Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

hnedoočka Pozri príspevok
prepáč, ja som prečítala príloha? manžel.....ani to by nemusela byť zlá príloha!
dobrý fór, ale ešte ho potrebujem...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

hnedoočka Pozri príspevok
prepáč, ja som prečítala príloha? manžel.....ani to by nemusela byť zlá príloha!
...panstvo, som , ale nerobíte tu erotické chúťky?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
calawen Pozri príspevok
dobrý fór, ale ešte ho potrebujem...
prepáč , ak som sa nevyjadrila presne: ja som myslela dobrá príloha pre teba, neukradnem ti predsa obed!

ja mám svoju prílohu!
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

já som to pochopila trošku viasc kanibalsky
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

parené buchty - robila som to vlastne prvý krát
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dnes na obed toto:
IMG_3327.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alebo toto?:
IMG_3339.jpg  
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

erzet Pozri príspevok
alebo toto?:
Ďalšia verzia banánu s jablkami?
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Zemiakové placky...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
kapustnica, mňam
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- krémová brokolicová polievka


- bravčová restovaná pečeň
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Krémová brokolicová polievka /zhodli sme sa s olybabou /.
Bravčové na paprike s tarhoňou.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes -slepačia polievka, pečie sa mi polovička veľkého kuraťa k obedu, k nemu bude ryža a uhorkový šalát, bôčik na studeno s chlebom a cibuľou k večeri. Zo sliepky a zostatku ryže bude zajtra rizoto. Zákusok kúpené a doma naplnené medové pláty. Včera bola cícerová kaša s pečenou klobásou a kyslou kapustou.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bez mäsového vývaru by nebola pre nás nedeľa nedeľou...takže klasika...vývar - ale pre zmenu s krupicovými haluškami a z pomletého bravčového robím pečenú roládu naplnenú hubovou plnkou, k tomu zemiaková kaša a uhorky. Koláče sme jedli včera u svokry a v rámci udržania váhy...nemusia byť každý deň. No a poobede samozrejme dobré , silné koťogo.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kuracia polievočka a tu vyčítaný recept: kuracie prsia prekladané so syrom a slaninkou, mňamky. Potom poobedňajšia siesta a banány v čokoláde.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

DanielaSĽ Pozri príspevok
Bez mäsového vývaru by nebola pre nás nedeľa nedeľou...takže klasika...vývar - ale pre zmenu s krupicovými haluškami a z pomletého bravčového robím pečenú roládu naplnenú hubovou plnkou, k tomu zemiaková kaša a uhorky. Koláče sme jedli včera u svokry a v rámci udržania váhy...nemusia byť každý deň. No a poobede samozrejme dobré , silné koťogo.
Danielka, môžeš mi napísať recept na tú roládu?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
JarkaL Pozri príspevok
Danielka, môžeš mi napísať recept na tú roládu?
Na oleji a cibuli orestujem huby a keď sú hotové, pridám vajíčka a stuhnuté nechám vychladnúť. Pomleté mäso , ochutené cesnakom, soľou, korením a bazalkou rozmiešam s vajíčkom , zahustím buď pečivom namočeným v mlieku a vytlačeným, alebo strúhankou, alebo ovsenými vločkami....kto má ako vo zvyku a na mastnom papieri rozvaľkám na obdĺžnik. Potriem zvrchu horčicou a poukladám na mäso plátky šunky, na ne plátok syra a nakoniec na vrch navrstvím plnku s hubami. Pomocou papiera stáčam na roládu. Prenesiem na plech, trochu podlejem a pečiem v rúre na 180°C cca 1 hodinu.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
hranolky trochu inak-zemiaky sa narežú na hrubšie hranolky dajú sa variť,ked voda zovrie asi 2 minuty sa povaria,voda sa zleje môžu sa nechať v pare vychladnúť a potom sa vysmážajú.Sú velmi dobré chrumkavé a nie sú mastné,k tomu ryba vysmážaná a uhorkový šalát
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

DanielaSĽ Pozri príspevok
Na oleji a cibuli orestujem huby a keď sú hotové, pridám vajíčka a stuhnuté nechám vychladnúť. Pomleté mäso , ochutené cesnakom, soľou, korením a bazalkou rozmiešam s vajíčkom , zahustím buď pečivom namočeným v mlieku a vytlačeným, alebo strúhankou, alebo ovsenými vločkami....kto má ako vo zvyku a na mastnom papieri rozvaľkám na obdĺžnik. Potriem zvrchu horčicou a poukladám na mäso plátky šunky, na ne plátok syra a nakoniec na vrch navrstvím plnku s hubami. Pomocou papiera stáčam na roládu. Prenesiem na plech, trochu podlejem a pečiem v rúre na 180°C cca 1 hodinu.
Ďakujem, určite vyskúšam.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Po včerajšej zabíjačke dnes boli na obed zabíjačkové špeciality - kapustnica, pečené jaternice, klobáska a zemiaková kaša.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať