Zavrieť

Porady

Vystahovat do 15.dni!

Zdravim...
Potrebujem pomoc-SURNE! PROSIM PORADTE MI...
Zacnem radsej od zaciatku,aby ste pochopili v akej situacii som...
Moji rodicia kupili v roku 1976 rozostavany dom (hruba stavba) od otcovej sestry,vtedy za 100,000.Zobrali pozicku 50,000 a zbytok sa dohodli ze budu splacat postupne,a potom sa urobi prevod. Postupne aj splacali v peniazoch a naturaliach, no samozrejme doklady o tom nie su.Ved "sme rodina,ja deti aj tak nemam,dom ostane len vam" stale tvrdila otcova sestra. Dom rodicia spolocne dokoncili (okrem murov,okien,strechy,a par dveri tu nic nebolo),a potom sa od nas otec odstahoval (nastastie,lebo zacal strasne pit) ostala som tu byvat s maminou len ja,a otcova sestra nas dala na sud,o vypratanie nehnutelnosti,ze sa tu chce nastahovat, pretoze dom chatra (co pravda nie je)A vtedy sa to zacalo.Mamina sa sudila snad aj 10.rokov (otec samozrejme stal pri svojej sestre) uz neviem presne ake rozhodnutia boli,ale posledne znelo,ze sa musime vystahovat do 30.dni po tom, co nam bude najdene primerane nahradne ubytovanie. Potom vsak otcova sestra zomrela a zanechala zavet,na nejaku rodinu z otcovej strany. Ti samozrejme nelenili,a pokusali sa k domu dostat ako sa len dalo...alebo aspon k peniazom zan. Zalozili dom do zalozne (zatajili vecne bremeno), to sa akosi podarilo vyriesit,zalozna odstupila od zmluvy a dom vratila majitelom... Potom zomrel otec,a rok po nom aj mamka. Po mamkinej smrti sa to zhorsilo, dom sa snazia predat, aspon 2x za mesiac sa sem chodia cudzi ludia vypytovat o dom,a obzerat ho... Teraz v piatok mi prisiel doporuceny list od majitela,ze sa mam do 15.dni vystahovat,lebo ak nie, pride mi pomoct SBS,ktoru si aj sama zaplatim! S nahradnym ubytovanim si starosti vobec nerobi,vraj mam ist do domu,kde byval moj otec.Do domu,kde nie je ani voda, kupelna,wc,a je v strasnom stave.A nie som sama vlastnickou,a ostatni vlastnici s tym nesuhlasia.Som slobodna, mam 4.rocnu dcerku,a uz som s nervami v koncoch,a neviem ako dalej.Nemam kam ist,nemam nikoho kto by mi pomohol,nemozem spavat,jest,ani sa sustredit... Moze ma takto vyhodit na ulicu? Uz som rozmyslala aj nad tym,ze napisem do Lamparne alebo Palby...ale ked som sa opytala pravnika,povedal,ze nic s tym neurobim,lebo nie som v prave!Je to pravda? Co mam robit...? PROSIM poradte mi...
Dakujem...
Usporiadat
jana9782 jana9782

jana9782 je offline (nepripojený) jana9782

enter Pozri príspevok
A zájst na obecný úrad, za starostom, tiež by mohol pomôct,
za starostkou som uz bola,je to rodina,ale nemoze pomoct... maximalne tak pri najhorsom poskytnut ubytovanie na 3.mesiace,nic viac. (uz asi neexistuje clovek,na ktoreho som sa uz neobratila) Juj ma slahne v tomto state nema normalny clovek pravdu,hoc by co!!! ale grazlom prejde aj vrazda!!! (pením!)
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
enter Pozri príspevok
A zájst na obecný úrad, za starostom, tiež by mohol pomôct,
Nemyslím žeby bol starosta ochotný sa do toho miešať. Ak ide o takéto problémy, každý ťa len poľutuje a dá ruky preč.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať