Zavrieť

Porady

odstranenie particie (budu problemy ?)

Mam tu jeden PC na preinstalovanie, ma jeden fyzicky HDD rozdeleny na 3 particie c=30GB, d=70GB, e=130GB (priblizne). Na cecku je system a na ostatnych su data, ktore tam musia po preinstalovani ostat.
Na tom c musim vytvorit dalsie 2 particie, cize na system ostane 14GB a dalsia part. bude 4GB a dalsia 12GB.
Takze c som zformatoval cele v suborovom systeme NTFS a nainstaloval som XP. Acronis disc directorom som chcel potom cecko rozdelit, ale pri preverovani cecka program zahlasil, ze nedokaze rozdelit c, lebo obsahuje chybne bloky.
Takze jedina vec co ma napada, je znova nabootovat s CD XP a tam odstranit particiu c a pri vytvarani novej zadat pre cecko 14GB (dalsie 2 by som vytvoril cez spravcu vo win)
Teraz otazka, niesom si celkom isty, ci sa mi tym odstranenim particie C neodstrania aj tie particie D a E, lebo zda sa mi, ze v minulosti som mal s tym problem. Moze niekto potvrdit, ci sa odstrania vsetky particie, alebo len ta particia C ?
Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak dnes sa s tym od rana hrajem uz som to takmer vsetko mal hotove, vsetko fungovalo a zrazu som sa nemohol prihlasit do win me, vypisalo to chyba ochrany systemu windovs, musite restartovat pocitac
system zastaveny
Po restarte to iste.... Tak som to znova nainstaloval, po nainstalovani grafiky, cisetu zvuku a pod.. znova ta chyba, tak som znova preinstaloval a zistil som, ze to robi audio driver, po dalsom reinstale som uz audio driver nedal a ostatne veci som nainstaloval, vsetko rafalo jak po masle vratane netu, dal som tam aj dvd player proste parada ... po restarte znova chyba
chyba ochrany systemu windows, musite restartovat pocitac
system zastaveny.
Instaloval som to hadam 5x, tak som sa na to vysral a hovorim si, dam len XP. Takze som nahodil XP (tu FAT32 kde bol Win ME som naformatoval na NTFS) ta dalsia particia co mala byt pre XP, tak som to chcel spojit.
Po bootovani to pisalo, ze chybaju dolezite subory a mohol som len odklikavat, az som sa dostal do XP, particie neboli spojene, co je horsie, boli odstranene a to vsetky, okrem systemovej
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Tak smola, hodne práce a nadarmo.
Tá partícia ktorá zostala má akú veľkosť? Je na celom HDD? Pýtam sa preto, či nie sú tie pôvodné D a E len zneprístupnené. Ak by to tak bolo, po oprave v Partition magic by si mohol mať dáta na nich v poriadku.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

proste boli odstranene, v part. magic boli ako nealokovane miesto.
Viem ze sa hovori, ze zalohovat zalohovat zalohovat zalohovat a este raz zalohovat, ale bohuzial, ked som nemal kde.
Ale este som zabudol napisat, ze ked som dal format c: tak to zacalo v pohode formatovat a zastavilo sa to na 44% a vypisalo pokusa sa obnovyt vyhradenu jednotku potom vyhodilo KU 812147 (to cislo je vymyslene, ale bolo to nieco cez 800000) a normalne pokracovalo dalej (win ME sa potom korektne nainstaloval)
Pri instalovani v XP do NTFS to taktiez zastavilo na 44% na 20-30 sek a potom pokracovalo dalej.
Pripada mi to akokeby bol ten HDD v teto oblasti vadny
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Mrkni na webe nejaky program pre obnovu particii - pracuju celkom spolahlivo. Napr. Active@ Partition Recovery, Partition Table Doctor alebo ine. To by ti malo obnovit tu povodne 2 a 3 particiu. A Prvu si sprav len WinXP alaboruj s inymi OS len formou virtualneho PC - bezpecne.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Fero11 Pozri príspevok
Este som zabudol napisat, ze tam ma byt aj Win ME na to som si vyhradil tych 6,8GB FAT32, ale nedokazem to nainstalovat.
Poradi niekto ??
OS win 95/98/milenium vedeli bootovať len z hdd 0/0, čiže prvý disk, prvá partícia...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

pistik71 Pozri príspevok
Mrkni na webe nejaky program pre obnovu particii - pracuju celkom spolahlivo. Napr. Active@ Partition Recovery, Partition Table Doctor alebo ine. To by ti malo obnovit tu povodne 2 a 3 particiu. A Prvu si sprav len WinXP alaboruj s inymi OS len formou virtualneho PC - bezpecne.
myslis, ze by to slo aj ked je uz tato cast naformatovana ?
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Fero11 Pozri príspevok
myslis, ze by to slo aj ked je uz tato cast naformatovana ?
No, velku sancu nedavam. Ale za skusku to stoji. Ak by si sa nahodou vyznal v oblasti mbr (co nepredpokladam), snad by to slo zeditovat rucne. Tak zale za skusku nic nedas.
Pripadne este mozes vyskusat nejaky program pre obnovu vymazanych suborov, snad sa ti podari zachranit aspon nieco. Mal som dost takych pripadov, a boli vdacny aj za 1/2 fotiek z dovolenky
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

pistik71 Pozri príspevok
Ak by si sa nahodou vyznal v oblasti mbr (co nepredpokladam), snad by to slo zeditovat rucne. Tak zale za skusku nic nedas.
Možno by stálo za pokus skúsiť obnovu MBR:
nabootovať z instalacky win xp, spustit recovery console a vlozit prikaz

fixmbr - potvrdit yes

a reštartovať
možno to pomôže ak záloha mbr je v poriadku
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Flinstone Pozri príspevok
Možno by stálo za pokus skúsiť obnovu MBR:
nabootovať z instalacky win xp, spustit recovery console a vlozit prikaz

fixmbr - potvrdit yes

a reštartovať
možno to pomôže ak záloha mbr je v poriadku
Ked tazko povedat v akom je to stave. Ak su tam dolezte data, treba spravit image disku a az potom laborovat. Otazne je, ci len naformatoval existujuce particie 2 a 3, alebo ich aj zmenil. Ak to prve, tak by to slo celkom v pohode.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

to vyzerá tak pošahane, že asi by bolo najistejšie nabootovať nejakého linux livecd, pripojiť usb disk, zachrániť čo sa ešte dá a zrušiť všetky partície a urobiť to nanovo... to by bol asi najrýchlejší postup
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Flinstone Pozri príspevok
... to by bol asi najrýchlejší postup
... aj najbezpečnejší.
0 0
Martina-BA Martina-BA

Martina-BA je offline (nepripojený) Martina-BA

Odstranenie particie C nemoze nijako sposobit automaticke zmazanie particii D a E. To by si si musel sam rucne zmazat. Toho sa neboj. Zmazanim Cecka ti ostane prazdny priestor na disku, ktory mozes znova niecim vyplnit - napr. tymi 2ma novymi particiami, ktore si chcel
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Martina-BA Pozri príspevok
Odstranenie particie C nemoze nijako sposobit automaticke zmazanie particii D a E. To by si si musel sam rucne zmazat. Toho sa neboj. Zmazanim Cecka ti ostane prazdny priestor na disku, ktory mozes znova niecim vyplnit - napr. tymi 2ma novymi particiami, ktore si chcel
Precitaj co pise, skratka to ma odstranene
Moznosti ako sa to moze stat je vela, takze by som s tym neexperimentoval, pokial sa do toho nevyznam. Partition Magic s oblubou hlasi chybu v mbr pri diskoch rodelenych inymi programami (takych pripadov som mal x) a ponukne opravu. Staci jeden klik a neznaly user to ma vycistene :-)
Takze skor by som to formuloval, ze KOREKTNE odstranenie jednej particie nesposobi odstranenie inych.
Ale na druhu stranu, aj vdaka tomu mam obcas nejaku pracu a placu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

pistik71 Pozri príspevok
Precitaj co pise, skratka to ma odstranene
Moznosti ako sa to moze stat je vela, takze by som s tym neexperimentoval, pokial sa do toho nevyznam. Partition Magic s oblubou hlasi chybu v mbr pri diskoch rodelenych inymi programami (takych pripadov som mal x) a ponukne opravu. Staci jeden klik a neznaly user to ma vycistene :-)
Takze skor by som to formuloval, ze KOREKTNE odstranenie jednej particie nesposobi odstranenie inych.
Ale na druhu stranu, aj vdaka tomu mam obcas nejaku pracu a placu
Asi tak nejak to bolo
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pistik71 Pozri príspevok
Precitaj co pise, skratka to ma odstranene
Moznosti ako sa to moze stat je vela, takze by som s tym neexperimentoval, pokial sa do toho nevyznam. Partition Magic s oblubou hlasi chybu v mbr pri diskoch rodelenych inymi programami (takych pripadov som mal x) a ponukne opravu. Staci jeden klik a neznaly user to ma vycistene :-)
Takze skor by som to formuloval, ze KOREKTNE odstranenie jednej particie nesposobi odstranenie inych.
Ale na druhu stranu, aj vdaka tomu mam obcas nejaku pracu a placu
Nedávno som mal ťažkosti s jednou partíciou, ktorá bola označená ako aktívna. Ani za boha sa mi ju nedarilo zrušiť, ani cez DiskManagera, ani Partition Magiic si s tým neporadil. Nakoniec to rozchodila jedna free aplikácia - Active Partition Manager, tá si natvrdo poradí s kažou partíciou.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

Chobot Pozri príspevok
Nedávno som mal ťažkosti s jednou partíciou, ktorá bola označená ako aktívna. Ani za boha sa mi ju nedarilo zrušiť, ani cez DiskManagera, ani Partition Magiic si s tým neporadil. Nakoniec to rozchodila jedna free aplikácia - Active Partition Manager, tá si natvrdo poradí s kažou partíciou.
Suhlasim. Obcas si do mbr nieco zapise nie uplne koser kod, a potom je v tom bordel. A PartitionMagic uz nie je ziadny zazrak ako ho zobral Symantec (zostalo mu akurat dobre meno). Fajn je Acronis, a tiez si poradi aj z nie cisto vytvorenymi partitions.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

no ja som mal prave s acronisom problem a part. magic to zobral v pohode
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať