Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Segedínsky s knedľou , zeleninová polievka , dnes varila babka a ostane aj na zajtra.
4 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Dnes domáca rajčinová polievka, zapekané zemiaky so zelenými fazuľovými struky a syrom, zákusok pité jablkové a tvarohové, jabĺčko.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Poradíte mi nejaký dobrý recept na zapekané zemiaky ako prílohu? Ja si zemiaky osolim a predvarím v tlakovom hrnci, potom vysypem na plech, trocha polejem olejom a vodou a pečiem odokryté na režime zhora a zdola...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Robím, aj dnes som robila také, vymastím nádobu( buď jenskú misu, alebo plech) zemiaky nakrájam na kolieska, osolím, pokmínujem a šup s nimi do predhratej rúry na takých 15-20 min, polejem ešte trochou oliv. oleja, počas pečenia sem tam poobraciam, aby sa opiekli rovnomerne. Sú krásne sfarbené, chrumkavé, mňamky.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zdenka175 Pozri príspevok
Poradíte mi nejaký dobrý recept na zapekané zemiaky ako prílohu? Ja si zemiaky osolim a predvarím v tlakovom hrnci, potom vysypem na plech, trocha polejem olejom a vodou a pečiem odokryté na režime zhora a zdola...
Gratinovane zemiaky - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24130

ale najradsej mam obycajne pecene s rascou - ako Tweety pisala vyssie, len ja ich krajam na krizalky a nie na kolieska
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
mňa naučila dcérka - recept z detskej kuchárky:
zemiaky omyjeme, aj s šupkou nakrájame na 1/4, dáme na plech vyložený peč. papierom, potrieme oliv olejom, v ktorom je rozmiešaná soľ, červená paprika a čierne korenie (dá sa obmieňať). Pečiem cca 35-45 min na 200 C v el. rúre. Podávam ako prílohu, alebo len tak s kyslou kapustou.
2 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Moje pečené zemiaky:
zemiaky rovnakej veľkosti umyjem, prekrojím na polovicu, každú polku pomocou lyžice rozkrájam na plátky ( vložím zemiak do lyžice a krájam, takto ho nedokrojím až do konca je len narezaný), spodnou reznou plochou uložím na pekáč potretý olejom, vrch osolím, orascujem a pokropím olejom, upečiem .... výborné ako príloha k omáčkovým jedlám, alebo ako samostatné jedlo, k tomu cibuľa s kyslou smotanou...
1 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Dnes cerstva hliva, konzerva sampionov a kusok kuracich prs podusene na cibule a cervenej paprike s haluskami a uhorkovy salat.
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Surové zemiaky si na robote nakrájam na tenké plátky, preložím ich do väčšej misky. Zemiaky posolím, popeprím, pridám muškátový oriešok- postrúhany .Šľahačkovú smotanu s mliekom v pomere 1:2 zmiešam a vylejem na zemiaky.Rukou poriadne premiešam, aby sa jednotlivé kolečka zemiakov oddelili . Takto ochutené zemiaky dám na plech a na vrch dám ešte plátky masla. Pečieme v rúre . Nám veľmi chutia.
6 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Zemiaky nakrájam na menšie kúsky , pridám grilovacie korenie, rozmarín, olej, nakrájanú cibulku, cesnak , domácu klobásku a slaninku . Tá vôňa pri pečení je úžasná . Určite budú chutiť.
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Takto som ja robievala "letné" francúzske vo veľkej hlbokej panvici, len som najprv tú cibuľu upražila, aj cesnak, vybrala von a potom pridávala na vrstvy. Letné preto, lebo som tam pridala aj mladú zeleninu alebo aspoň pór a papriku. To už nebola príloha, ale hlavné jedlo.
Ja tie americké v reštauráciach nemusím, bývajú z nekvalitných zemiakov a vysušené. A k mäsu aby vyniklo mám radšej kašu, alebo obyčajné varené zemiaky.
Pečené a aj ochutené jeme s mliekom ako samostatné jedlo.
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som včera robila klasické francúzske zemiaky, mám ešte staré.
dnes fazuľová polievka, a "veľkonočná baba", na sviatky som ju nerobila, tak dnes pre syna áno - nakrájané rožky trochu navlhčené vo vývare z údeného masa, kopec vajec, cibuľka, pažitka, trošku korenia, nakrájané údené masko - zapiecť. Výborné teplé, ešte lešie studené.
Na večeru domáci chlieb a nátierka z avokáda, čaj, vínko.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes mame kotlety s hlavkovym salatom a ryzou.

zajtra bude znova zelena spargla-parena,mnam,ved je sezona v plnom prude treba sa jej napapat,k tomu parene mlade zemiacky s petrzelkou.zeruchou a pazitkou,a pecene kuracie stehna v marinade.

ako dezert bude ovocie-kiwy,ceresne,melon,cucoriedky a jahody-nech si vravi co chce kto chce,ale ja mam akysi abstak po tomto ovoci,tak aspon na sviatok-kazdy dostane svoj diel na maly tanierik-nekupila som z kazdeho 10 kg.....
ale upeciem znova aj racio babovku,lebo pridu nasi,tento raz s kakaom,hrozienkami,sekanymi orechami a poliata bio cokoladou.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Bryndzové halušky s údenou slaninkou z májovej bryndze, už dávno som jedla takú dobrú bryndzu.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Labužnícke zemiaky.

8 väčších zemiakov
8 strúčkov cesnaku
2 PL oleja
1/2 čl soli, čierneho korenia
1/2 šálky posekanej cibul'ovej vňate
1/4 šálky posekaného čerstvého rozmarínu alebo 2PL sušeného.
Umyté zemiaky aj so šupkou rozkrájat' na štvt'ky a piect' na jemne potretom pekáči, potirtam papier na pečenie. Ked' budú skoro upečené, posolit' okorenit', posypat' posekaným cesnakom, rozmarínom a cibul'ovou vňat'ou.
Zemiaky sú výborné aj samé, alebo ako príloha k mäsu.
5 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
evaj63 Pozri príspevok
Labužnícke zemiaky.

8 väčších zemiakov
8 strúčkov cesnaku
2 PL oleja
1/2 čl soli, čierneho korenia
1/2 šálky posekanej cibul'ovej vňate
1/4 šálky posekaného čerstvého rozmarínu alebo 2PL sušeného.
Umyté zemiaky aj so šupkou rozkrájat' na štvt'ky a piect' na jemne potretom pekáči, potirtam papier na pečenie. Ked' budú skoro upečené, posolit' okorenit', posypat' posekaným cesnakom, rozmarínom a cibul'ovou vňat'ou.
Zemiaky sú výborné aj samé, alebo ako príloha k mäsu.
výborný nápad, ja k tomu urobím syrovo-mäsové placičky alebo guľky, to bude mňamka. Paradajkový šalát.
Na večeru špenát.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes mám uvarenú šalátovú polievku a prírodné bravčové rezne s novými zemiačkami a ešte šalát.
5 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dnes som si naplánovala fašírky s kelom a zemiakovú kašu. Idem krájať kel / celý od stredu zhnitý... Kúpila som v pondelok/ tak rýchlo do obchodu či ešte nemajú, nemali tak som dala do fašírok čínsku kapustu. Som trpla, že aké to bude, ešte som také nerobila. A dobre
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Polievka protičervom, dusené hovädzie na mrkve a hrášku, varené zemiaky posypané pažítkou, dezert - zeleninový šalát s jogurtovým dresingom....
2 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dnes pride syn z internatu, pecene bravcove, spenat. privarok, zem. pyre
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať