Zavrieť

Porady

Prepis vozidla - postup

Zdravim

Tato otazka je trocha mimo ale potreboval by som to vediet.
Kupil som vozidlo a chcel by som ho dat prepisat. Mam mat najprv zaplatene povinne zmluvne poistenie alebo to sa plati az po prepise.

A ked pojdem dat poistit auto ako budu vediet, ze to auto je napisane napr. na moju manzelku? (to preto jebo niektore poistovne to davaju lacnejsie)

dakujem
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia uvádzaš toho, kto bude v TP napísaný, ten zmluvu aj podpisuje. Pokiaľ je to "v okrese" a ostáva EČ nie je problém, pokiaľ je to mimo a EČ sa mení, tiež vlastne nie je problém, lebo EČ nahlásiš poisťovni dodatočne. Pri prepise MV musíš mať "uzatvorené" PPZ, zaplatiť môžeš aj "zajtra" . Preukazuješ sa tzv. bielou kartou /potvrdenie o ....../ a vieš čo, radšej si zober celú zmluvu, lebo nevieš na "akého natrafíš".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
thomas thomas

thomas je offline (nepripojený) thomas

No super. Velmo dik za radu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Ahojte, ja by som len chcela, že či mi niekto neviete poradiť, ako by mala vyzerať kúpno - predajná zmluva, keď idem predať staré auto na inzerát. Čo všetko tam má byť, prípadne čo je dobré aby som nezabudla(napísať, vybaviť).
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, neviete niekto poradiť, je potrebný pri kúpe vozidla takýto postup pri prepise na polícii, je to prepis v tom istom meste, značky ostanú:
1. Kúpno-predajná zmluva
2. Obhliadka vozidla /je nutná?/
3. Návrh poistnej zmluvy o zákonnej poistke
2. Predávajúci + kupujúci s OP + TP vozidla
3. 1.000,- Sk kolok
4. Vypísať žiadosti na polícii o odhlásení a prihlásení.
Ďakujem.
0 0
69Tomino 69Tomino

69Tomino je offline (nepripojený) 69Tomino

Ja mám takú otázku ohľadom prepisu vozidla.... Mám vyhliadnuté vozidlo v českej republike ale som zo slovenska. Ako je treba postupovať pri prepise a aké môžu naskytnúť problémy + čo treba vybaviť... Díki moc za radu píšte mi ak je možné na 69Tomino zavináč azet bodka sk
0 0
josask josask

josask je offline (nepripojený) josask

Ja by som sa chcel spytat ako je to teraz? Prepis v okrese je spoplatneny sumou 33€. To mam kupit kolky za 33€? Platia sa dalsie poplatky?
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
seda
1. Polícia nevyžaduje kúpno - predajnú zmluvu. Tú potrebujete (ak ju potrebujete) pre vlastnú spokojnosť, ak by si kupujúci po nejakej dobe začal nachádzať chyby a chcel kúpno-predajnú zmluvu zrušiť. Ak sú prítomní obaja (majiteľ a budúci majiteľ), alebo ak má budúci majiteľ plnú moc overenu na matrike, alebo u notára pre policiu je to postačujúce. Svojím podpisom súhlasite s prepisom na nového majiteľa.
2. obhliadka je nutná
3. Uzatvorenú poistku PPZ predkladá nový majiteľ, starý dokladuje zaplatnie PPZ minimálne do dňa prepisu
2.obaja s platným preukazom totožnosti (OP alebo CP) + TP
3.Nový majiteľ 33,-€ kolok (dá sa aj v hotovosti, ale teraz to nechcú robiť, lebo je veľký nával pre šrotovné a s hotovosťou sú ďalšie papierovačky) odporúčam kolok
4. áno, alebo si vybrať tlačivo a prísť s hotovým. Nie je nutné, aby ste to vypisovali až na polícií.


josak: je lepšie kúpiť kolok a ďalšie poplatky sa neplatia, ak sa ev.čísla nemenia.
0 0
RamzesII RamzesII

RamzesII je offline (nepripojený) RamzesII

Zdravim,
chcem sa opytat ako sa prepisuje auto z okresu do okresu.. precital som tu vela rad, ale mam specificky problem. Musi sa auto odpisovat v okrese kde je zapisane a potom napisat na noveho majitela v novom okrese kde to chcem prihlasit? V starsom pripade ked boli dva "technicaky" tak si povodny maitel zobral velky technicky a siel to odhlasit do svojho okresu, odhlasil to na meno noveho majitela a novy majitel siel autom len s malym technicakom do svojfo okresu a tam pockal az mu pride postou velky technicak a siel to prihlasit...tak predpokladam, ze nikde nemuseli byt obydvaja. Ako je to teraz, ked existuje iba technicak "skladacka"? Ked si ho zoberie povodny majitel sebou, tak ten novy autom nemoze nikam, lebo nema uz ziadny doklad... ako sa to musi riesit, aby to bolo co najjednoduchsie? Musia byt pri odhlaseni obydvaja i s autom?
Daujem velmi za pripadne rady
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

najskor zajde predavajuci odhlasit auto na policiu, kde auto odhlasi na noveho majitela... technicak sa vrati s tym, ze perom budes dopisany ty ako novy majitel... a ty mas 15 dni (teraz neviem presne termin, ci to je 7 alebo 15 dni) nato, aby si si auto nahlasil na fizlici na seba... papiere su nadalej platne v danej lehote... ak by si prihlasil neskor je to na pokutu...

co sa tyka EČV (po starom špz), tak tie ostavaju kym si auto neprehlasis na seba... takze ked pojdes na prepis na seba, vezmes z auta aj stare cisla a odovzdas ich...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Prihlásenie vozidla z iného okresu:
http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

Odhlásenie vozidla do iného okresu:
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Predávajúci - malé tlačivo na ktorom žiadaš o odhlásenie mot. vozidla a zároveň uvedieš meno a priezvisko nového majiteľa,jeho bydlisko
-potvrdenie(ústrižok) o zaplatení PZP minimálne do dňa odhlasovania,
- svoj platný doklad totožnosti
- technický preukaz
- obhliadka auta pri odhlasovaní sa nerobí
- nový majiteľ nemusí byť prítomný

Prihlasenie v inom okrese: - obhliadka auta alebo certifikát originality a vtedy obhliadka odpadá
-veľké tlačivo
- uzatvorená zmluva PZP na meno nového majiteľa
- platný doklad totožnosti
- technický preukaz
- poplatok 66,-€
- starý majiteľ nemusí byť pri prepise
- pôvodné ŠPZ
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

Ahojte poraďaci,
prosím o pomoc
Pri prihlásení vozidla je povinnosť do 15 dní od dňa odhlásenia vozidla prihlásiť vozidlo.
Je daná povinnosť - lehota do koľkých dní treba odhlásiť auto od dňa predaja auta?
Nikde som žiadnu povinnosť nenašla - koľko dní to je - asi to zákon nedefinuje pri odhlásení
- alebo sa mýlim?
Naposledy upravil Peterika : 16.11.09 at 16:35
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

neviem preco by sa odhlasenie malo odkladat...

dátumom odhlasenia ti zrusia zakonnu poistku v poistovni a vratia zvysok zaplateneho poistneho... a kto by nechcel vratit co najviac z poistky?
0 0
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

dik za odpoveď, myslela som si, že tam nie je lehota na odhlásenie a je to na samotnom majiteľovi vozidla.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Peterika Pozri príspevok
dik za odpoveď, myslela som si, že tam nie je lehota na odhlásenie a je to na samotnom majiteľovi vozidla.
Na odhlásenie zákon nedáva lehotu, lebo nie je od čoho tú lehotu stanoviť. Čo by malo byť začiatkom lehoty?
Podpis kúpno-predajnej zmluvy? - v mnohých prípadoch sa zmluva ani nespisuje.
Dátum predaja? - ako stanoviť dátum predaja?

Auto prestáva byť majetkom majiteľa po odhlásení. Takže kým je auto prihlásené na pôvodného majiteľa, tak je jeho vlastníctvom. Len on si nesie zodpovednosť za prípadné škody alebo problémy.

(uvediem príklad - otec predal auto, Š-1203, nepojazdné. Nový majiteľ si auto odtiahol, zobral aj papiere s tým, že ho spojazdní a potom ho prepíšu. Po roku vyzval miestny úrad otca, že jeho auto stojí nepojazdné na jednom parkovisku ako vrak a má si ho na vlastné náklady odstrániť. Musel doplatiť aj zákonné poistenie. Ešte že s tým autom neurobili nijakú škodu, zodpovedný by bol majiteľ.)

Dátum odhlásenia je zapísaný v TP, preto je možné presne stanoviť povinnosť prihlásiť auto od tohto dátumu. Odhlásenie je na pôvodom majiteľovi a v jeho záujme.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Idem kúpiť auto na inzerát, chcem sa opýtať na takú formalitu, kedy mám odovzdať predávajúcej poniaze za auto? Aby sme boli krytý obaja? Pôjde o prepis mimo okresu.

Prichádza do úvahy iba hotovosť? (sám mám veľmi blbý pocit odovzdávať niekde na ulici €10000).
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
jelalim Pozri príspevok
Idem kúpiť auto na inzerát, chcem sa opýtať na takú formalitu, kedy mám odovzdať predávajúcej poniaze za auto? Aby sme boli krytý obaja? Pôjde o prepis mimo okresu.

Prichádza do úvahy iba hotovosť? (sám mám veľmi blbý pocit odovzdávať niekde na ulici €10000).

No,v prvom rade si riadne to auto preveriť,či nie je kradnuté,na leasing,spotrebný úver,exekútor atď.

Spísať kúpno -predajnú zmluvu a podpísať pred notárom,kde zároveň podpíšete aj odovzdanie a prevzatie peňazí.Najlepšie je si zobrať aj jedného svedka.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

ludex Pozri príspevok
No,v prvom rade si riadne to auto preveriť,či nie je kradnuté,na leasing,spotrebný úver,exekútor atď.
a to oficialnou cestou preverim ako?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať