Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes hovädzia rezancová polievka, a druhé omáčka syrovo - horčicová s ryžou a v chladničke som našla zvyšky tvarohu, tak som ho zmiešala s vodou a múkou a urobila hrubé rezance s opraženou strúhankou na masle a bohato ocukrila, olizovali sa aj puboši aj krpci.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Unás polievka tieš klasika, kuracia s rezancami, bravové soté s hranolkami v rúre pečenými.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Unás polievka tieš klasika, kuracia s rezancami, bravové soté s hranolkami v rúre pečenými.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen Pozri príspevok
kurací vývar, kuracie rezne v nivovej omáčke, opekané zemiaky. Po obede budem robiť pre syna do jaslí šišky zo špaldovej múky... a možno aj bábovku budem robiť...
bábofka bude až zajtra, už sa mi nechce...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pecene bravcove,parena mrazena zelenina,tarhona,ladovy salat
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

vepřo, knedlo, zelo, a všetko sa zož.. zjedlo, môžem zasa zajtra kuchtiť, len neviem čo
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dnes polievka zo včera, kuracia so slížami.
Druhé sekaná vylepšená strúhaným syrom - urobím bochník a dám piecť. K tomu varené nové zemiaky, šalát.
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nam zostalo zo vcera - polievka z cervenej sosovice a pirohy - bryndzove, tvarohove a lekvarove
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Včera aj dnes: zeleninová polievka, vyprážaný rezeň so zemiakmi a uhorkou.
Obrázok 419.jpg  
6 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

To som presne myslela, že na chlieb. A moji kolegovia chlapi niečo riešili v súvislosti s pálenkou. Popýtam sa.
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes polievka zo zelenej fazuľky so smotanou na kyslo a koložvárska kapusta so zemiakmi , ostalo od nedele...
9 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Dnes ja dojedam kuraciu pečienku zo soboty a včera bolo bravčové stehno na prírodno, do toho som práskla lečo a keď bolo mäsko mäkké, vybrala som ho a lečovú šťavu som rozmixovala. Mňamky, ani zahusťovať netrebalo. K tomu nové zemiačiky a zeleninový šalát-paradajka,uhorka,zelená cibuľka.
10 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

kotlíkový guľáš jelení od včera
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes dojedáme zo včera , ale mám chuť na sedliacku omeletu a na fazuľkovú polievku strúčikovú na kyslo - bude zajtra
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zeleninove celozrnne spaldove cestoviny /na kustiku masla som opiekla mladu nadrobno najrajanu cibulku,pridala som mrazenu zmes z mrkvy,karfiolu,hrasku a kukurice,k tomu cerstvu bielu sparglu,posolila a dusila rychlo vo woku/,hotove zamiesat k cetovinam a do toho este kopu zelenej vnate z mladej cibulky/.
ja som to jedla len take,ale moj muz si k tomu dal aj plat bravcoveho peceneho zo vcera...on je bez mäsa celkom chory.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak som si namočila veľkú fazuľu, v špajzi objavila klobásu, takže zajtra bude polievka, ktorú môj zaťko miluje.
Druhý chod bryndzové halušky s domácou slaninkou, ktoré zať nemusí (naje z polievky), ale moja dcéra ich zbožňuje - super čerstvá majová bryndza. takže kompromis.
Na večeru vykostené zapečené kuracie stehná, ryža, čalamáda.
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Som rád, že nemusia, ja som tiež nemal rád to čo som musel.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Doteraz sa mi nestelo urobiť bábofku, dnes francúzske zemiaky, po obede budem robiť osie hniezda na zajtra synovi do škôlky...
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..u nas dnes segedin s knedlou..
8 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zivanska v rure doma
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať