Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Kapustnica z novej kyslej kapusty (aj tento rok sa nám vydarila), langoše a banány v langošovom ceste posypané škoricovým cukrom.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
u nás opäť francúzka cesnakovo-krémová polievka, vyprážaný syr a šampiňony, zemiakova kaša a poobede šampiňonová polievka , segedínsky guľáš a knedľa - to akože na zajtra, aby sme nestresovali.
fakt a ešte - " erzet nedošiel, tak zmena: kiwi koláč....taký mňam!!!
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

hnedoočka Pozri príspevok
u nás opäť francúzka cesnakovo-krémová polievka, vyprážaný syr a šampiňony, zemiakova kaša a poobede šampiňonová polievka , segedínsky guľáš a knedľa - to akože na zajtra, aby sme nestresovali.
fakt a ešte - " erzet nedošiel, tak zmena: kiwi koláč....taký mňam!!!
Vidieť, že sme kolegyne. U nás šampiňónová polievka a lokše, už na zajtra segedínsky guľáš+knedlík a nie kiwový koláč, ale tiramisu.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
u nás dnes koložvárska kapusta, zbožňujem toto jedlo, nevadí mi ho jesť aj 2-3 dni
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

u nás dnes hrášková s liatym cesto, palacinky, večera, grilované mäsko, zajtra bravčové pečené, kapusta, kneďľa, polievka z bravčových kostí.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

pepsikova Pozri príspevok
..

..mojka a kde sa dá dostať jogurt s mäskom)))))..naviguj alebo daj návod...(zeleninu nieeee)
Jogurt kúpiš bez mäska, mäsko kúpiš bez jogurtu a doma do všetko vyklopíš do jednej misky a zamiešaš. A máš mäsko v jogurte Tá zelenina mi chutila z toho najviac - hneď po mäsku
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes bola čína. Zostala celkom riadna kôpka ryže. Nechala som ju, že zalejem mliekom a mačky budú musieť zožrať k večeri /však chodia aj cezpoľné tak nech nehladujú/. Asi o piatej som volala s rodičmi a tí stresovali, že k večeri bude niečo s vajíčkami a oni to nechcú. Tak som z ryže urobila ryžový nákyp pre našich a mačky mali ku granuliam holé mlieko.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ja som dnes chcela niečo rýchle - pýtam sa syna: Čo uvarím, ale niečo šup-šup. A on mi na to - urob parené buchty. Keď si ich robila minule, ja som prišiel z futbalu a už boli.
Úžasná logika, nie?

Tak šup-šup bol zemiakový prívarok, fašírky a pekárnička upiekla cibuľový chlieb
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Hovädzie dusené, opekané zemiaky, ryža.
Hovadzinu som zľahka naklepal v strúhanke a dal dusiť do kuchty, potom ked už je takmer hotová vybrať, do omáčky pridať dusené (alebo mrazené) lečo, zašlahať vajce ( príp vajcia), zahustiť strúhankou a dochutiť. Dobrú chuť.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

ja varím hovädziu polievočku, stroganov, hranolky, ovocná želatínová torta je už v chladničke
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuziana Pozri príspevok
ja varím hovädziu polievočku, stroganov, hranolky, ovocná želatínová torta je už v chladničke
Slávnostný obed, nech teda chutí hlavne oslávenkyni, a tá torta nech pomaškrtí na jazýčku. Ešte raz všetko najlepšie, najkrajšie, veľa zdravíčka, štestíčka, lásky. Nech si šťastná, nielen v tento deň.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Dnes je tu akosi veľa hovädziny ...

Výbornú polievočku z celej sliepky a druhý chod španielske vtáčiky a ryža. Vtáčiky sa mi ešte dorábajú, už tu krásne rozvoniavajú z kuchty
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Zeleninová polievka, bravčové závitky plnené šunkou, syrom a pórom, zemiaková kaša, zeleninový šalát... Dobrú chuť všetkým k nedeľnému obedu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rezancová klasika
Bravčové plátky na šampiňónoch, oranžovej tekvici a mrkve (super hustá oranžová omáčka pripomínajúca sviečkovú) a k tomu zelená zemiaková kaša - zemiaky varené naraz s brokolicou a potom zmixované. A tuším ku tomu nájdem ešte aj brusnice.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes čína z kuraciny, v rúre už robím zajtrajší obed - zapekané zemiaky so špenátom a syrom
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Hovädzia polievka, kuracie prsia pod zemiakovými kôpkami.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka hovädzia, bravčové na zelenine, ryźa, uhorkový šalát, Na prilepšenie rýchly ovocný koláč- ovocie ide do cesta. Jeden so strúhanými jablkami posypaný vanilkovým cukrom a druhý s marhuľovým kompótom posypaný strúhanou čokoládou.Za oných časov, keď som ešte robila, tak kolega mával často hovädziu polievku. Vždy, ked varil sám povedal nám, že bola hovädzia polievka, lebo ju hovado varilo. Ale polievku varil vždy inakšiu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
mimi3 Pozri príspevok
Môj recept na to chili: 500 g zomletého hov.masa-dávam bravčové, olej,hladká múka, 2 cibule,2 strúčky cesnaku, 2 lyžičky chilli korenia, soľ, mleté čierne korenie , masový vývar, 1 dcl červeného vína, paradajkový pretlak, zelená fazuľka,-dávam zaváranú bielu,strakatú, červenú ,2 feferónky.
Maso opečieme na oleji posypeme múkou trocha opražíme a pomaly pečieme na miernom ohni, pridávame postupne cubuľu, cesnak, chilli korenie, vývar, víno, pretlak, fazuľu a feferónky. Pred dovarením osolíme a okoreníme. To víno aj nemusí byť.
Je to hotové raz dva.
Dnes som vyskúšala tento recept, fakt dobry !!!
Robila som to z hov.mäsa ale len na tenke rezance pokrájané, nie pomleté. Bez vína a mäsového vývaru, len som podliala vodou. Dala som strakatú fazuľku a pre istotu len jeden feferón, aby to jedli všetci.
Nechápala som, že prečo najprv mäso a potom cibuľa, ale urobila som to tak a vyšlo to dobre.
Ďakujem za dobrý recept a odporúčam ďalej.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj muz-vyprazane kuracie stehna a ja-vyprazany karfiol;
k tomu opekane zemiaky a salat z cinskej kapusty;
ako dezert-puncove kosicky s cokoladou/zakusok v papierovych kosickoch/
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Rýchla sviečková
CA63SH41[1]..jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať