Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pečiem si kura v remoske...
10 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..tak ja dnes obedujem tento salatik..http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3926
..no mozno ochutnam aj z obeda sb..vyprazanna cuketa so zemiakmi..
10 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Strúčiková polievka na kyslo, vyprážané rybie filé, zemiaková kaša, uhorka.

http://www.porada.sk/t113919-p1387-c...ml#post2047201 + http://www.porada.sk/t113919-p1390-c...ml#post2049099
Naposledy upravil erzet : 27.04.12 at 12:57
struč pol vypráž ryb filé zem kaša uhorka 3.jpg  
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

rybie prsty od Iglo,
v Spari som kupila na skusku bio hranolky a musim uznat ze cena zodpovedala ocakavanej kvalite,boli vyborne-upiekla som ich v rure,
k tomu mlada mrkva a zelena spargla na pare,pokvapkane tekvicovym panenskym olejom a posypane zeruchovou vnatkou.mnam.k tomu filtrovana voda s platkom bio citronu.
a ako dezert kustik bio cokolady a tekvicove semienka .
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kapustnica pre 3 členov rodiny a synovi vajíčkova polievka a lievance z acidofilného mlieka.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
rybie prsty od Iglo,
v Spari som kupila na skusku bio hranolky a musim uznat ze cena zodpovedala ocakavanej kvalite,boli vyborne-upiekla som ich v rure,
k tomu mlada mrkva a zelena spargla na pare,pokvapkane tekvicovym panenskym olejom a posypane zeruchovou vnatkou.mnam.k tomu filtrovana voda s platkom bio citronu.
a ako dezert kustik bio cokolady a tekvicove semienka .
ja pečiem rybie prsty v trúbe....dobré sú aj tie z lidlu /nemleté/ ale na porovnanie mám v pláne vyskúšať aj Iglo
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja po mnohych skusenostiach s lacnejsimi variantami uz kupujem rybie vyrobky len od iglo,väcsinou vychytam akcie na billovu kartu alebo aj bez nej a nakupim do zasoby.
jedina ryba/kupujem polar dorsch/,ktora po rozmrazeni uchova svoj obsah a dokonca ani po upeceni v rure,bez obalovania sa nescvrkne na stvrtinku.
my inak mame väcsinou ryby osobne ulovene bud od mojho otca alebo svagor je vasnivy rybar,vzdy mame v mrazaku zasobu,ale niekedy sa nam ziada file alebo uz hotove prsty.
v rure som prsty este neskusala,ale ked vravis ze to mas odskusane,nabuduce skusim uz aj ja.
1 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

včera v podvečer som neplánovane urobila moravské koláče a zo zbytku cesta (nemala som viac tvarohu) som urobila zopár malinkých osích hniezd
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes gazdovskx gulaš http://mojerecepty.sk/gazdovsky-gulas.html
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
ja po mnohych skusenostiach s lacnejsimi variantami uz kupujem rybie vyrobky len od iglo,väcsinou vychytam akcie na billovu kartu alebo aj bez nej a nakupim do zasoby.
jedina ryba/kupujem polar dorsch/,ktora po rozmrazeni uchova svoj obsah a dokonca ani po upeceni v rure,bez obalovania sa nescvrkne na stvrtinku.
my inak mame väcsinou ryby osobne ulovene bud od mojho otca alebo svagor je vasnivy rybar,vzdy mame v mrazaku zasobu,ale niekedy sa nam ziada file alebo uz hotove prsty.
v rure som prsty este neskusala,ale ked vravis ze to mas odskusane,nabuduce skusim uz aj ja.
nemám problem kúpiť od Igla, ale ked je kvalita rovnaká-porovnateľná nemienim preplácať, skoro všetko kupujem u "vás", od Igla majú aj v lidli, asi pôjdem v pondelok, tak zakúpim.
treba ich spraviť ako je na krabici robím ich na papieri. mojej dcére také nechutia ona ich potrebuje mať mastné.ja to jem iba výnimočne.hranolky z trúby sú tiež fajn.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes som na woku udusila zelenu sparglu a zeleny kalerab,pripravila som Ebly/to je taka zvlastna priloha z tvrdej psenice,skoro ako ryza /,zmiesala so zeleninkou a ochutila som to cesnakom,solou a bazalkou.mnam.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
dnes som na woku udusila zelenu sparglu a zeleny kalerab,pripravila som Ebly/to je taka zvlastna priloha z tvrdej psenice,skoro ako ryza /,zmiesala so zeleninkou a ochutila som to cesnakom,solou a bazalkou.mnam.
aká bola dusená? ja varím...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
aká bola dusená? ja varím...
...holúbä....?????????
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja uz ziadnu zeleninu nevarim.
vzdy varim na pare.hotove pokvapkam nejakym panenskym olejom./najcastejsie tekvicovym,ale pouzivam aj ine,striedam/
aj zemiaky uz iba parim,varim len ked sa velmi ponahlam alebo chceme pyre.alebo potom varievam zemiaky v supke.
doma mam naparovaci hrniec,uplne obycajny s kablom do elektriny a vo Viedni pouzivam antikorovy naparovaci nadstavec ktory pasuje presne na jeden moj hrniec a pokrievku a parim na sporaku.
zelenina si zachova farbu a vyzivne latky.varim len na polievku a obcas dusim,ale len len na woku-tam je to velmi rychlo.
totiz,ak sa zelenina tepelne upravuje dlhsie ako 20 minut,vraj sa uz stava kyselinotvorna,nie je zasadita.

bola vyborna,naozaj.ani som ju nemala prikrytu a bola rychlo.dala som si kustik cesnakoveho masla na dno woku ,sparglu nakrajala na kusky,kalerab na drobne kococky,kedze ten je tvrdsi ako spargla.podlievala som to vodou a dusila rychlo,ked sa posledna voda vydusila,posolila som to,postruhala 1 strucik cesnaku a posypala stipkou bazalky-fakt rychle a jednoduche.uvidis.
zelena je jemnejsia,staci jej kratko,biela potrebuje trochu viac casu,preto ju krajam na mensie kusky ako zelenu.
sparglu nerobim v celku,lebo sa potom zle kraja.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kurací paprikáš s kolienkami. Kura bolo veľké, tak bude aj na zajtra.
7 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

osky Pozri príspevok
dnes som na woku udusila zelenu sparglu a zeleny kalerab,pripravila som Ebly/to je taka zvlastna priloha z tvrdej psenice,skoro ako ryza /,zmiesala so zeleninkou a ochutila som to cesnakom,solou a bazalkou.mnam.
daj mi prosím ťa typ - ako vyberáš špargľu pri nákupe aby nebola "drevená"
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže dnes bola rodinná brigáda na záhrade, popoludní sme grilovali, mňam. Masko, zeleninka, pochutiny, ak niekto veľmi chcel tak čerstvý chlebík.
na večeru pomazánka, zasa čerstvo upečený chlebík a po večeri sangria s ovocím na oslavu úspešného dňa.
Zajtra kačacie stehná, kapusta, knedľa a mančaft odchádza z domu. Zasa budem sama.
ale pekný víkend.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

srska Pozri príspevok
daj mi prosím ťa typ - ako vyberáš špargľu pri nákupe aby nebola "drevená"
nezabudol si ju očistiť a zrezať?
Zo zväzku špargle treba stiahnuť kožu, asi tak tri centimetre od hlavičky, kde už je hrubšia. Použite škrabku na zemiaky.
http://babetko.rodinka.sk/vyziva/recepty/spargla/
Naposledy upravil lujza.j : 28.04.12 at 20:39
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
nemám problem kúpiť od Igla, ale ked je kvalita rovnaká-porovnateľná nemienim preplácať, skoro všetko kupujem u "vás", od Igla majú aj v lidli, asi pôjdem v pondelok, tak zakúpim.
treba ich spraviť ako je na krabici robím ich na papieri. mojej dcére také nechutia ona ich potrebuje mať mastné.ja to jem iba výnimočne.hranolky z trúby sú tiež fajn.
tak akurát sú v akcoške...
http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/lidl...4182_29986.htm
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, pečené kurča na cesnaku, dusené kura s babymrkvou a hráškom, dusená ryža s hráškom, paradajkovo-cibul'kový šalát. Po obede torta Red Velvet.Recept som si trošku upravila a dala do nej čerstvé jahody. V tomto teple dobre padla, bola osviežujúca.
PC150173.jpg  
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať