Zavrieť

Porady

..vysťahovať pod most..

...originál...
..prosím vás, milí poraďáci o radu..moja známa počas manželstva kúpila s , teraz už exmanželom , byt, v ktorom on vôbec nebýval, ale pri rozvode manželstva tvrdil, že peniaze mu dala jeho matka a za tie bol byt kúpený. Zdokladovanie síce dokázalo, že peniaze boli spoločné ale byt aj tak prehrala a bola povinná vyplatiť exmanželovi väčší obnos peňazí. Je nezamestnaná, peniaze nemá a ani nemá kam s deťmi ísť a teraz dostala exekučný príkaz na vysťahovanie sa do jedného mesiaca..len niet kam sa vysťahovať. Tak by som chcela vedieť,či je to možné, aby matku s deťmi vysťahovali pod holé nebo.Pretože získať nejakú strechu nad hlavu nie je možné ani pomocou sociálky, ani mestského úradu.Čo sa dá robiť?...ďakujem za vaše rady..

..upravujem, počas "vyšetrovania" som zistila, že vlastne byt je jej,má ho aj prepísaný, po BSM,kde ho získala a má exmanžela vyplatiť,čo sa nedá, lebo nemá peniaze a tu začína celý problém...
Naposledy upravil pepsikova : 23.06.09 at 13:25
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Andy Kralik Pozri príspevok
Obavam sa, z toho co tu citam, ze sa asi nakoniec bude musiet vystahovat do najmu. Pripadne aktualne do nejakeho krizoveho centra. Pripadne sa odstahovat aj s detmi tam kde najde pracu. Je velka chyba ze vec neriesila uz vtedy ked mala platit prvu splatku. Takto to uz doslo velmi daleko.

Ale toto je zas presne ten typ otazky, kde sa da tazko poradit bez kompletneho prestudovania materialu pravnikom. Porada nie je uplne to prave. A cim skor sa obrati na nejakeho pravnika, tym lepsie. Minimalne aby jej objektivne povedal ake ma moznosti. A ci je moznost exekuciu odvratit.
..

...riešila, už pri prvej nezaplatenej splátke žiadala o odklad alebo možnosť splácania, ale on nepreberá poštu, teda sa nič nevyriešilo žiadnou cestou (do Čiech) ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Dav Pozri príspevok
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!
..

..aj toto bolo,ale vyjadrenie asi také, že je to medzi dvomi štátmi a teda nič...
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

hanelie Pozri príspevok
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
no aby to nebolo tak, ze sud rozhodol ze byt nepatril do bezpodieloveho vlastnictva, kedze nan dostal peniaze manzel od svojej mamy. A potom to vyplatenie nemusi byt takto 50:50.
To by bola horsia moznost.

A ked rychlo nezareaguje a nezacne konat - najist si ine ubytovanie - aspon prechodne, zastavit exekuciu.. ak sa da, odvolat sa.. ak sa da. A fakt skonci bez bytu a penazi na ulici.
Tak to by bola najhorsia moznost.

Hladat si nahradne ubytovanie a poradit sa s pravnikom, s clovekom ktory v zakonoch najde nejaku cesticku!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dav Pozri príspevok
Pepsi, buď sa naozaj známa nasťahuje pod most, ak si nenájde bleskove nejaké ubytovanie, podnájom a pod. Ak sa jej naozaj stala krivda, že ex- si vybavil na súde , že byt je jeho,krivými svedectvami, atď - zavolaj JOJ, Markízu.....alebo ona nech sa ozve do telky. Ale žiaľ, na Slovensku to je možné!!!!!!!!!!!!!!!!
Neviem Olinka, ale tie televízie sú asi bezpredmetné-oni tam majú takýchto podnetov kopu a to teda asi nebude tak, že by hneď dobehli a natáčali-to trvá mesiace kým sa dostane na radu a okrem toho aj keby urobili nejakú reportáž,tak to nemá absolútne žiadny význam po právnej stránke!!!A dokonca to niekedy aj situáciu zhorší...
Ja hovorím len jedno- treba právnika... a rýchlo konať
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Niečo tam nie je košér zo strany manžela , a je prepojený určite so súdom nejakou formou .

Nech ex nečaká , napíšte hneď do TV JOJ , alebo Markíza .....žiadajte o pomoc o prešetrenie celého prípadu . Stojí to zato .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hanelie Pozri príspevok
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
K tomuto,čo napísala hanelie sa aj ja prikláňam...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Niečo tam nie je košér zo strany manžela , a je prepojený určite so súdom nejakou formou .

Nech ex nečaká , napíšte hneď do TV JOJ , alebo Markíza .....žiadajte o pomoc o prešetrenie celého prípadu . Stojí to zato .
Zitka, tu tv nepomože- právne je to bezpredmetné-ona musí jednať s exekútorom a nie sa pelešiť po televíziach-oni jej nepomožu v danom stave veci...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem Olinka, ale tie televízie sú asi bezpredmetné-oni tam majú takýchto podnetov kopu a to teda asi nebude tak, že by hneď dobehli a natáčali-to trvá mesiace kým sa dostane na radu a okrem toho aj keby urobili nejakú reportáž,tak to nemá absolútne žiadny význam po právnej stránke!!!A dokonca to niekedy aj situáciu zhorší...
Ja hovorím len jedno- treba právnika... a rýchlo konať
Stanko za pokus to stojí , nemá čo stratiť , len treba čím skôr . Vo veľa prípadoch bola TV úspešná .
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Byt je písaný na ňu. Na akom základe?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Stanko za pokus to stojí , nemá čo stratiť , len treba čím skôr . Vo veľa prípadoch bola TV úspešná .
Zitka, máš troška pravdu-ale tu ide o týždne,možno len o dni- a telky ti nedojdu hneď- oni tam majú týchto podnetov kopu...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
tutiola Pozri príspevok
Byt je písaný na ňu. Na akom základe?

..byt je písaný na ňu, na základe BSM,už som to tu asi písala, že ona ho má vyplatiť..preto tá exekúcia ..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
..byt je písaný na ňu, na základe BSM,už som to tu asi písala, že ona ho má vyplatiť..preto tá exekúcia ..
Tak potom by mala urobiť,to čo jej radí hanelie...-je to asi najrozumnejšia cesta...


Pôvodca textu príspevku: hanelie
v najhoršom prípade sa byt predá v dražbe - 1/2 zo zisku sa vyplatí ex a jej zostane druhá 1/2 - možno sa z toho bude dať zakúpiť menší byt
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Aj tak sa mi to nezdá, čo ten exekučný príkaz, jeho hodnota, je taká veľká ako hodnota celého bytu???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jozka, to je jedno, ak je hodnota bytu vyśšia, zvyšok peňazí jej ostane.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja viem, že zbytok peňazí jej ostane. Ale ešte som nepočula, že pred napr.dražbou sa niekto musí z bytu vysťahovať. Tento stav pepsinej kamky je asi už strašne ďaleko
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
neviem či som to prehliadla v zadaní, ale prečo jej prišiel exekučný príkaz na vysťahovanie, a nie na to , že byt dajú do dražby?????

však keď je niekto dlžný napr. banke, tak aj vtedy sa byt dá do dražby a nie , že sa vysťahovať, či sa mýlim?

je to pre mňa záhada.

spojila sa vôbec s tým exekútorom?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Barbara Pozri príspevok
neviem či som to prehliadla v zadaní, ale prečo jej prišiel exekučný príkaz na vysťahovanie, a nie na to , že byt dajú do dražby?????

však keď je niekto dlžný napr. banke, tak aj vtedy sa byt dá do dražby a nie , že sa vysťahovať, či sa mýlim?

je to pre mňa záhada.

spojila sa vôbec s tým exekútorom?
Barbarka, ja už nechápem tuná ničomu...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac.
manželia sa rozviedli, pri vysporiadaní BSM sa dohodli, že manželka vyplatí manžela z bytu / dohodli sa na splátkach,/ keďže manželka nesplnila to, k čomu sa zaviazala / písomne / manžel podal návrh na vykonanie exekúcie - súd vyhovel, lebo prihliadal na dohodu - teraz manželka buď zaplatí , to čo má stanovené v dohode, alebo bude byt odpredaný v dražbe, v tejto situácií už môže zasiahnúť jedine ona ak splatí pohľadávku / ak nie musí byť byt predaný v dražbe - nikto iný tu už nemá prednostné právo na kúpu bytu

myslím, že to je jasné
........alebo je scénar iný ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ivka70 Pozri príspevok
Myslim, ze tu chyba aspon polovica informacii.
Lebo to, co vieme, dokopy nedava zmysel.
Za tym musi byt ovela viac.
...

..nič viac neviem,videla som BSM,podľa toho je byt jej,ďalej súdne rozhodnutie na vyplatenie po čiastkach, prevod bytu do jej osobného vlastníctva no a na základe nezaplatenej prvej splátky súdny aj exekučný príkaz na vysťahovanie..mne sa to tiež vidí nejako divné, pretože podľa mňa , aj keď nezaplatila splátku, aj tak by ju nemali vysťahovať, ale na ex. príkaze je napísane-bez možnosti odvolania, čo je tiež čudné..jednoducho aj exekútor trvá na vysťahovaní,potom asi ten byt dá exmanželovi, nech ho prepije a celkom sa mi tu vidia machinácie z jeho strany..

..ale nedozvedela som sa, kde sa ešte okrem mestského úradu a sociálky dá hľadať pomoc s bývaním...podnájom asi nebude veľmi realizovateľný, lebo je nezamestnaná...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať