Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jozka56 Pozri príspevok
A teraz, čo s nimi, budeš ich predávať alebo zavárať, zmrazovať? To preto, aby som pochopila princíp farmárčenia na FB
Tu si ich môžete pozberať zadarmo a urobiť s nimi čo chcete. Ale na FB mi pri zbere naskakujú nejaké "fenigy"
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
janaGT Pozri príspevok
mletý rezeň so syrom a zemiakové pyré
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

erzet Pozri príspevok
Tu si ich môžete pozberať zadarmo a urobiť s nimi čo chcete. Ale na FB mi pri zbere naskakujú nejaké "fenigy"
Stačí zberať a máš fenigy a môžeš aj u suseda pozberať
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erzet Pozri príspevok
Mariška môže byť v jahodách, ale nie ako sadenica. To sú artičoky.
keď už tak Maruška
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maruška54 Pozri príspevok
keď už tak Maruška
Nie je Mariška, ako mariška.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
maca.tt Pozri príspevok
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem
zomelieš mäsko, ja dávam aj nahrubo nastrúhaný syr, celé vajce,soľ, korenie čierne mleté, strúhanku podľa potreby - ak je to veľmi kašovité. vyformuješ placky za pomoci strúhanky a vypražiš, ale verím, že každý z nás má vlastný gríf, takže prispeje svojím recetom a po odskúšaní všetkých si sama vyberieš najvyhovujúcejší spôsob
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
kuracie mäsko s farfale, smotanovou omačkou a šampionmi (: no niečo genialne to bolo. Sestre patrila moja pochvala (:
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

maca.tt Pozri príspevok
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem
mleté mäsko, vajíčko, soľ, korenie, trochu mlieka, postrúhaný syr - dávam aidam, všetko dobre premiešať. To mlieko dávaš podľa toho, aby to malo konzistenciu tak akurát. To uvidíš, či to máš husté alebo riedke. Potom buď klasika obaliť v trojobalite alebo som už robila aj v cestíčku. A dokonca som robila aj tak, že som zmes dala na plech a upiekla v rúre. Nebolo tozlé, ale zdalo sa mi to suchšie ako keď vyprážam.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?
Naposledy upravil janaGT : 13.11.09 at 06:46
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
maca.tt Pozri príspevok
ako sa robí mletý rezeň,ja som to ešte neskúšala,dakujem
Môj recept
Zomlela som bravčové mäso(asi 1/2kg) spolu s 30dkg eidamu a 3 strúčikmi cesnaku, pridala som 1 tatra mlieko(nesladené), posolila a posypala mletým čiernym korením a šup s ním na noc do chladničky. Teraz som robila klasické rezne v trojobale ale zvyknem vyprážať aj v cestíčku .
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
jozka56 Pozri príspevok
Stačí zberať a máš fenigy a môžeš aj u suseda pozberať
nie
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

bezradná Pozri príspevok
Môj recept
Zomlela som bravčové mäso(asi 1/2kg) spolu s 30dkg eidamu a 3 strúčikmi cesnaku, pridala som 1 tatra mlieko(nesladené), posolila a posypala mletým čiernym korením a šup s ním na noc do chladničky. Teraz som robila klasické rezne v trojobale ale zvyknem vyprážať aj v cestíčku .
Ja mám od mojej mamy tento recept:

1/2 kg bravčového pliecka, zomeliem, osolím, okorením, zalejem 200 ml mlieka a dám do rána do chladničky. Na druhý deň do tejto zmesi nastrúham 200 g syra tehly a formujem mešie rezne, obaľujem v trojobale a vyprážam. Rezne sú fantastické, šťavnaté. Osvedčilo sa mi vypražiť len toľko rezňov, koľko práve zjeme, ostatné skladujem na tácke v chladničke a vždy vypražím čerstvé, chutia nám tak lepšie.

Inak zajtra na obed idem variť kuracie stehná na leči. Na troške oleja opražím nakrájanú cibuľu, potom pridám malé lečo (bez šťavy) a opražím. Pridám umyté, osolené a okorenené kuracie stehná aj s kožou (rozrežem ich na dve časti) a opražím z oboch strán. Potom prikryjem a dusím do mäkka. Podlievam šťavou z leča, ak je jej málo tak vodou. Ako prílohu robím cestoviny, ale môže byť aj ryža. Veľmi nám to chutí, z toho leča je vynikajúca šťava a ku kolienkam.... mňam
0 0
Miššička Miššička

Miššička je offline (nepripojený) Miššička

Ja dnes varím cesnakovú polievku a rizoto z bravčového mäsa.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

janaGT Pozri príspevok
dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?
Ja nepoužívam rajčinový pretlak, ale 100% rajčinový džús.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
dnes žemľovka a robila som včera aj paradajkovú polievku, ale stále ju nemôžem akosi utrafiť ...
Na cca 1,5 vody som dala 2 rajč. pretlaky po tusím 125 g. Robím ju tak, že dám variť vodu s pretlakom a kúskom cibule, korenie, soľ.
Potom urobím zápražku a zapražím pokievku, pridím ryžu a dovarím. A samozrejme pridám cukor - kryštál.
A stále to nie je ono ... stále nejako nie je cítiť tie paradajky, je akoby bez chuti. Poradíte mi?
ja robím zásmažku a do nej potom dávam bud pretlak alebo džús, vodu, korenie a varím
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
ja robím zásmažku a do nej potom dávam bud pretlak alebo džús, vodu, korenie a varím
napíš mi prosím ťa postup, a koľko dávaš toho pretlaku a vody - tak cca?
A nem§že to byť tým, že dlhším varením ten pretlak vyprchá a poto m ho necítim?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes bude hríbová mačanka (varená s vodou z kyslej kapusty), to robievame aj na Vianoce. Uvarila som ju večer, zohriata na druhý deň je najlepšia.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
napíš mi prosím ťa postup, a koľko dávaš toho pretlaku a vody - tak cca?
A nem§že to byť tým, že dlhším varením ten pretlak vyprchá a poto m ho necítim?
no teda, polievky ja varím od oka
Ale ked chceš, davam olej, ked je horúci, tak cca kopcovaú lyžicu hladkej múky a chvíľu opražím, potom do toho prasknem pretlak a cca liter studenej vody, aby sa to rozmiešalo. Dokorením a varím. Ak džús, tak len vylejem do opraženej múky ten a potom doriedim vodou na potrebné množstvo.

Problem aj môže byť v pretlaku, mne vyhovujú dva typy - jeden je tetrapacku balený po 3 kusoch a druhy som našla v Lidli v sklenenom pohariku s červeným víčkom.

Iné mi nechutili, vždy sa mi zdali ako keby pripálené.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
no teda, polievky ja varím od oka
Ale ked chceš, davam olej, ked je horúci, tak cca kopcovaú lyžicu hladkej múky a chvíľu opražím, potom do toho prasknem pretlak a cca liter studenej vody, aby sa to rozmiešalo. Dokorením a varím. Ak džús, tak len vylejem do opraženej múky ten a potom doriedim vodou na potrebné množstvo.

Problem aj môže byť v pretlaku, mne vyhovujú dva typy - jeden je tetrapacku balený po 3 kusoch a druhy som našla v Lidli v sklenenom pohariku s červeným víčkom.

Iné mi nechutili, vždy sa mi zdali ako keby pripálené.
ja tiež robím všetky polievky od oka, len táto rajčinová sa mi nikdy nejako nevydarí.
Pretlak dávam Hamé je to tuším 125g.
Ty máš väčšie balenie?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Dnes varila svokra... pohánku s paprikou, bolo to prudko jedlé...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať