Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes zapecene zemiaky http://www.svetreceptov.estranky.sk/...zemiaciky.html
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Akosi sme sa s tými zemiakmi zhodli. Ja robím kyslú zemiakovú polievku a vyprážaný sýr zo zemiakovou kašou a tatarkou. Idem piecť rebarborový koláč. Robím ho ako berlínske rezy ( naspodok maslové cesto, posypem orechami na to rebarboru a navrch piškótové cesto), je to mňamka.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už pár dní by som si ku hocikomu z vás skočila na obed, samé dobroty, ja sa neviem dojesť pažítky, bude demikát. A na večeru pečutky.
Vybrať z chladničky čo treba dojesť, rozložiť na starší chlebík a pečivo natreté maslom, alebo kečupom, dobre posypať bazalkou, provensálskym a cesnakom, nakoniec syr a prudko zapiecť pod grilom. Najprv uvariť hrniec dobrého čaju.
Naposledy upravil kukučka : 11.05.12 at 17:03
8 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

witch Pozri príspevok
Aj ja ľúbim zemiaky, robila som ich teraz "na kyselo" - pokrájať na tenké plátky, urobiť zásmažku z masla a z múky (dávam grahamovú), zaliať vodou, pridať trochu rasce, bobkový list, trochu sladkej papriky a dusiť - na záver podľa chuti octu. Mama ich kedysi robila a raz sa pomýlila, zobrala namiesto fľaše octu vedľa stojaciu veľkú fľašu alpy -a boli sme bez obeda!

a dnes ešte polievka krémová zelerová - muž ju miluje - a ja potom jeho!
Prosím, pridaj recept na zelerovú polievku.....
1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vo štvrtok: cesnaková polievka s opekaným chlebom, prírodný pezinský rezeň, zemiaková kaša, šalát
V piatok: pórová polievka s vajcom, bryndzové halušky so slaninkou
10052012187 2.jpg  
11052012189 2.jpg  
1/1
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
20. týždeň
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
dogicka Pozri príspevok
Prosím, pridaj recept na zelerovú polievku.....
Robím takú jednoduchú: nastrúham celý zeler polku na jemno, polku na hrubšie, 1-2 mrkvy na hrubo, osmažím na masle (alebo oleji), poprášim grahamovou múkou, zalejem vodou, osolím, pridám bobkový list, sušený ligurček a zelerovú vňať. Na záver zjemním deci mliekom, nemusí byť. Podávam s nakrájanou hriankou (krutóny). Pomer zeleru a vody - polievka musí byť hustá. Môže sa dochutiť aj čiernym korením.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás rizotko
6 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
.. ja mám doma mäsožravca čo neznáša buchty a sladké jedlá, takže hovädzia polievka so zeleninou, pečené stehienka , šalát a pečené zemiaky s cesnakom a hlávkový šalát s olejom a octom... Včera bola kapustová kyslá obyčajná, bravčové mäsko s ryžou a hruškový kompot...
Poviem úprimne už mám toho varenia- hlavne toho vymýšľania poriadne dosť- malá je už mesiac doma a denne čerstvé variť- no hotové zúfalstvo na vymýšľanie.. jednu výhodu mám, že hlávkovým šalátom s paradajkami olejom, octom a fetou- to stačí len trocha čerstvého pečiva a malú poteším- to vie jesť veľmi často, len nech to nie je sladké bezmäsité jedlo
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja tiež často varím, muž si musí brať obed do práce/ má celiakiu/ občas sa inšpirujem tu
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

A zasa zemialy. Pangasius, zemiaky, hruškový kompót. Zemiaky varené pokrájané. Nechala som trochu v hrnci, niektoré, som pomačkala, pridala vegetu, vňaťku, trochu na masti opraženej mletej papriky a bola aj polievka, hoci ja ináč sa bez polievky obídem
Na nedeľu som kúpila dnes husokačku, už je nasolená v pekáči a pečienka zatiaľ na tanierku. Idem pokrájať sadlo a mastné kožky na škvarky a zajtra bude mňamka.
Pangasius, zemiaky, hruškový kompót 017.jpg  
Pečienka 55 dkg 016.jpg  
Husokačka 014.jpg  
1/1
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes nič extra - zeleninová polievka, lečo , a na víkend som už navarila plný hrniec segedínu s knedľou keďže je najlepší viackrát ohrievaný ( v sobotu záhrada v nedeľu oddych )
dnes som natrafila na dobrú májovú bryndzu a v tej súvislosti ma napadlo že moja babka varila výbornú bryndzovú polievku, len nemám recept, ak by niektorá gazdinka mala budem vďačná
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes bolo tak teplo,ze som odmietla kuchtit.
nakupila som viac druhov celozrnneho pecivka,ja som si dala udenu rybu a veeeela jarnej cibulkovej vnatky,redkvicky a uhorku
moj muz domace vajicka na sposob prazenice a tiez vela cibulky aj s vnatkou,redkvicky a papriku-on uhorku a udenaca nema rad.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zajtra len nieco podobne,nenarocne a lahsie,lebo vecer ideme na oslavu 30-tky,ako to uz v Rakusku byva/teda aspon v okruhu nasich pribuznych a znamych/,ziadny tanec,ziadne spevy...len sa sedi,popija a napchava.ledva sa clovek potom postavi.uff,uz aby som to mala za sebou.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
katka 23 Pozri príspevok
dnes nič extra - zeleninová polievka, lečo , a na víkend som už navarila plný hrniec segedínu s knedľoukeďže je najlepší viackrát ohrievaný ( v sobotu záhrada v nedeľu oddych )
dnes som natrafila na dobrú májovú bryndzu a v tej súvislosti ma napadlo že moja babka varila výbornú bryndzovú polievku, len nemám recept, ak by niektorá gazdinka mala budem vďačná
Demikát

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Tvarohové gule s grankom a roztopeným maslom, mrkvová polievka s ovsenými vločkami.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes využijeme ešte pekný deň a hurá do prírody na guláš. Varia muži, lebo ten ich je vraj najlepší.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes využijeme ešte pekný deň a hurá do prírody na guláš. Varia muži, lebo ten ich je vraj najlepší.
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Od včera ešte niečo ostalo a dnes budú zapečené drobné zemiaky so šupkou v trúbe s cibuľou a slaninou , zemiakové placky na večer..
4 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Kapustová polievka z mladej kapusty, marinované kuracie stehná narýchlo opečené na oleji, šalát z čerstvej miešanej zeleniny. Ako dezert domáci tvaroh vymiešaný s trochou pochúťkovej smotany a vanilkovým cukrom s malinami s mrazničky.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať