Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Ivenka Pozri príspevok
Zitka, ten Medvedí cesnák som začula pred týždňom, a Ti poviem že to ma šmrnc.....
Ja som pil stavu vylisovanu z medvedieho cesnaku, este mam trochu vo flaske, a poviem ti, to len je smrc a sila zaroven. 1 polievkova lyzica staci, a akoby do zaludka udrel blesk. :-)
2 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Slayer666 Pozri príspevok
Neviem, nemal som ho este. Ani ja nie som odbornik, ...
No, tak zase tak blbnut sa mi s tym nechce, ze vymyslat slova na chut. :-) Chuti dost silno, vyrazne, a po chvilke zacne dost stipat v hrdle . Maloktory olej, co som chutnal, tak stipal. Mal som uz aj nejaky drahsi a ten stal 3x tolko , a mal taku prilis jemnucku chut, skoro ziadnu. Tak tento je presny opak, ma taku vyraznu aromu.
Neviem odkial si, ale ak chces, poviem ti kde ho dostal v BA. Je velmi lacny, liter stoji iba 5,5 eura. Lacny ale nemusi nutne znamenat nekvalitny.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

lofr Pozri príspevok
No, tak zase tak blbnut sa mi s tym nechce, ze vymyslat slova na chut. :-) Chuti dost silno, vyrazne, a po chvilke zacne dost stipat v hrdle . Maloktory olej, co som chutnal, tak stipal. Mal som uz aj nejaky drahsi a ten stal 3x tolko , a mal taku prilis jemnucku chut, skoro ziadnu. Tak tento je presny opak, ma taku vyraznu aromu.
Neviem odkial si, ale ak chces, poviem ti kde ho dostal v BA. Je velmi lacny, liter stoji iba 5,5 eura. Lacny ale nemusi nutne znamenat nekvalitny.
Nemusis vymyslat, staci, ked povies, ako chuti. Aj pokazeny olej moze stipat. Skratka bud chuti prijemne po nejakom ovoci si bylinkach alebo po napiti sa mas chut sa ist vyzvracat.

Suhlasim, ze lacny nemusi nutne byt nekvalitny, ale treba si uvedomit, ze sa bavime o extra panenskom olivovom oleji. To znamena, ze ta cena musi byt schopna pokryt naklady, ktore musi mat ten vyrobca s vyrobou oleja, tzn. dan z pozemku, obrabanie pody, zavlazovanie a vobec vsetky tie starosti okolo starostlivosti o stromy, zber, presun do lisu, lisovanie, plnenie do flias a potom tu mame veci ako doprava, dan a to, co si uctuje velkoobchod, maloobchod atd. A este tu mame tie faktory, ktore vplyvaju na kvalitu oleja po vyrobe, kedze olej sa kazi. Z toho, co som cital, sa podla mna v Taliansku neda extra panensky olivovy olej za 5.50€/liter ani vyrobit, uz vobec nie este aj u nas predat bez toho, aby zoxidoval.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Slayer666 Pozri príspevok
Nemusis vymyslat, staci, ked povies, ako chuti. Aj pokazeny olej moze stipat. Skratka bud chuti prijemne po nejakom ovoci si bylinkach alebo po napiti sa mas chut sa ist vyzvracat.

Suhlasim, ze lacny nemusi nutne byt nekvalitny, ale treba si uvedomit, ze sa bavime o extra panenskom olivovom oleji. To znamena, ze ta cena musi byt schopna pokryt naklady, ktore musi mat ten vyrobca s vyrobou oleja, tzn. dan z pozemku, obrabanie pody, zavlazovanie a vobec vsetky tie starosti okolo starostlivosti o stromy, zber, presun do lisu, lisovanie, plnenie do flias a potom tu mame veci ako doprava, dan a to, co si uctuje velkoobchod, maloobchod atd. A este tu mame tie faktory, ktore vplyvaju na kvalitu oleja po vyrobe, kedze olej sa kazi. Z toho, co som cital, sa podla mna v Taliansku neda extra panensky olivovy olej za 5.50€/liter ani vyrobit, uz vobec nie este aj u nas predat bez toho, aby zoxidoval.
Neviem po akom ovoci chuti, ale chut je fakt vyborna, lepsia nez taky co stoji 14 eur v tom istom obchode. Dotycny hovori, ze ich vozi priamo z talianska. V podstate, je to zatial najlepsi olej, aky som chutnal, urcite je lepsi nez vsetko bezne v supermarketoch, vratane Borges, ktory stoji cez 10 eur na liter.
Asi to teda nebude ultra degustatorska kvalita, a mozno by sa degustator zhrozil. Este ma napadlo zabehnut do mojho oblubeneho talianskeho shopu, kde maju dobre veci, majitel je v pohode, a tam urcite nebudu mat nekvalitne oleje. Co viem, najlacnejsie tam zacinaju na 9 eur/ liter, tie najlepsie sa blizia k 20. Velmi sa mi nechce vyvalit 10 eur za taky pokus, moje peniaze na pokusy tecu inym smerom v inych temach. :-) Preto som myslel, ze to vyriesim lacno tvojim nazorom, skoda ze si dotycny olej teda nechutnal. :-)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes madarsky gulas http://mojerecepty.sk/madarsky-hovadzi-gulas.html
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ivenka Pozri príspevok
Zitka, ten Medvedí cesnák som začula pred týždňom, a Ti poviem že to ma šmrnc.....
Ivenka čo má s cesnakom šmrnc? Rastie tu v susedovej záhradke a sused mi ho ponúkol....a ja neviem čo s ním okrem zjesť ho s maslovým chlebom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Polievka so zeleného hrášku so strúhaným cestom a plnená paprika so zemiakmi. A ja som dnes konečne po dlhej dobe varila.... ale muž musel asistovať.
5 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

DanielaSĽ Pozri príspevok
Polievka so zeleného hrášku so strúhaným cestom a plnená paprika so zemiakmi. A ja som dnes konečne po dlhej dobe varila.... ale muž musel asistovať.

Daniela, škoda že tak ďaleko bývaš. Ten obed je podľa mojej chutí, mňammmmmm......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďaleko? Šak to kúsok - KE ......v pondelok tam idem akurát. Už 6.ty krát od 15. marca. Sadaj na metlu a štartuj ....ešte ostalo.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

DanielaSĽ Pozri príspevok
Polievka so zeleného hrášku so strúhaným cestom a plnená paprika so zemiakmi. A ja som dnes konečne po dlhej dobe varila.... ale muž musel asistovať.
ta by som sa ponukol aj keby zemiaky nezvysili
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ďaleko? Šak to kúsok - KE ......v pondelok tam idem akurát. Už 6.ty krát od 15. marca. Sadaj na metlu a štartuj ....ešte ostalo.

Metla dostala "defekt",......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A veru uvarili sme akurát...ale celozrnný chlieb ti môžem ponúknuť....
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes s dcérou babská jazda - odignorovali sme varenie a spravili sme si šalát z reďkovky, vajíčok a bieleho jogurtu. Aby sme tú zdravú stravu vykompenzovali, treskli sme si k poobedňajšej káve koláč s kopcom šľahačky
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dnešný obed na chate chatičke, zeleninová polievka s krupic. haluškami, halušky s bryndzou a slaninkou, a ešte pred odchodom na večeru chlebík s bryndzovou pomazánkou, a terazky po návrate domov ovocné tiramisu.
5 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes sme jedli s veľkou lyžicou na oslave 60 - tky
obed - kurací vývar, plnené kuracie prsia, opekané zemiaky, ryža + kopec zeleninovej prílohy, poobede ku káve ochutnávka 60 - tkovej torty
večera- vyprážaný bravčový rezeň, zemiaková kaša uhorka
okrem toho rôzne zákusky, domáce kysnuté koláče, aj niečo ostrého a teraz doma trezalkový čajíik
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes pecene parky/ z Radatzu-Otakaringsbierbratwurstel/,chlieb,ladovy salat,horcica
1 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Špenátová polievka - z čerstvého špenátu zo záhrady, segedínsky guľáš, knedľa.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

U nás dnes lečo z 2,5 kila papriky pre troch a syn lečo nemá rád, mal pizzu.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ako skoro každú nedeľu, tak tradične hovädzia polievka s rezancami. Plnené kuracie rezne (šunka a sýr), k tomu pár nových zemiačkov a paradajkový šalát. V rúre sa už pečie bryndzovník.
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

kurací vývar, kuracie rezne v nivovej omáčke, opekané zemiaky. Po obede budem robiť pre syna do jaslí šišky zo špaldovej múky... a možno aj bábovku budem robiť...
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať