Zavrieť

Porady

Dotacia z UP - vratenie penazi

Ahojte,

chcela by som sa spytat,ci mi nevie niekto pomoct ohladom dotacie .
Pred rokom som dostala dotaciu z UP na SZC,a teraz musim zrusit zivnost. Viem ,ze budem musiet vratit tu sumu co som dostala,lenze neviem,ci budem mat moznost to vratit na dvakrat. Viete nieco otom,ze ako to funguje v takomto pripade?
Usporiadat
adu80 adu80

adu80 je offline (nepripojený) adu80

u.erika Pozri príspevok
Nevesta prerušila živnosť, zo zdravotných dôvodov /pôrod/, dostala dotáciu, teraz od nej chcú aby dokladovala celú sumu, ale už jej zavolala pani z ÚP, že koľko penazí má vrátiť. Rozhodnutie ešte nedostala, tá pracovníčka jej nadiktovala do telefónu č. účtu, na ktorú má vrátiť peniaze, do 1. augusta. Splátky jej nedovolila. Ešte prídu pozrieť, čo všetko kúpila z dotácie. Ale, keď jej uznali len 1/4-nu, ako môžu žiadať aby dokladovala celú sumu? Veď ešte ani neminula všetky peniaze.
Písali ste tu, že keď prerušila živnosť zo zdrav. dôvodov, by nemusela vrátiť nič. Je to tak?
Pomôžete mi???
Mozem sa spytat kedy dostala dotaciu? Na urade mi povedali,ze teraz su uz ine zmluvy,lebo predtym bolo v zmluve,ze bud do 30tich dni treba vratit peniaze,alebo ako sa dohodnete s uradom.V novsich zmluvach je uz len ,ze do 30tich dni musite vratit.
Naposledy upravil adu80 : 14.07.09 at 09:48
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
adu80 Pozri príspevok
Mozem sa spytat kedy dostala dotaciu? Na urade mi povedali,ze teraz su uz ine zmluvy,lebo predtym bolo v zmluve,ze bud do 30tich dni treba vratit peniaze,alebo ako sa dohodnete s uradom.V novsich zmluvach je uz len ,ze do 30tich dni musite vratit.
Dotáciu mala schválenú v novebri 2008, ale dostala ju až v januári 2009.
A ty si ako dopadla, musíš vrátiť dotáciu? - materská nie je zdrav.dôvod?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

u.erika Pozri príspevok
Dotáciu mala schválenú v novebri 2008, ale dostala ju až v januári 2009.
A ty si ako dopadla, musíš vrátiť dotáciu? - materská nie je zdrav.dôvod?
Zajtra idem niečo vybavovať na úrad práce, ak nezabudnem, spýtam sa čo s dotáciu pri prerušenej živnosti počas materskej ...
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zajtra idem niečo vybavovať na úrad práce, ak nezabudnem, spýtam sa čo s dotáciu pri prerušenej živnosti počas materskej ...
Diki,
V dohode má napísanu: "Vrátenie príspevku sa nepožaduje, ak sa prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti skončilo z dôvodu úmrtia alebo zo zdravotných dôvodov na základe posúdenia podľa § 19 zákona č.5/2004 Z.z."
Ale k tomu §-u 19, som nič nenašla, na úrade povedali, že materská tam určite nepatrí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

u.erika Pozri príspevok
Diki,
V dohode má napísanu: "Vrátenie príspevku sa nepožaduje, ak sa prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti skončilo z dôvodu úmrtia alebo zo zdravotných dôvodov na základe posúdenia podľa § 19 zákona č.5/2004 Z.z."
Ale k tomu §-u 19, som nič nenašla, na úrade povedali, že materská tam určite nepatrí.
Zistím a dám vedieť, ale v prípade materskej neide o skončenie, ale len o prerušenie živnosti. Tvoja dcéra/nevesta ? živnosť ukončila ?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zistím a dám vedieť, ale v prípade materskej neide o skončenie, ale len o prerušenie živnosti. Tvoja dcéra/nevesta ? živnosť ukončila ?
Nevesta, a pozastavila živnosť na 3 roky.
V SS ti pošlem tel.č., keď budeš taká dobrá a hneď mi zavoláš, keď si niečo zistila, aby sme mohli ešte zajtra vybaviť veci, zajtra sú tam do 5-tej.
0 0
adu80 adu80

adu80 je offline (nepripojený) adu80

u.erika Pozri príspevok
Dotáciu mala schválenú v novebri 2008, ale dostala ju až v januári 2009.
A ty si ako dopadla, musíš vrátiť dotáciu? - materská nie je zdrav.dôvod?
Ja,len od 31.7. chcem pozastavit zivnost na dva roky,ale mne povedali na urade,ze aj ked len pozastavim,musim vratit dotaciu. Vy ste zistili nieco?
Naposledy upravil adu80 : 16.07.09 at 09:17
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adu80 Pozri príspevok
Ja,len od 31.7. chcem pozastavit zivnost na dva roky,ale mne povedali na urade,ze aj ked len pozastavim,musim vratit dotaciu. Vy ste zistili nieco?
Bola som osobne na úrade práce, pozastavenie živnosti považujú za zrušenie živnosti a trvajú na vrátení príspevku. Ak máš nárok na materské, počas poberania materského /28 týždňov/ živnosť nepozastavuj.

Posúdenie zdr.stavu podľa § 19 Zákona o službách zamestnanosti /preveruje to posudkový lekár UP/ zrejme ešte nikto nežiadal. Pracovníčky UP sa nevedeli k tomu vyjadriť. Možno by stálo za to napísať žiadosť na UP spolu s kopiou žiadosti o materské.
Musí sa to však riešiť pred pozastavením živnosti.
Treba ich aj upozorniť, že v prípade prevádzkovania živnosti je problém aj s príspevkom na starostlivosť o dieťa /to si zrejme na UP vôbec neuvedomujú/.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Prepáčte, že len teraz píšem, ale som mala strašne veľa roboty.
Peniaze musí vrátiť, ale schválili jej splátkový kalendár. Akurát sme stihli všetko vybaviť. V utorok sa narodil malý Áron, obaja sú v poriadku.
0 0
adu80 adu80

adu80 je offline (nepripojený) adu80

Tento tyzden idem odovzdat zivnost.Chcela by som splatit tu dotaciu v splatkach.Neviete mala by som napisat ziadost ?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
adu80 Pozri príspevok
Tento tyzden idem odovzdat zivnost.Chcela by som splatit tu dotaciu v splatkach.Neviete mala by som napisat ziadost ?
Áno
0 0
Meggy991 Meggy991

Meggy991 je offline (nepripojený) Meggy991

ahoj mas pravdu nie su len zadubene ale aj hlupe ako cely ten system...ja som zobrala prisp. mala som kontrolu a najprv chudera kontr. nezbadala pokladnu co by aj slepemu prebila oci, to ze ju nevidela je jedna vec ale ze si nevypytala ani knihu to je uz o hluposti, dalej mi neuznali ze som zaplatila najom na pokl. blok co je tiez hovadina ved v jedn. uct. tak blok z pokladne ako aj faktura je danovym dokladom, dalej mi neuznala skrinky vraj jej pripadaju ako kuchynske...no nemuseli byt podla jej vkusu co sa tyka bukasu ale boli podla môjho, tiez jej vadila otacava stolicka akoby jej zadok na nej denne sedel..a dalsie bludy vraj mam tam velmi cisto lebo to je jedna miestnost v ktorej sijem..asi som mala nechat nite po kolena...potom jej vadilo ze rano ma cakala desat minut kym som sa obliekla a sla do prevadzky..co je tiez hovadina kedze urad prace mi nestanovuje prac. dobu...ciste kraviny doslova lutujem,ze som vzala prispevok ...a teraz este nevie niekto môzem zrusit podnik. ucet nech aspon poplatky neplatim..?
0 0
Meggy991 Meggy991

Meggy991 je offline (nepripojený) Meggy991

ahoj mas pravdu nie su len zadubene ale aj hlupe ako cely ten system...ja som zobrala prisp. mala som kontrolu a najprv chudera kontr. nezbadala pokladnu co by aj slepemu prebila oci, to ze ju nevidela je jedna vec ale ze si nevypytala ani knihu to je uz o hluposti, dalej mi neuznali ze som zaplatila najom na pokl. blok co je tiez hovadina ved v jedn. uct. tak blok z pokladne ako aj faktura je danovym dokladom, dalej mi neuznala skrinky vraj jej pripadaju ako kuchynske...no nemuseli byt podla jej vkusu co sa tyka bukasu ale boli podla môjho, tiez jej vadila otacava stolicka akoby jej zadok na nej denne sedel..a dalsie bludy vraj mam tam velmi cisto lebo to je jedna miestnost v ktorej sijem..asi som mala nechat nite po kolena...potom jej vadilo ze rano ma cakala desat minut kym som sa obliekla a sla do prevadzky..co je tiez hovadina kedze urad prace mi nestanovuje prac. dobu...ciste kraviny doslova lutujem,ze som vzala prispevok ...a teraz este nevie niekto môzem zrusit podnik. ucet nech aspon poplatky neplatim..?
0 0
Martin1988 Martin1988

Martin1988 je offline (nepripojený) Martin1988

dobry den .... mam podobny problem, zrusil som zivnost predcasne a vypocitali mi sumu ktoru mam vratit, kedze mam len 23r tak aj ked som zamestnany tak pozicku mi neschvalia, a ked schvalia tak je to preplatenie o 30 az 40 percent ... pisal som na urad prace ci je moznost dohody na splatkovy kalendar ale bol som hned "odbity" ze taka moznost neexistuje ... ale na forach som vycital ze sa da o to poziadat formou pisomnej ziadosti ...... neviem ako mam dalej postupovat
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý deň.
Ja mám taký problém s dotáciou, že od 1.3.2010 mám živnosť ktorý som 12.4.2012 zrušil.
Ostali mi tam nevyčerpané peniaze čo snimi budem musieť vrátiť keď tie dva roky som dodržal.
a v účtovníctve mi zostanú ako VNOZD ani PNOZD. Bol som na úrade práce ale zatiaľ to nepýtali.
Prosím poraďte
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

batorek Pozri príspevok
Dobrý deň.
Ja mám taký problém s dotáciou, že od 1.3.2010 mám živnosť ktorý som 12.4.2012 zrušil.
Ostali mi tam nevyčerpané peniaze čo snimi budem musieť vrátiť keď tie dva roky som dodržal.
a v účtovníctve mi zostanú ako VNOZD ani PNOZD. Bol som na úrade práce ale zatiaľ to nepýtali.
Prosím poraďte
ja len pre info - (možno je to pikoška u nás a možno nie) - bolo treba UPSVaR písomne požiadať o "poskytnutie súčinnosti pri vrátení nevyčerpaných fin prostriedkov .. "
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Martin1988 Pozri príspevok
dobry den .... mam podobny problem, zrusil som zivnost predcasne a vypocitali mi sumu ktoru mam vratit, kedze mam len 23r tak aj ked som zamestnany tak pozicku mi neschvalia, a ked schvalia tak je to preplatenie o 30 az 40 percent ... pisal som na urad prace ci je moznost dohody na splatkovy kalendar ale bol som hned "odbity" ze taka moznost neexistuje ... ale na forach som vycital ze sa da o to poziadat formou pisomnej ziadosti ...... neviem ako mam dalej postupovat
nuž Martin - v tomto ti asi neporadíme (nemal si minúť)
Dohody treba plniť - a už zvlášť dohody so štátom! Však vyskúšaj tú písomnú žiadosť - lebo len s tvojím UPSVaR to môžeš poriešiť!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať