Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

tip z minulého týždňa - baranina z chrbta na leči s cestovinou, v sobotu boli halušky s bryndzou, v nedeľu kozľacina pečená s korením Gyros, k tomu pre jedných kapusta s knedľou a pre druhých len mäso s výpekom a tarhoňou. Polievka klasika rezancová z baraních kostí. To nám ako tak do včera vyšlo a dnes sa chystá boršč, rizoto, a puboši idú piecť palacinky.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Paradajkova polievka,kolienka a bravcove na smotane, uhorkovy salat.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

msa, pre pána, aké je tvoje meno? Veď takto sa ani nemôžem objednať k tebe za stravníka.
A veru rada by som. To máš mäsko z vlastného chovu?
Ja mám rada tento recept:
baraninu vcelku opiecť, potrieť horčicou a kečupom a udusiť. Ak sú kvalitné suroviny, tá šťava je vynikajúca. Minule som tak urobila aj srnčie, dobrota veľká.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

1Dara Pozri príspevok
hovadzia polievka, musaka - robievam podla tohto receptu, je vybornaaaa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30721
Túto musaku som veru dlho hľadala. Jedávala som ju často v Grécku, ale každý rok bola iná. Raz som mala takú úžasnú, že som si ju chcela doma spraviť. Pátrala som po receptoch, sama som skúšala, no nič som neobjavila. Toto mi najviac na ňu pasuje, akurát ja som v tom bešameli cítila múku akoby hrubú, akú dávaš?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

kukučka Pozri príspevok
msa, pre pána, aké je tvoje meno? Veď takto sa ani nemôžem objednať k tebe za stravníka.
A veru rada by som. To máš mäsko z vlastného chovu?
Ja mám rada tento recept:
baraninu vcelku opiecť, potrieť horčicou a kečupom a udusiť. Ak sú kvalitné suroviny, tá šťava je vynikajúca. Minule som tak urobila aj srnčie, dobrota veľká.
moje meno je maja, a dik poteší, áno mäso máme z vlastného chovu, aj za stravníka sa môžeš kľudne prihlásiť, jeden hladný krk navyše u nás nič neznamená . skúsim aj tvoj recept niekedy, akurát, že to nebude vcelku , väčšinou máme všetko naporcované, aby sme sa nebili .
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Kvaka Pozri príspevok
Túto musaku som veru dlho hľadala. Jedávala som ju často v Grécku, ale každý rok bola iná. Raz som mala takú úžasnú, že som si ju chcela doma spraviť. Pátrala som po receptoch, sama som skúšala, no nič som neobjavila. Toto mi najviac na ňu pasuje, akurát ja som v tom bešameli cítila múku akoby hrubú, akú dávaš?
ja davam do besamelu vzdy hladku muku - oprazim na sucho, pridam olej, mlieko a prevarim, ochutim, odstavim a pridam syr a zltky

bielky co zostali som vcera dala do cesta na jablkove pyte - mnamka ... cesto som ale nevalkala ale struhala na plech

no a dnes rano som navarila rychlovku - tekvicovy privarok, a k nemu na cibulke a paprike hovadzie masko, co zostalo z polievky
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Špagety so slaninkovo-paradajkovou omáčkou, synovi zostane aj na zajtra.
1 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

1Dara Pozri príspevok
hovadzia polievka, musaka - robievam podla tohto receptu, je vybornaaaa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30721

tak som dnes vyskúšala po prvýkrát túto musaku...a je fakt výborná,robila som ju s cuketou...veru mňam
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kuracia polievka s haluskami a zeleninkou, ryza a kuracie prsia na broskyni, +urobim tekvicovy privarok, kto bude mat este chut.
3 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..u nas sa majstruje, takze bude len gulas s chlebom a vnuk si rozkazal spagety s morcadelou..
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kyslá šošovicová polievka a langoše so syrom a cesnakom
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

u mňa dnes čo chladnička dá
všeličo tam je - ryba odvčera, lečo s vajíčkom, čínska pomsta (kuracie s ananásom a ryža) , chlebík, šunka, syr, salámka, paprika, rajčina, cibuľa... majú na výber
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Keď mám dovolenku, užívam si funkciu "žienka domáca" a pácham aj také veci, ako napr. tie minulotýždňové lokše ... takže dnes som sa vrhla zase na poctivé domáce rezance a aby to bolo jak sa patrí, fazuľovica nesmie chýbať. Čerstvé slíže nám najviac chutia iba také holé, trochu omastené a posolené. Dobre sme sa nagnávili ... zajtra budú sladké tvarohové alebo slané s vajcom a uhorkou.
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes spagety s tuniakom a paradajkami,
zajtra halusky s tvarohom a slaninkou,
v piatok fazulovica s udenym kolenom, langose a vecer grilovacka
v sobotu budeme na zahrade len dojedat
4 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

zázračná polievka, tekvicové placky, dusené bravčové, strúhaný syr, budeme mať do piatku
v sobotu urobím polievku z tekvicových jadier, čo mi zostali, keď som robila placky, a asi segedín, už sme ho dávno nemali
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

synovi zostali zo včera špagety a pre nás troch velikánsku hlbokú panvicu leča. Dúfam že mi z neho ostane aspoň trošku na zajtra, ked' mi ho tí žrúti nezjedia.Hlavne dcéra.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mám otázku. Udusila som na žltej paprike dubáky a ku koncu som pridala papriku také hubové lečo. Spravila som toho ale privela. Dá sa to dať do mrazničky? Pýtam sa kvôli tým hríbom. Naozaj som to s tým množstvom prehnala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

2009 Pozri príspevok
Mám otázku. Udusila som na žltej paprike dubáky a ku koncu som pridala papriku také hubové lečo. Spravila som toho ale privela. Dá sa to dať do mrazničky? Pýtam sa kvôli tým hríbom. Naozaj som to s tým množstvom prehnala.
AJ hríby môžeš dať do mrazáku. Takže aj to lečo určite.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
2009 Pozri príspevok
Mám otázku. Udusila som na žltej paprike dubáky a ku koncu som pridala papriku také hubové lečo. Spravila som toho ale privela. Dá sa to dať do mrazničky? Pýtam sa kvôli tým hríbom. Naozaj som to s tým množstvom prehnala.
hríby určite, ale papriku som z mrazničky nemala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paprika tam môže určite, veď niekedy som kupovala mrazenú papriku, čo ak by nám prišla na chuť plnená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať