Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

kuracie soté s nivou a šampiónmi,ryža
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kuracia polievka s veeeeela zeleninkou, kura je s rodokmenom, fajne maskove , masko z polievky s novymi zemiackami s petrzlenom a zeleninovy salat
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak dnes mám veget, všetci sú na guláši a ja si hoviem na záhrade. Mám vypražené žampiony s nivou a večer keď sa vrátia hladní, tak som dala kuracie prsia do marinády a rýchlo im urobím. Môžu jesť aj s chlebom.
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
tuším kuracia nedeľa pripájam sa... kuracie šnicle, mrňavé zemiačiky s vňaťkou a hora uhorkového šalátu s cesnakom
5 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

"Vepřo po provensálsku+fialové zelí+ parený knedlík".
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Indeed Pozri príspevok
"Vepřo po provensálsku+fialové zelí+ parený knedlík".
Akoze vela cesnaku, olivovy olej a paradajky?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som okrem kuracích rezňov vysmažila aj cuketové kvety - to len ako takú drobnosť. A okrem uhorkového aj paradajkový šalát s cibuľkou, bazalkou a balsamicovým octom.
Polievka bola z mladého býka - predaj z dvora. Výborné mäso.

v chladničke sú ešte poháre s jahodovou želatinou. Možno sa niekomu bude chcieť ušľahať aj šľahačku
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Na ranajky omeleta s kozakmi. Len na masle nakrajane cerstve kozaky orestovat, osolit (lebo neosolene kozaky su nieco otrasne), pridat pokrajany jarny cesnak, potom dve vajcia a je to.

Po tomto som si este dal krajec tarte aux pommes, co je klasicky francuzsky jablkovy kolac - klasicka forma z masloveho cesta (maslo - dvakrat tolko muky, vajce, cukor sol), to sa upecie bez plnky, potom sa tam da crème pâtissière (cize cukrarsky krem - v mlieku sa zvari polka vanilkoveho struku, prekrojeneho, so semienkami vytlacenymi, zltka sa vyslahaju s cukrom a tym sa to mlieko zahusti; moze sa pridat aj trochu muky), niekolko tvrdych jablk sa ocisti, vydlabe a pokraja na tenke platky, ktore sa potom vyukladaju na ten krem. Cele sa to potrie jablkovym zele (v Normandii s trochou jablkovice) alebo marhulovym dzemom no a pecie sa to.

Na obed pasta e fagioli. Neviem, ci to ma aj slovensky nazov, ktory by nebol prilis dlhy, ale v podstate nic zvlastne a poznaju to asi vsade, akurat ten taliansky nazov je znamejsi. Bolo nieco treba vymysliet s tou fazulou, ktorou som vcera zatazil formu na kolac pri peceni. Biela fazula sa uvari, na olivovom oleji alebo na masti sa osmazi cibula, mrkva, zeler a potom sa prida aj pokrajana paradajka ci dve, prida sa to k uvarenej fazuli spolu s nejakou spikovou kostou, udenym kolenom, kusom schwarzwaldskej sunky alebo takym niecim, a necha sa to este spolu varit, cast fazule sa moze pomixovat kvoli zahusteniu. Pripravi sa cesto z jedneho vajcia a asi 80g hladkej muky a z toho sa spravia fliacky, ktore sa uvaria v polievke. Uz len dosolit a dopeprit. Druhy chod je uplne zbytocny. Obed prakticky zadarmo.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Slepačia polievka s rezancami, obrátené rezne, zemiakové pyré, hlávkový šalát...
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Slepačia polievka s rezancami, dusené morčacie horné stehno so zelenonou, dusená ryža s hráškom. V poslednej dobe chce syn len takúto ryžu.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj muz upiekol bravcove s novymi zemiakmi a k tomusalat lolo rosso.
ja som vsak nebola doma,tak som to zajedla v meste-sampionova pizza.
v tej pare by mi aj tak to mäso nepreslo,ja som skor bezmäsita.bude mat aj na zajtra,aspon nemusim vymyslat.
ale vecer sme boli na bio zmrzlinku,zgniavili sme po styri kopce,som ako sud.
2 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes sme mali pečené kuracie krídla a stehná, trochu podliate vínom, kurací vývar, po obede som piekla vianočku (syn má v stredu na obed žemľovku, tak nech mám základ) a perník (utorok na olovrant v škôlke)...
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

šarišské pirohy http://www.svetreceptov.estranky.sk/...ke-pirohy.html
1 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Od včera ostala kuracia polievka s rezancami , koložvárska kapusta , tej som spravila celý plech takže ju budeme jesť do stredy.-dúfam. Ako koláčik som spravila trio rezy . Tento koláč je pre tieto horúce dni osviežujúci a hlavne vynikajúci..
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Od včera ešte ostalo, tak dnes len rizoto
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

od včera rezaňová polievka, a bravčové v strúhanke dusené s koreňovou zeleninou a s ryžou,
v sobotu sme mali vyprážaný karfiol so zemkašou a zeleninovým šalátom.
2 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Šalátová polievka, makové šúľance.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

muz ma este bravcove pecene,aj na zajtra.
ja som si urobila na tom vypeku z jeho mäska spaldove celozrnne penne rigate so zelenou fazulkou a bielym tofu,dochutene tekvicovym olejom a k tomu misu salatu/redkovka,ladovy a lolo rosso/
5 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás sa dnes chystajú francúzske zemiaky s uhorkovým šalátom a pre decká tvarohové a makové rezance.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Šalátová polienka a parené buchty s jahodami poliate čokoládou alebo s tvarohom.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať