Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Slayer666, si mi narobil chute na domacu tatarku ... tak dnes k nej len upeciem zemiaky s rascou ... mnam!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
salka Pozri príspevok
ako sa robí camembert ako omeleta? a domáca tatárka?
Pridám aj ja Tatarskú omáčku.

Moja domáca Tatarka spočíva - žĺtky,cibuľa,horčica soľ, mleté čierne korenie - vložím do mixéra ...po kvapkách počas mixovania pridávam olej, až kým hmota nezhustne .Na koniec do hotovej Tatarky pridám na jemno postrúhanú zaváranú uhorku a trošku uhorkovej vody na rozriedenie (takže ja nedávam priamo ocot,ale uhorkovú vodu )
6 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ja som trošku experimentovala, keďže mi zostali nejaké suroviny a výsledok bol naozaj vynikajúci. Z kuracích pŕs a stehien (vykostených), z ktorých som si urobila malé nugetky (kocky vysmažené ako rezeň), mi zostalo mäsko, vajíčko, tak som mäso rozložila na vymastený plech, pridala rajčiny, trošku korenia (mäso bolo už osolené), trošku rozmarínu, podliala a dala zapiecť. Pred dokončením som poliala vajíčkom čo mi zostalo a postrúhaný syr, zapiekla do ružova. K tomu ryža a večera a obed na dnes boli hotové!
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka Pozri príspevok
Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.
som sa nahľadala, toto je môj príspevok č. 121
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

dnes mame na vyber spanielske vtacky s ryzou a cviklou, alebo vyborne bryndzove halusky so slaninkou od babky...myslim, ze dnes sa pustime do halusiek a na zajtra zostanu vtacky...
8 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

moja tatárka: biely jogurt smotanový, cibuľka na jemno nakrájaná al. nastrúhaná, kyslá uhorka tiež nastrúhaná na jemno, soľ, biele korenie /kto nemá rád môže byť čierne/, malá lyžička horčice, všetko spolu zmiešať.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som už niekde písala, že som už zúfalá s čím našich nakŕmiť .Už som siahla aj na mrazené výroby (čo ja nekupujem ) kúpila som im včera rybie prsty a išli sa s nimi skoro zadrhnúť, k tomu pyré a bolo. No ja som nezjedla ani jeden prst....nejako to moc nemusím )
1 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

v pondelok som naložila utopencov - už nie sú, neviem kam odplávali
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka s haluškami (mám taký dojem, že oni tými stehnami postrašia vodu a potom ich upečú, preto v tej polievke nie je ani chýru ani slychu po kuriatku), pečené kuracie stehno, dusená ryža, kompót
Naposledy upravil erzet : 27.04.12 at 12:50
Kur pol s haluš peč kur steh dus ryža kompót 2.jpg  
5 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Bravčové rizoto s nastrúhaným syrom, uhorkový šalát s kyslou smotanou.
8 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Dnes sb vari spenat, volske oka a magane zemiaky
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

zeleninová polievka s krupicovými haluškami, filety hoki marinované v oleji s troškou cesnaku, potom obalené v múke a do chrumkava opečené na panvici, ku zvyšku oleja a cesnaku z marinády som pridala kečup a trošku múky rozhabarkovanej vo vode a bola z toho fajn omáčka, ktorou som poliala filety, k tomu zemiakové pyré.
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera špagety s paradajkovou omáčkou, dnes pre dcéru a manžela rybu so zamiakmi a synovi pizzu. Ja som si dala zeleninový šalát.
6 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Rizoto.
7 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Od dnes čo mraznička dá - keďže záhrada volá, nie je čas na varenie. Dnes a zajtra slepačia polievka a na večeru hrianky.
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

šunka-fleky z mrazáku s kyslou uhorkou pre syna a pre dospelých bravč.pečeň ešte neviem či len osmáhnutá s opekanými zemiakmi alebo restovaná s tarhoňou
Včera sme večerali tresku s bagetami a zeleninou
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

my máme dnes tradične piatkový špenát, varené zemiaky a volské oko...
5 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

aj ja dnes "dozelena", idem vyskúšať polievočku z medvedieho cesnaku, ide tam aj zázvor, tak sa teším na tú chuť
http://varecha.pravda.sk/recepty/jar...96-recept.html
8 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

.. a okrem toho paprikáš, ako ináč, než hlivový a domáce halušky k tomu ...
10 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Pikantná fazuľová polievka s klobásou a oškvarkové pagáče.
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať