa sa a serviruje s osobitnou miskou syra a mlyncekom na korenie - kto by chcel viac syra ci korenia.

Druhy chod: Abbacchio alla romana. Pliecko z velmi mladeho jahnata (asi 700g) sa aj s kostami naseka na vacsie kusky, roztopi sa bravcova mast, maso sa poriadne osmazi prida sa trochu nasekaneho cesnaku (lis na cesnak neodporucam), vetvicka rozmarinu, par listkov salvie, sol a cierne korenie. Chvilu sa to porestuje s masom za staleho miesania, potom sa prida asi 50ml kvalitneho cerveneho vinneho octu (ja mam znacku Edmont Fallot - ten, co robi aj dijonsku horcicu), ten sa rychlo speni, prida sa trocha vody a necha sa prikryte dusit. Ked je hotove, trocha stavy sa odoberie do sklenenej misky, pridaju sa dve nadrobno nasekane filety z nasolenej sardely, nad parou sa v tom lyzicou rozpucia, az sa uplne rozpustia. Toto sa prida k masu, premiesa sa a podava.
8 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Masova polievka s pecenovymi haluskami, pecene morcacie klbiky prespikovane udenou slaninou, zemiaky, ryza, hlavkovy salat.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Paradajková polievka, file na orientálny spôsob, zemiaky.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som včera po dlhej dobe sviečkovú z hromady zeleniny, až som to nemusela ani zahusťovať, k tomu knedľa, a večer kuknem do hrncov a teda som si pomyslela, že na dnes už všetkým asi neostane.
4 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Podľa tohto receptu som robila dolky. Boli naozaj úžasné, môžem odporučiť. No a keďže som nemala mrazené ovocie, tak som dala zavárané litchi a mandarínky a výsledok bol skutočne úžasný.
http://varecha.pravda.sk/recepty/par...40-recept.html
Naposledy upravil GabiZ : 16.04.12 at 09:33
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Z chalupy sme si priniesli kurča, dusené s kápiou a pórom, príloha zemiaky, polievka zeleninová s mrveničkou.
Obrázok 382.jpg  
11 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes na veceru improvizacia. Vela medvedieho cesnaku mam, takze som vyskusal novy sposob jeho likvidacie. Nejaky ten chlieb som nakrajal na kocky, cast osmazil na masle a cast rozmocil v mlieku. Oddelil som dve vajcia, zltky som pridal k chlebu a bielky vyslahal na sneh, osmazil som slaninku pokrajanu na male kocky, na masti som osmazil cibulu, posekal hrst medvedieho cesnaku. Toto som spolu s polohrubou mukou a struhankou pridal k chlebovej zmesi. Osolil som, pridal sneh a potom som to paril. Uplne mi k tomu stacila kysla smotana.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Medový mrežovník.

500g hladkej múky
150g hera alebo palmarín
150g práškový cukor /niekomu stačí aj 100g/
2 vajcia
2 lyžide medu
1 lyžička sody bikarbony
všetko spolu zamiesit', cesto je výborné a vobec sa netrhá, l'ahko sa dáva na plech.
Plnka može byt' akákol'vek, do slivkového a marhul'ového džemu pridávam trochu rumu, je super aj s tvarohovou alebo makovou plnkou.
10 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zapekané bravčové plátky so šunkou a syrom, zemiakove pyré, zeleninový šalát.
9 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Vyprážaný syr plnený šunkou, hranolky, pre muža tatarka a pre mňa zelenina. Nezdravé, ale nám veľmi chutiace jedlo.
7 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som si včera na večeru dala pol krajca chleba s maslom a nivou, mňam a musela som zmiznúť, až si nedám ešte jeden krajec a decká si spravili dukátové buchtičky, nadnes máme namočenú fazuľu ako vždy na sladkokyslo so smotanou a niečím údeným.
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes dojedáme zeleninovú polievku, a fliačky s kapustou.
Obrázok 384.jpg  
13 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ja som dnešné varenie nazvala vianočno - veľkonočná improvizácia

posledná kapusta zo suda - kapustnica
oneskorený bonus z práce na Veľkú noc - údená rolka z br.pliecka, zemiaková kaša
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Falošný guláš- to sme už dávno nemali, a makové slíže.
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

segra doniesla hromadu hermelínov /neviem, či našla niekde nejaký výpredaj
/, tak sme si ho hneď obalili a vysmažili so zemiakmi a uhorkami, kalorická bomba ako hrom, no ale kto by odolal? ešte ostalo aj trochu fazule, tak hádam zajtra sa variť nebude a na piatok chcú krpci s pubošmi, že perky lekvárové. tak neviem-neviem.
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zajtra som na obed zavolala kočeny( dcéru a vnučenky) bude brokolicová polievka a dukátové buchtičky.....a hlavne potešenie z malinkej, budeme sa hrať na vláčik, skrývačku, budeme si stavať vežu z kociek atď...a naháňať Miníka,
10 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka s rezancami, bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hŕstková polievka, mäsové guľky v smotanovej omáčke, zemiaková kaša.
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať